poster

Bílý drak

 • Hong Kong

  Xiao bai long qing hai fan bo

 • Hong Kong

  小白龍情海翻波

 • Hong Kong

  Fei hap siu baak lung

 • anglický

  White Dragon

 • Slovensko

  Biely drak

Akční / Komedie

Hong Kong, 2004, 89 min

Režie:

Wilson Yip

Scénář:

Yiu-Fai Lo, Wilson Yip

Hudba:

Tommy Wai
 • Cruchot
  ****

  Slabší čtyři, ale já jsem se nečekaně slušně bavil. Hodně osobitý film, který neuvidíte každý den. Moderní (a hlavně západní) prvky kultury naroubované do kulis historické Číny - už jen z toho se podařilo autorům vytěžit mnoho komických situací, ale to by asi bylo málo. Naštěstí tu ale ještě máme zajímavě vykreslené postavy (především ústřední duo školačka s nově nabytými schopnostmi a slepý nájemný vrah) a zajímavé akční sekvence, kterých bych však čekal přece jen trochu víc. Děj je poněkud šablonovitý, ale nenudí, přesto druhá půlka filmu se místy přece jen už trochu vleče. Za zkouknutí tenhle filmeček ale určitě stojí.(4.10.2006)

 • HappySmile
  ***

  Výborná parodie na Tygra a draka a Klan létajících dýk. Protože mám ráda jak tyto bojové filmy, tak i parodie, tak mi film skvěle sedl. Původně jsem sice chtěla dát 4 hvězdičky, ale přece jenom se tvůrci neubránili několika hluchým místům, což je škoda. Jinak ale musím říct, že se Bílý drak velice vyvedl po vizuální stránce - nádherné kostýmy, kulisy, prostředí a barvy! V tomto ohledu by zde byl velký potenciál i pro "seriózní" film.(20.2.2010)

 • Roman.Ticka
  *

  Jestli jsou všechny ťamanské filmy podobného ražení, no pár jsem jich viděla, tak mě Klub jihokorejských filmů mine jak stamiliónová výhra v pokeru a jak jsme si blízko!? O parodii, dějové sračce a lítacích nudných opakovačkách už raději pomlčím. Hvězdu si zaslouží jediná vtipná sekvence - pozitivní test psaný ručně. Jo a hezky srozumitelné závěrečné titulky, přibližně stejně rozumím celé východoasijské kultuře. Až k nám podle předpovědí dorazí, těšme se, to bude teprve nářez...(2.12.2011)

 • nash.
  ***

  Spíš pohodová než třeskutě vtipná nebo akční, současně ovšem kouzelně ujetá parodie, která dokáže znalému divákovi udržet úsměv na tváři od začátku do konce a občas ho přinutí k hlasitému smíchu některým obzvláště povedeným vtipem. Ať už si utahuje z žánrových klišé, tematických stereotypů nebo roubuje současnost do historického filmu a nechá zamilovaný pár jezdit po pláci na kolečkových bruslích, krmí hrdiny McHouskou, provádí upload bojových schopností, nebo je nechá nakupovat v butikových chýších značkové kabelky omezených sérií.(12.2.2011)

 • bukowski83
  **

  Ajaj tak tenhle šálek kávy si v kavárně už neobjednám, něco mezi parodií, komedií a akčním snímkem a tenhle mišmaš je ve své celkové podobě nefungujícím hovňouskem, který ani nepobaví a ani oku nezalahodí. Navíc by se pan režisér měl sebrat a jet se do Westminsteru omluvit Issaacovi, za ty zločiny proti gravitaci.(6.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace