Reklama

Reklama

Souboj

  • USA Dogfight
všechny plakáty
Trailer

Večer před odjezdem do války by si měl každý užít trochu té zábavy. A protože již zítra poletí osmnáctiletý Eddie Birdlace do Vietnamu (píše se rok 1963), snaží se udělat vše proto, aby šlo o večer, na který hned tak nezapomene. Přistoupí na nápad svých kamarádů rekrutů a uspořádají mírně pubertální, ulítlou soutěž o padesát dolarů, které vyhraje ten, kdo na večírek dostane tu nejošklivější holku. Jak se vyvíjí večer, vypadá to, že by Eddie skutečně mohl vyhrát, protože plachá Rose, s níž si domluví rande, rozhodně nepatří mezi královny krásy. Přesto z ní však cosi vyzařuje. A to něco, v momentě kdy se provalí jakou boudu mladík na dívku hraje, Eddieho donutí, aby opustil párty a vydal se hledat utíkající dívku do noci. Možná totiž právě nalezl mnohem víc, než si od večera původně sliboval. Lásku. Ve vynikajícím, citlivém a výborným scénářem opatřeném romantickém dramatu sehrál v roce 1991 jednu ze svých životních rolí předčasně zesnulý hollywoodský idol River Phoenix. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

RHK 

všechny recenze uživatele

Opravdu výborný film ze života s dobrým scénářem popisujícím komorní příběh jedné nečekané lásky. Soutěžení drsných rekrutů odjíždějících válčit do Vietnamu o nejošklivější sbalenou šeredku tomu dodá nápad a spoustu humorných okamžiků při balení dívek, o zbytek vtipných dialogů se ve druhé půlce postará ústřední dvojice mariňáka Edieho a zodpovědné folkařky Rose. Trochu mi to připomnělo výtečné ranné Formanovy filmy. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=BTPkLUf9c10 ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Něco jako Blbec k večeři, ale s ošklivkama. A není to komedie nýbrž citlivej a dojemnej film, kde je srandovní jen začátek s výběrem těch největších košťat. River Phoenix zahrál výborně a Lily Taylor byla taková hrozně hodná. A štáb jí podle mě nějak zošklivil, protože v jinech filmech nevypadá tak děsně. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

River Phoenix hraje kluka, který odchází do Vietnamu, guláš v hlavě i v srdci a před odjezdem se chce ještě jednou pořádně pobavit a tak vytáhne holku, která - a tady si teprv uvědomíme, jak Lily Taylor při svém jemném půvabu dovede být i nevábná - podlehne iluzi, že se mu snad líbí, jenže jediný důvod její účasti na pařbě je příslib výhry pro jejího objevitele v soutěži "Kdo přitáhne nejšerednější buchtu". Ale to je teprve začátek filmu s výborným scénářem, režií a hlavně hereckým obsazením, filmu o hodnotách, které někdy přes klam oka a pod vlivem "jámámnavíc" zdání nepustíme do srdce. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Potkali se na jediný večer. On má odletět do Vietnamu. Netuší, co ho čeká. My ano a uvědomujeme si hodnotu každé jejich společné vteřiny. Žádné okázalé drama, rozhodně ne komedie, jen nádherně obyčejná romance. River Phoenix se blížil k nikdy nedosaženému vrcholu svého floutkovského herectví. Ve společnosti dívky až takový machr není, číší z něj ostych a nezkušenost. Zábavně neohrabaný kluk. V závěru stačí pár bezeslovných záběrů a je jasné, že sledujeme jiného člověka. Budí respekt. Už ví. O dva roky později se Phoenix předávkoval drogami. 75% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Jsem dvěstějedenáctá v hodnocení Dogfight a jsem docela překvapená, jak málo se o tak báječném filmu ví. Je to strašná škoda, protože mně bylo s Eddiem a Rose moc fajn a sledovat Rivera Phonixe, jak prochází vnitřní proměnou, na kterou má vliv nejen Rose, ale velkou měrou i válka ve Vietnamu, byl opravdu zážitek. Moc příjemný a citlivý film, který v každém případě doporučuju. A jestli si myslíte, že se v té době vůbec nefuckovalo, tak to by byla velká chyba:-) Hodně silná čtyřka a je docela možný, že to ještě zvednu. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (6)

  • Postava Rose měla být dle původního záměru značně obézní, Lili Taylor ale režisérku Nancy Savoca okouzlila natolik, že roli přesto získala. Taylor přibrala cca 5 kg a pod oblečením nosila vycpávky. (aluna)
  • Hlavní část natáčení se odehrávala v Seattlu (Washington, USA), pouze několik scén je skutečně ze San Francisca. (Katie88)
  • První a poslední scéna se točily již první den natáčení. (aluna)

Reklama

Reklama