Město ztracených dětí

• Francie La Cité des enfants perdus (více)

Odvážná dívka Miette a silák One (Ron Perlman) spojí své síly, aby zachránili sny malého chlapce i jeho samotného před plány zlotřilého Kranka, muže, který nedokáže snít. Fantastická pohádková podívaná plná bizarních postaviček nabízí výpravu do jedinečného světa režisérského dua Jeunet & Caro, který vás okouzlí! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

GlamourCat

Pro mě určitě ne tak zajímavé jako Galimatyáš, ani co se týká toho tempa, těch tisíc detailů ani toho celkového řekněme „poselství“. Ale bylo to stejně podivné a relativně odvážné a herci byli jiní než všude jinde a pár scén určitě působivých. Je to o hodně jiné než všechny ostatní filmy na světě a režisérův styl je originální, ale za mě to na Galimatyáš nemělo. ()

Joski

Kopec absurdného humoru postaveného na vizuálnej zložke. Úlet z umeleckej dielne Jeunet&Caro. Určite nepoteší bežného diváka. ()

RajAthen

Přiznám se, že to správné slovo vystihující tento film ještě hledám. Forma je zde sice místy nad obsah, ale takový roztodivný děj je stejně k pohledání. Film na mě působil, jako když si Guillermo del Toro plácli s Burtonem na menší projektík. K nalezení je zde pak asi nejvíce originální tříminutová sekvence "řady nešťastných náhod" a také nejvíce charismatický mozek v kádi, s jakým jste měli tu čest. ()

josieaddms

Páni! Naprosto uchvacující! Tenhle film je jako vulkán emocí, barev, slov, symboliky, utrpení, samoty, porozumění, a šílenství. Nikdy jsem neviděla nic podobného. Jeunetovi filmy vždycky mají nádech šílenství a geniality. Může se tenhle film jevit křehčím divákům jen jako sto dvanáct minut nepochopitelných nechutností, ale ve skutečnosti se jedná o velmi citlivý snímek plný krutých pravd podaných poetickým, ale drastickým způsobem. Při scéně kdy Drobek a One usínají a One chce Drobka zahřát, mi vhrkl slzy do očí. Některý scény byli absolutně fascinující, například když One ovázal Drobka nití ze svetru a ona se ho zeptala Už se k sobě poutáme?... Nebo scéna kdy Vynálezce převlečený za Santa Clause zpívá dětem vánoční písničku, doufajíc že ho děti začnou mít rády, a jedno dítě po druhém se postupně rozpláče... Nebo všechny scény s Baštíkem... A nebo závěrečná scéna kdy si obrazně i doslovně Drobek s Vynálezcem mění role svého života... No, zkrátka tenhle film byl jeden z mých nejúžasnějších zážitků z poslední doby. U některých scén jsem se smála, a u některých jsem měla vážně chuť brečet. A takovéhle emoce ve mě vyvolá málokterý film, a málokterý režisér. Tohle byl pro mě nezapomenutelný zážitek za který jsem Jeunetovi a tomuhle snímku vděčná. Úžasné. ()

Psycho.R

Jeunet má skutečně svůj pevne daný, osobitý rukopis. Tento film mě zanechal lehce chladným, ale jeho Amélie, to je jiný příběh. ()

src

Ponura atmosfera, sileni lide, skveli herci, depresivni humor. Myslim, ze odhaluje mnohe z toho, proc byl Alien: Resurrection natocen tak, jak byl natocen (a proc se jeho producenti rozhodli angazovat Jeuneta). Nezapomenutelny film. ()

Allegro.g.

Kde začít? Takže maličká holčička Miette za pět hvězdiček. Kde to dítě vyškrábli, to ví jen sám bůh. Zbytek filmu za 4 hvězdy, až na takovou tu podivnou polosnovou atmosféru, která zaslouží také absolutní hodnocení. Mně osobně se Město ztracených dětí zamlouvá víc než Delikatesy, je kompaktnější a smysluplnější. Je to prostě výjmečné dílo, vtipné a dojemné. Hups. ()

