Zlo přichází z hlubin

• Španělsko Bajo aguas tranquilas (více)

Před čtyřiceti lety byla na místě města Marrienbad vybudována vodní přehrada, díky které okolí prosperuje. Málokdo ale tuší, že přehrada byla zbudována proto, aby něco ukryla, aby pohřbila zlo, které se v Marrienbadu zrodilo. Jediný člověk, který byl schopen se mu postavit a přemoci ho, před nedávnem zemřel, takže nic nebrání, aby se zlo vyplížilo z vody na povrch a ujalo se vlády. (oficiální text distributora)

raimi

Chvílema přiblblý béčko s hnusným tv lookem, neschopnýma hercama a srandovníma digi trikama, a zároveň chvílema  ten nejfajnovější yuznovskej gore mayhem, ketrej se nebojí přitlačit na pilu. Vkrádá se myšlenka, co za nádheru by mohlo vzniknout, kdyby měl film opravdový herce, kvalitní scénář, talentovanějšího režiséra (sorry Briane, už jseš za zenitem), a větší rozpočet. Protože z tohohle tématu a prostředí, by se dala vykutat epická hororová klasika s nezapomenutelnýma scénama. Škoda, ale i tak dobrý. ()

Jino

Jediným největším kladem tohoto hororu je námět. Ten se bohužel utápí v podprůměrném zpracování, kde ho ke dnu stahují herecké výkony, efekty zatopené vesnice uprostřed přehrady či bazénu a celkový televizní look. Záchrannou vestou mu tak nejsou ani docela povedené masky a hlavní záporák, jenž by si zasloužil větší pozornost než jaká se mu dostala. Brian Yuzna má na víc a tento horor se mu nepovedl. A když pomyslím na tu možnou atmosféru, kdy na nic netušícího potapěče nebo plavce číhá cosi neznámého, tak mě přejímá daleko větší pachuť, než jakou si tento snímek možná zaslouží. 30% ()

kosta73

Film jsem si pustil doma, jako kulisu k práci abych si mohl udělat "čárku". Nic jsem od něj nečekal, poslední Yuznovy snímky jsem spíše přetrpěl. Ale co to? Zhruba od poloviny filmu jsem přisedl k obrazovce a nechal práci prací. Film sice nesahá Yuznovým nejlepším dílkům ani po kotníky, ale přesto se pro mě stal příjemným překvapením a vzkřísil ve mě naději. ()

TO

Stravitelný hororový příběh o městě pod vodou a černé magii, s ďábelským slizem a celkem dobrým hlavním záporákem. Chvíli co chvíli se v něm objevuje nějaká příšerka či oživlá mrtvola, masky jsou na slušné úrovni, o krev taky nouze není, jen některé zbytečné trikové scény si tvůrci mohli nechat od cesty. Trochu nad mé očekávání, ale na tři hvězdičky to rozhodně nestačí. ()

Bobik9

Opravdu jsem čekal více. Zezačátku se film slušně rozjížděl a já se těšil na napínavé pokračování, ale druhá polovina filmu mě zklamala. Ovšem je pravad, že naprosto poslední scéna mi přišla také tajemná a trošku zvedla celkový dojem z filmu, který spadá do průměru. ()

PetrPan2

Nadějný začátek... tajemná atmosféra zanikající zatopené vesnice, satanská sekta, duch mrtvého dědečka, dvě prsatý roštěnky plus bonus v podobě Raquel Meroňo (od doby co jsem vyděl Dagona je mi tahle pěkná ženská hrozně sympatická)... bohužel sotva se film rozjede začnou ho srážet do kolen stupidní dialogy, všemožná provařená klišé a jedna idiotsky se chovající postava za druhou idiotsky se chovající postavou :o( Celé to působí jako kdyby scénarista najednou nevěděl kudy se má vydat... Ve výsledku je to smutný průměr... škoda ()

KASUGI

Filmu se solidním potenciálem podráží nohy nízký rozpočet, s čímž souvisí televizní kamera, casting a výprava. Je to hrozná škoda, protože i v roce 2005 se Yuzna nesnížil k nějakým cgi gore efektům, ale všechno poctivá ruční práce a nápad zatopeného městečka uvnitř přehrady a v něm dům, v jehož sklepě se stále svítí a jsou v něm živé mrtvoly přivázané řetězem - je prostě awesome!!! ()

Šakalík

Přátelé, já jsem již jako viděl mnoho, ale tohle… Musím usilovně hledat nějaký důvod, proč téhle opravdu VELMI nepovedené slátanině nedat odpad. O scénáři se snad nemá ani cenu bavit, přitom potenciál na alespoň slušné béčko to mělo. Ale to provedení, casting, herecké výkony, kamera, triky, střih, hudba – tady je všechno špatně! Snad desetkrát za film jsem spráskl ruce a oči vytočil v sloup. A dokoukat tuhle zhovadilost do konce, to byla pořádná fuška. Navíc nechápu, proč to Španělé museli natočit v angličtině, snad proboha neměli v plánu to šířit do světa. Jednu hvězdu dávám za konečné vyvrcholení (i když ne že bych to nečekal) a za ten orgiemi naplněný hodokvas. ()

