Město ztracených dětí

• Francie La Cité des enfants perdus (více)

Odvážná dívka Miette a silák One (Ron Perlman) spojí své síly, aby zachránili sny malého chlapce i jeho samotného před plány zlotřilého Kranka, muže, který nedokáže snít. Fantastická pohádková podívaná plná bizarních postaviček nabízí výpravu do jedinečného světa režisérského dua Jeunet & Caro, který vás okouzlí! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kamil.i

Druhá spolupráca Jeuneta a Caroa je opäť vizuálne fascinujúca. Tentokrát je omnoho temnejšia, no príbeh ostal bohužiaľ akýsi vyprázdnený a citovo dojme len jeho záver. Dialógy sú taktiež slabšie. Keď mám porovnať s prvotinou Delikatesy, Mesto stratených detí mierne vedie po vizuálnej stránke, no obsah je ubitý pod nánosom perfektnej temnej estetiky. Veľmi silná trojka. ()

Kesiak

Podobne ako v Delikatesách, aj tu JP Jeunet vytvára fantasticky originálny svet. Remeselná zručnosť a technická brilantnosť dominuje na úkor hlbších myšlienok (scenára). ()

DiegoC.

Zaujímavé vizuálne spracovanie a mnoho dobrých nápadov, skvelá Judith Vittet. Avšak podstatne zlá dramaturgia a slabé vykreslenie charakterov a motivácií ku konaniu postáv. ()

Saur.us

Jeunetova fantazie a imaginace nezná mezí. Jako vždy přehlídka neuvěřitelných postaviček, groteskních nápadů. Stále mi v hlavě nabíhal Brasil Terryho Gillliama, který má náladou velmi blízko této poblázněné fantasy, vytvářející z ohavné estetiky potemělého ocelového města krásnou krajinku. Jasná inspirace pro pozdějšího Vetřelce, který je esteticky navrhnut naprosto stejně. Škoda Judith Vittet, že ve své herecké kariéře nepokračovala déle. Její výkon předčasně vyspělé vůdkyně dětských zlodějů byl to nejlepší, co se dalo herecky ve filmu najít. ()

sandis

Nepochybně pozoruhodný a netradiční snímek, balancující na pomezí několika žánrů, jež je také kvalitně zpracován. Vynikající herecké výkony, hudba i poutavá kamera. K plnému hodnocení mi však něco chybí. 8.7/10 ()

Páně

Velmi zdařilá věc s precizní atmosférou a vizualizací. V takovýchto exteriérech a interiréch si člověk opravdu rochní jedna báseň. Určité průsečíky Burtonovsko/Gilliamovského vlivu tedy rozhodně popřít nelze, ale na škodu to není, protože zároveň je zde dost vlastní osobitosti. Zajímavou rolí zde disponuje Ron Pearlman. Největší slabinou tohoto díla je pohříchu příběh, který postrádá tah na branku a působí přinejmenším trochu zmatečně. Tím dostává Město ztracených dětí bohužel pachuť nedopečenosti. Povinné pro všechny co si libují v bizarní a boční atmosféře. ()

merigieren

Fantasy to moc není, spíš sci-fi, a to ocelového ražení. Abych se přiznal, tak už první půlka mě odrazovala jak to jen jde, nepříjemné postavy se chovají opravdu zvláštně, jako s poškozeným mozkem, na druhou stranu scény kde se vyskytuje Judith Vittet mi připadaly celkem snesitelné, zvláštní jak v kontrastu s ostatními může vypadat chování 11 leté holky dospěle. Nelze autorům upřít nápaditost s vynálezy a technickými udělátky ale mě prostě ocelové město příliš nepřitahuje. Děj je relativně košatý, dojde i k několika zajímavým situacím, kdy se objeví i zrada zrádců. Jen ta šílená rodinka klonů mě prostě nebavila :-) (což je bohužel nosník celého příběhu o šíleném vědci, jež jako první terorista nesmyslně spáchá sebevraždu na nosníku ropné plošiny, přitom nechá produkt své nerozvážnosti uniknout... i když je otázka zda ty klony za něco můžou, ale co tam dělal ten mozek...) Sem z toho dost zmatenej, nebýt odlesku v očích té malé holky tak bych asi film nedokoukal, na jednu stranu je to nuda a na té druhé něco víc něco skrytého co nelze vidět, ale chápu že to tam je i když sem proti tomu z větší části imunní, ale bez toho nepojmenovaného by to byl odpad. ()