Duke90

Jedna velká bizarní podívaná, kde hereckému obsazení kraluje dobrosrdečný a málomluvný silák Ron Perlman. Tentokrát nepotřeboval žádnou masku, aby předvedl v této nenápadné roli příjemný civilní výkon a klidně mohl dostat ještě více prostoru. Oproti tomu na "straně zla" mi už od začátku docela lezl na nervy uřvaný Daniel Emilfork, ale vizáž šílence měl jinak dokonalou. Všechny ostatní postavy, kromě malých dětí, do doslova hnusného městečka zapadly a musím uznat, že pan režisér Jeunet si ten odpudivý svět poctivě vypiplal. Nicméně pro větší uznání bych asi potřeboval ještě jednu projekci a to v dobrém psychickém rozpoložení, kdy budu schopen hlubšího obdivu tohoto ulítlého dílka. Předpokládám, že k tomu určitě v budoucnu dojde, protože film samotný se mi v hlavě musel rozležet až do druhého dne. ()

PeterJon

Jeunet vytvoril spolu s Marcom Carom osobitý svet s dokonalou atmosférou a štylizovanými postavami. Až to s tým štýlom chlapci trochu preháňajú a celé sa to stáva iba vizuálnou zbierkou ponurých zvráteností. Atmosféra je skutočne dokonale divná, človek má dojem, že sa nachádza v tomto zvláštnom, pokrivenom svete. Čo sa žiaľ vkusu týka, ide tento film aj so svojim svetom mimo mňa. Bizarní mrzáci sú skôr nechutní. ()

vaclaw

Dost podivný film, který dokáže zaujmout. Navíc mi trochu (trochu víc) připomínal parodie O. Lipského (vizuálním ztvárněním a nadsázkou, nikoliv humorem, kterého ve ztracených dětech bylo podstatně míň), což je pro mě osobně taky plus. Co bohužel trochu skřípe mi přijde že je příběh, který nedokáže tolik zaujmout, dalo by se říci že forma zvítězila nad obsahem. V žádném případě to ale neznamená, že by příběh byl špatný, ale má svoje slabší chvilky. Celkově to je na sice slabší, ale pořád 4*. ()

Leonora

Tragické... Nemá to ani úvod ani závěr, jako by tomu někdo ustřihl několik minut na začátku i na konci. Příkladná ukázka toho, jak se z použitelných námětů dá udělat zbabraný film. Dějově je to roztříštěné a nedostatečně (nechci říkat vysvětlené) představené divákovi. Snad by bylo bývalo lepší, kdyby se z těch dvou použitelných témat udělaly dva jednotlivé filmy - jeden o šíleném zloději dětských snů, druhý o fanatické sektě slepců. Ta dvě témata k sobě absolutně nezapadají a v jednom filmu pohromadě nemají co dělat. Asi jsem před tím neměla vidět Amelii, nebo co, očekávala jsem od toho alespoň standardní kvalitu, ale té jsem se bohužel zdaleka nedočkala. Jedna hvězdička za Perlmana, druhá za Pinona. Na víc to nemá nárok. ()

Caliboss

neuvěřitelně podmanivé dílo, které vás díky bravurnímu audiovizuálnímu zpracování vtáhne do světa té nejčistší imaginace. Postavy jsou napsány a zahrány taktéž bravurně, a přestože nemám v oblibě příběhy s dětskými hrdiny, zde jsem s nimi neměl problém a od první chvíle jsem jim všechno uvěřil. Prostředí, výprava, kostýmy, to vše si zaslouží ty nejvyšší známky. Důraz je kladen na každý detail, což je pro oko náročného diváka jistě potěšením a zážitkem, na který se hned tak nezapomíná. ()

minima

Tento film mi přesně sedl do povahy. Úžasně divný. Mix žánrů přímo pro mě. Hlavní představitelé si sedli do rolí. Bizarnost podkreslená hudbou. Celkově to výborně funguje. Není to ale pro každého,podivný je to dost. ()

ozzman111

Nádherne natočené dobrodružstvo od mága francúzskeho filmu J-P Jeuneta. Nebyť toho pátosu a prílišnej detskej lásky, film by si zaslúžil absolutórium. Rozprávka pre dospelých, ktorej nechýba originalita. ()

habertek

Takovej ztracenej klenot...nebýt této stránky tak bych se o tomhle filmu ani nedozvěděl, ale stojí za to! Krásně kýčovitě udělanej film...dvojčata neměly chybu!:) ()

WolfIssen

Bizarnější a nesmyslnější film pro mládež už snad ani nejde stvořit, ale i tak věřím, že si našel a stále dokáže najít své obdivovatele. Ron skvělý jako vždy. ()