Haymar

A víte, že mě se to líbilo (a to jsem od toho původně nečekal nic) ?! Jednak mám rád tento typ - "underwater" hororů (tím spíš, že jich je jako šafránu), a druhak samotný námět byl rozhodně zajímavý a (překvapivě) i originální. Atmosféra velice slušná, režie i příběh - v rámci svého žánru, rozhodně nadprůměrný a na to že to bylo B-éčko jak vyšitý (a vzhledem k čistě španělské produkci) nebyly ani efekti zas tak zlý! Malý problém vidím v záporácích - ten hlavní nebyl spatný, ale zbytek - každý pes, jiná ves (tu upíři, tu zombící, tu duchové, tu démoni, tu vraždící sliz), prostě bordel - méně je někdy více! A pak to úplné finále (příliš uspěchané a fádní) a obsazení (což byla vážně tragédie)... Kdyby Yuzna nasbíral víc dukátů do prasátka (na pořádný herce) a trochu si pohrál s již zmíněným závěrem, mohla to být parádní pecka! ()

Martinius

kedysi tak originalny a vtipny brian yuzna (naposledy s navratom reanimatora) akosi sam utonul pod hladinou vlastnej tvorcej impotencie. z hlbin neprichadza zlo, ale vyslovna nuda s nezazivne roztahanym dejom, ktory nedava prilezitost stotozneniu sa s protagonistami alebo vybudovaniu atmosfery. stalo sa mi, co uz dlho nie - film som dopozeral priblizne do polovice. v pripade, ze ho raz dopozeram do konca, som moje ochotny hodnotenie zmenit. ()

MickeyStuma

V úvodní scéně záběry na filmové plakáty ve vývěsních skříňkách kina tvůrci prozrazují, čím vším se inspirovali k vytvoření tohoto hororového snímku. Máme se bát? Ano, ale ze zpracování tohoto snímku. Nápad to byl asi dobrý, ale provedení je prostě špatné. Snímek jako celek se zdá být poněkud přeplácaný náměty a vlivem toho také vizuálními efekty tzv. staré filmové školy. Zřejmě na úkor scénáře k zahlazení ohromných chyb, nejasností a nudy. Zlaté americké lekačky. Zlo se tu skloňuje všemi pády ve všem podstatném a to od vodních příšer přes slasher až k satanismu. Takže tu nechybí ani patřičné gore, které je už ale hodně na škodu. Chybí tomu správná atmosféra a hlavně nějaké napětí. Scény jsou tak podivně poskládány, že to jako celek vypadá jako podivný slepenec scén z několika filmů. Kdepak, tohle se španělským tvůrcům opět nepovedlo. Režisér Brian Yuza se zřejmě snažil natočit něco podobného, jako je americký snímek Děs přichází z hlubin, ale jak se říká: I mistr tesař se mnohdy utne. Ve své režisérské filmografii má daleko lepší hororové snímky. ()

helraiser

Tak od tohoto filmu jsem naprosto nic nečekal a tak jsem byl opravdu mile překvapen. Nápad o zatopeném městě plného zla je opravdu dobrý a úvodní scéna s roztržením hlavy malýho smrada dala naději, že to nebude až takovej průšvih, a taky že nebyl. Film obsahuje několik docela dobrých gore scén, masky jsou dost dobré a atmosféra není nejhorší. Sem tam se sice objeví náznak nudy, ale nad tím se dá přimhouřit oko. Hlavní záporák má dostatečné charisma, ale mohl dostat trochu více prostoru. Celkově se jedná o docela přijemnou podívanou která dokáže potěšit, ale to neznamená, že by to nemohlo být lepší. Takovej lepší průměr 6-7/10 ()

CharlieSs odpad!

Dejte pokoj. Naprosto dementní film. Zabíjejí přímo přede mnou člověka. Co udělám? Sedím v autě a čumím. Topí se mi dcera, co udělám? Stojím a čumím. A o tom konci ani nemluvím, ten byl kurva tak trapný, že jsem myslela, že provalím obrazovku. Prosím, už nikdy víc. Jediný dobrý herec byl ten chlap. Jediná sympatická a nedementní postava. ()

E lan

Béčkový španělský horor s vcelku zajímavým námětem, ale špatný scénářem, herci, triky a celkovým zpracováním. Přesto ona záhada přehrady drží diváka až do (blbého) konce:-) ()

messi@h

Od Beneath Still Waters jsem očekával podívanou podobnou Dagonovi. Tzn. nízkorozpočtové béčko s atmosférou a možná i nějaké to gore k tomu. Námět není špatný, špatný není ani úvod. Pravda je, že se potom dlouho nic neděje, takže netrpělivější diváci asi skřípou zubama a někteří ani nevydrží do konce. Bohužel se dá říct, že o nic nepříjdou, protože už první příšera, která se ve filmu objeví, působí spíš směšně. A chaos, který se rozpoutá, když se dají věci do pohybu, boří veškerou atmosféru. Nepomůžou ani jednotlivé celkem povedené scény (policista s úsměvem amputující vlastní končetiny) - jednotlivosti bohužel dobrý film netvoří. ()