Diane Arbus: Příběh jedné obsese

• Česko Kožich: Imaginární portrét Diane Arbusové (více)

Nicole Kidman a Robert Downey, Jr. předvádějí „pozoruhodné“ (Kenneth Turan, Los Angeles Times) herecké výkony v tomto smyšleném portrétu slavné fotografky Diany Arbus. Z okna svého bytu zahlédne osamělá žena v domácnosti Diane Arbus (Kidman) maskovanou postavu záhadného nového souseda (Downey, Jr.). Přitahována neodolatelnou zvědavostí se rozhodne získat jeho fotografii za každou cenu. Vstoupí do jeho bytu a tím se nevědomky vydá na cestu k umění, která jí byla souzena. (oficiální text distributora)

Wolvie

Podobně statická je spousta filmů o slavných osobnostech (pro příklad Dívka s perlou),před lehkou nudou tady nezachrání ani skvělé obsazení a hezky komponované záběry. ()

Pekisan

Uchylnost a tajomnost zaciatku ma bavila, potom ako sa to zmenilo na pribeh tragickej lasky ma to prestavalo zaujmat. Velmi sa mi pacil cely dom, hlavne stupna hala a schody. Ako robene pre nejaky Kubrickov horor. Prvy krat mi nevadila Kidmanka a zistil som, ze Downey je nejaky maly...asi preto Jr.:) ()

Eilean Donan

Tak nejako takto si predstavujem silný film. Po hereckej stránke, vizuálnej, scenáristickej, obsahovej... je pre mňa ťažké nájsť nejaké negatívum. Dĺžka filmu neprekážala, mnoho chlpov tiež nie a... tak mi len ostáva popriať si veľa zdaru, nech ešte na podobný film natrafím. ()

arkie

Veľmi neotrelý film so zvláštnou atmosférou. Síce nezdieľam s hlavnými hrdinmi podobné drobné excesy, deviácie a záľubu vo fetišoch a na smrť mám trochu iný (menej romantický) pohľad, ale i tak sa ma tento film zaujal. Podobne ako aj predošlý Shainbergov film Secretary. :) ()

Adiemus

Zvláštní film. Rozhodně ne nezajímavý; samozřejmě, asociace na Krásku a zvíře, ale taky na Velkou rybu. Na rozdíl od spousty daleko víc ohodnocených filmů mě tenhle zaujal od začátku do konce. Ale milovníci Rosamunde Pilcherové si ho těžko oblíbí. ()

kikikrikri

Takový film se jen tak nevidí, herci do svých rolí naprosto zapadli, dívat se na Nicole a Roberta byl úžasný koncert! Diane své touhy dlouho skrývala, a nový soused Lionel jí je pomohl vypustit na povrch. Každý máme nějaké svoje úchylky a na tu její byla radost se dívat. Nicole zahrála Diane s krásnou lehkostí a precizností, a Robert se svými perfektními hereckými schopnostmi, nezaměnitelným hlasem a očima také exceloval! Nejlepší scény: Chvíle, kdy Diane oholila Lionelovi obličej a poprvé viděla, jak doopravdy vypadá; Scéna s nafukovací matrací; A první setkání Lionela s Diane. Není to film pro každého, ale ten, kdo má nějaké skryté neřestné touhy, se od tohoto snímku nebude moci odtrhnout. Po shlédnutí mě ještě dlouho hřál takový příjemný pocit, ráda na to vzpomínám.... ()

Joski

Všetko "úžasne divné" na tomto kúsku je svojím spôsobom rozprávania neobyčajne prirodzené. Divák sa prestane čudovať alebo desiť toho čo by v najtajnejších myšlienkach a v skutočnosti skrýval. Neobvykle prostý film o neobvyklých bytostiach:-) 65% ()

Lasombra

Zvědavost jí donutila nakouknout za dveře nového souseda, který nevypadal jako běžný nájemník. Náhle se oba životy těchto dvou velice odlišných lidí změní. Dojemný a netradiční příběh se srdcerevným koncem, jak už to tak bývá. ()

Zuzzka

Kdo by čekal, že film, ve kterém hraje Nicole bude o nečem takovém. Já ne :D Příběh je dosti šokující, ale velmi působivý. Film jako takový se povedl, nenudila jsem se, v podstatě jsem se bavila, pokud se to tak dá říct. Stejně tak jako jistě nebyla Diane Arbus úplně obyčejná, tak není obyčejný tento film. Myslím, že je občas přínosné podívat se do "jiných světů". A když ne přínosné, tak zajímavé určitě. Pak už záleží jen na vkusu jednotlivých diváků. ()

stiewe

Fotografování miluju takže jsem byl do děje vtažen během pár okamžiků. Jinak mi scénář nepřinesl moc nadšení. Nicole předvádí stále jednu a tu samou grimasu která se po pár minutách stane nudnou a Robert přes vrstu falešných chlupů nemůže projevit své mimické schopnosti naplno. ()

karlee

Začátek výborný, lehce bizarní a vizuálně zajímavý svět budoucí fotografky. Ale druhá půlka už mě moc nebavila, to je nijak zvlášť povedená variace na Krásku a zvíře, příběh se zužuje na otázku, zda a kdy Nicole podrží Žvejkalovi. Závěrečná scéna s předáním kožíšku mě pak rozesmála, ale asi nešlo o záměr tvůrce. Přesto se za originalitu přikloním k vyšší známce. ()

xxlch

Neskutečně krásný příběh.Bohužel, nebo možná bohudík, né pro běžného diváka.Pohled na svět "jiných" lidí a přece úplně stejných jako my,kteří mají stejné pocity,tužby,potřeby a které okolí né vždy akceptuje a odmítá je brát jako sobě rovné.Jr. je naprosto dokonalý i když ve většině filmu,hrají pouze jeho oči.Taky se vám D.A. zdá padlá na kečku?Ale Nikole jí zahrála skvěle! ()

jafuska

tento film je fakt zvláštní, Diane Arbus trpí úchylkou a aby ji nějakým způsobem trochu zaplnila, když její postavení jí to nedovoluje, nachází v okamžicích samu sebe, všem nepřípustným kondencím. Bohužel mě tento film moc neoslnil, byli tam zbytečně prázdná místa, chvílemi zmatené, nevím, očekávala jsem od tohoto filmu trochu více než toto, Škoda ()

mauinka

Zvláštní film s výbornou atmosférou.Skvělá Nicol Kidman, jemná i se svými ,,démony" a okouzlující Robert Downey jr..Milostná scéna při níž se tají dech. Komlikovaný a krásný film. ()

dzberry

Neměl jsem ani zbla tušení, do čeho jdu, když jsem si tento snímek začal pouštět. Čekal jsem na více či méně tradiční biografickou záležitost a ejhle, omyl! Vykoukla na mne nádherná Nicole, její propukající láska k Alfovi, úchvatné interiéry domu, ve kterém se převážná část story odehrává...a to vše bylo zalito chlupatou romantikou a přidušeným erotičnem. Přikovalo mě to, nepustilo, tajemnem to na mne dýchalo, partnerce hned zítra míním vyznat lásku tím, že ji požádám, aby mi nafoukla lehátko, a pak... Uau! Moc hezké vzdání holdu jedné zajímavé ženě americké, co ráda fotila neobvyklé... ()

Ivi.Stewie

Som očarená tajomnou atmosférou, ktorá film sprevádzala. Každú sekundu som sa tešila, čo bude nasledovať. Pravdu povediac neviem ako film ohodnotiť slovami, každý by si ho mal pozrieť aby vedel aké z neho má pocity. Jediné čo ma napadá je, že takto si predstavujem lásku... ()