Puol

Toľko sviežich nápadov v užasnom fantasknom svete, klobúk dole pred duom Jeunet-Caro. Toršku sa pozabudlo na zmysluplnejší príbeh a v podstate tu ani nechýba. Utiahne to úžasný vizuál a sympatický detskí hrdinovia. Obdoba Tima Burtona vo francúzkom exkluzívnom balení. ()

Akana

Tak tímhle se u mě Jeunet hrdě zařadil po bok nespoutaných snílků Gilliama a Burtona. Stejně jako první z nich se rochní v jednotlivostech a nedbá na to, jestli celek stojí na trochu chatrnějších nohou a já nedbám s ním, protože ta smršť neuvěřitelných nápadů stojí za to. Je to ještě větší jízda než byly Delikatesy a to rozhodně nebyl - pokud mě má chatrná paměť neklame - "normální" film. Úchvatně propracované prostředí, sbírka těch nejbizarnějších obličejů, masek a předmětů, krkolomné a přece elegantní sledy navazujících gagů a to všechno zabalené do pochmurné romantiky Badalamentiho hudebního doprovodu. Velká citová hnutí mi tenhle film nezpůsobuje, ale já mám zkrátka pro tenhle druh vizuálního obžerství slabost. Sláva fantastům! ()

Heroine

Protože francouzsky neumím, nebyla možnost, jak se vyhnout příšernému českému dabingu. Docela to kazil, zvlášť Ronu Perlmanovi dost nesedl. Ale jinak, francouzský film až do morku kostí. Jeden z mála francouzských filmů které vydržím sledovat, a jeden z mála, kde zůstanou herci po celý film oblečení. Ale to není jediný klad, je to navíc dost originální, drsný, a působivý. Kulisy, hudba, herci, kostýmy, kamera, všechno dohromady tvoří film podobný horečnatému snu, což je přesně to, co by měl divák i očekávat. Každý detail je tam kde má být, a celek je ponurý, děsivý, a francouzský. ()

JohnBruk

S podivným pocitem a rozladěností jsem tenhle film opravdu neztrávil. Velmi mne zaráželo chování charakterů/postav a jejich nedovyprávěné motivy . Divně pokroucené vztahy. Vyloženě chaotická nefungující rytmika vyprávění. Prapodivné dějové zvraty, které se mnohdy situačně nehodily. Celý film je opravdu podivnou záležitostí, která ale vypadá naprosto úžasně, originálně a netradičně. Vizuální a hudební stránka je skvělá... Žel obal není v harmonii s obsahem a jaksi u mne nenašel místo.. Skoro nevím, jak to hodnotit.. ()

Hapretor

Tvůrci filmu i osazenstvo si vzali něco fakt výživnýho a vzniklo Město ztracených dětí. Představoval jsem si něco podobného jako Faunův labyrint - vzhledem k popisku. Ale je to jako srovnávat trabanta s Ferrari. Jedna * je jen za to, že je to místy tak debilní, až je to vtipný. Film jsem navíc nedokoukal. Nešlo to. ()

Filmárik

Jeden s mojich "most anticipated" filmov všetkých čias ma rozhodne nesklamal. No hlavne po formálnej stránke samozrejme. Ide totiž o unikátne a vo svete filmu neuveriteľne prehliadané vizuálne orgie pripomínajúce to najlešie z Burtonovho ponímania spolu s psychadelickým svetom Neila Gaimana. Príbeh, aj keď originálny, svojou naivnosťou trochu pokrivkáva a infantilný scenár tak trochu prilieva benzín do ohňa. Celkový pocit z filmu však nadočakávania dobrý. Vidieť toto ako päť ročný, dodnes sa pocikávam. ()

Yojimbo

Atmosférická a zajímavě stylizovaná podívaná, plná obskurních nápadů. Snad jen to tempo mohlo být rychlejší... ()

parabellum

Město ztracených dětí přesně na vlas vystihl POMO, buď tento snímek bude milovat nebo nenávidět. Já bohužel patřím k té druhé skupině. Totálně mě nebavil děj, který byl pro mě nemastný a neslaný, figurky na můj vkus byly až moc "prdlé" a ploché. Jednu hvězdu dávám za překrásné kulisy a druhou za kousacího prcka. ()

cogi

Okamžitě řadím tohle dílko do sekce podivné a nejisté pochopení filmu. Originální, obrazově opravdu zajímavý film. Doporučuji, pokud po dlouhé době chcete zkouknout ne obyčejný movie. ()