Diane Arbus: Příběh jedné obsese

Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus

Príbeh jednej vášne

Drama / Mysteriózní / Romantický / Životopisný

USA, 2006, 117 min

Hodně zajímavý příběh, po celou jeho dobu jsem cítil zvláštní napětí, které ještě umocňovala skvělá hudba. Nicole Kidman zahrála jako vždy na výbornou a opět si mě získala o něco více, stejně tak Downey, který svojí, docela netradiční postavu, zvládl taktéž skvěle. Celkový pocit z filmu je prostě skvělý. :)(28.1.2012)

Diane Arbus byla jedna z nejzajímavějších osobností dokumentární a portrétní fotografie, bohužel Shainbergův film jí líčí jako divnou osobu, která rozhodně neměla jen jednu obsesi. Přes všechny bizardnosti film vyznívá nuceně a některé dějové odbočky nejsou příliš věrohodné. Poněkud samoúčelně působí i neustálé metafory a odkazování na Alenku v říši divů. Nicméně Nicole Kidman má stále uhrančivé charisma a hlavně díky ní přečká divák i několik vyloženě hluchých míst. Méně je někdy více a tady mi ta neustále okatá snaha o jinakost trochu lezla na nervy. Shainberg bohužel není Lynch.(11.6.2011)

Ultimátní sen rezignované ženy. Jednoho dne jí někdo pošle do odpadní roury klíč od svého bytu a ten někdo bude prapodivné monstrum, kterému se po bytě plném paruk a příčesků toulají angorští králíci, na záclonách má připevněné dalekohledy, kterými sleduje, jak bezrucí kamarádíčkové popíjejí odpolední čaj a jako koupelna mu slouží místnost, co vypadá jako oprýskaný vesmír a místo vany je v ní starý bazén (starý bazén! <3) . Seznámí ji se světem podivností a bude se upřímně těšit z její fascinace bílýma ponožkama a nadosmrti ji dodá odvahu, aby chodila nahlížet do márnic. Kdyby pod tou srstí byl někdo pozemštější než Robert Downey jr., snad bych i uvěřila, že se to může stát. I tak srdíčko.(12.5.2013)

Neuvěřitelný film.. asi jeden z nejpodivnějších do jsem kdy viděla. A i přes to mě něčím zasáhl.. je jistým způsobem uplně elektrizujicí, možná je to kombinací fakt krásne Nicole Kidman a Roberta Downeyho u kterého díky jeho vzhledu vyniknou právě ty jeho užasné hnědé oči. Zvlášť poslední půlhodina byl opravdu silný zážitek. Poprvé jsem ve filmu viděla erotickou scénu která působila fakt eroticky a totálně podmanivě. Žádná vulgárnost, i přes lehce bizarní situaci která jí předcházela. Ten film mě dostal.. ikdyž věřím že tohle není snímek pro každého, já sama se divím že mě něco takového dokázalo tolik zaujmout.(27.2.2012)

Celý film jsem sledoval se stejným napětím jako to, jestli se Nicolka svlékne nebo ne. Koho jsem ale svlečeného vidět nechtěl, tak to byl Robert Downey! Líbilo se mi klidné tempo jakým film běží, líbilo se mi mírné napětí, herecké výkony i příběh. Jsem hodně spokojenej, hlavně proto že jsem čekal opravdu velkou trapnost. Takhle můžu říct jen skvěle odvedená práce. Název hroznej, film dobrej!(10.2.2013)

• - Dianina fotografie "Identická dvojčata" se stala jednou z nejdražších fotografií vůbec a byla prodána za 478 000 dolarů. (formelin)

• - Strýček režiséra Stevena Shainberga byl blízkým přítelem skutečné Diane Arbus. (formelin)

• - Původně byla do hlavní role obsazena Samantha Morton. (formelin)