poster

Bílý drak

 • Hongkong

  Xiao bai long qing hai fan bo

 • Hongkong

  小白龍情海翻波

 • Hongkong

  Fei hap siu baak lung

 • angličtina

  White Dragon

 • Slovensko

  Biely drak

Akční / Komedie

Hongkong, 2004, 89 min

Režie:

Wilson Yip

Scénář:

Yiu-Fai Lo, Wilson Yip

Hudba:

Tommy Wai

Producenti:

Joe Wai-Ho Ma

Střih:

Ka-Fai Cheung

Scénografie:

Bruce Yu
(další profese)
 • Damiel
  ****

  Jak film Bílý drak nejlépe charakterizovat? Je to je originální akční romantická komedie stylizovaná do polohy Tygra a draka. Nápad obohatit scénář nejen o parodii na tyto filmy, ale i na současnou společnost (fast food, shop centra atd.), vyšel režisérovi Wilsonu Yipovi skvěle. Není toho přespříliš, takže komedie nesklouzává do polohy trapnosti. Navíc chemie mezi hlavními hrdiny také funguje bezvadně, i stopáž je tak akorát, aby utáhla daný námět. Prostě příjemná a vtipná podívaná.(20.3.2006)

 • Martrix
  **

  Kdyby byl film prezentován jako parodie, možná bych dal hvězdy tři. A kdyby mě oficiální obsah distributora připravil na to, že budu sledovat zvláštnosti čínského humoru, pak i čtyři. Ale tak se nestalo, takže jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, co že to má být. Hrdinka, která koná dobro jen proto, aby neměla jebáky, koncert zakončený výstupem jako od nějaké trash kapely... . Prostě jsem na to nebyl připravený a už jsem to nerozdýchal. Po půl hodině jsem klidně přepnul na jiný program, takže ty dvě hvězdy jsou pouze za cca 35 min. filmu.(20.1.2011)

 • Lama.Lama
  **

  Nevím, jestli se smát nebo brečet nad tímto počinem. Mám to brát jako pouhý joke? Vážně nevím, co si myslet, protože tam je pár pasáží, které se tváří vcelku seriózně. Na druhou stranu drahý K.P. se 80% filmu tváří a chová jako mentálně postižený, oužasná Fénix se 90% času chová jako rozmazlený spratek. Plus oužasné scény, kde vám penisem přelámou nohy. No nevím, asi zůstanu skeptická...(6.3.2013)

 • Roman.Ticka
  *

  Jestli jsou všechny ťamanské filmy podobného ražení, no pár jsem jich viděla, tak mě Klub jihokorejských filmů mine jak stamiliónová výhra v pokeru a jak jsme si blízko!? O parodii, dějové sračce a lítacích nudných opakovačkách už raději pomlčím. Hvězdu si zaslouží jediná vtipná sekvence - pozitivní test psaný ručně. Jo a hezky srozumitelné závěrečné titulky, přibližně stejně rozumím celé východoasijské kultuře. Až k nám podle předpovědí dorazí, těšme se, to bude teprve nářez...(2.12.2011)

 • Pepinec
  **

  Jak podobní jeden druhému jsou si lidé s protáhlýma očima, tak stejná je hudba provázející jejich příběh. Jak obtížné je rozeznávat jednotlivé herce, tak složité je přenést se nad vlezle jednoduchý hudební motiv, který krade veškeré ostatní soustředění. Ani Bílý drak u mě nespustí vlnu euforie z východní filmové tvorby.(21.1.2011)