Rozprávka o dvoch bratoch-dvojičkách, ktorí sa tvárou na nerozoznanie podobajú, ale duše majú celkom iné: kým Pavla z otcovho dedičstva zaujíma iba mešec peňazí, Peter si vyberie starý meč - symbol cti svojho rodu. Pavlovi peniaze priniesli moc a ďalšie bohatstvo, ale zobrali mu aj posledný zbytok súcitu. Keď sa v krajine objaví drak s tromi strašnými hlavami, Pavol nie je ochotný pomôcť v biede ani vlastnej matke a bratovi a ani mu nenapadne zachraňovať princeznú, ktorú chce drak za ženu. Zachráni ju Peter - s pomocou rodového meča zotne drakovi jeho strašné hlavy: Biedu, Utrpenie i Hlad. Posledné drakove slová ale prezradia, že existuje ešte štvrtá, neviditeľná hlava, ktorú premôcť bude najťažšie. Dlho trvá, kým kráľ i všetci v krajine pochopia, že je to ľudská Zloba, ktorú využíva Pavol. Privlastnil si bratove zásluhy a žiada princeznú i pol kráľovstva. Princezná, vďaka svojej láske k Petrovi a vlastnej odvahe odhalí jeho zradu a zachráni svojmu milému život. (oficiální text distributora)

Juto

Strašná haluz. Veľmi vtipná bola scéna, keď sa Kramár stretol s drakom. Keďže drak bol neviditeľný. 1/10 ()

Petike

Asi moja najneobľúbenejšia prednovembrová rozprávka. :-p Ako hovorí Juto, haluz. :-)) Aj na pomery vtedajších televíznych rozprávok sa s výpravou a hlavne efektmi vôbec nepochlapili. Najväčšou zaujímavosťou je asi fakt, že išlo o vôbec prvú rolu Vladimíra "Adyho" Hajdu, hoci prvýkrát hral hlavnú rolu vo filme Návrat z toho istého roku. ()