poster

Diane Arbus: Příběh jedné obsese

 • Česko

  Kožich: Imaginární portrét Diane Arbusové

 • USA

  Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus

 • Slovensko

  Príbeh jednej vášne

Drama / Mysteriózní / Romantický / Životopisný

USA, 2006, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Puyi
  *****

  Hodně zajímavý příběh, po celou jeho dobu jsem cítil zvláštní napětí, které ještě umocňovala skvělá hudba. Nicole Kidman zahrála jako vždy na výbornou a opět si mě získala o něco více, stejně tak Downey, který svojí, docela netradiční postavu, zvládl taktéž skvěle. Celkový pocit z filmu je prostě skvělý. :)(28.1.2012)

 • Natascha
  ****

  Takhle si představuju ideální životopis. Není třeba se striktně držet všech událostí v životě dané osoby, stačí trochu povolit fantazii a nechat působit spíše jen dojmy a pocity, které daná osoba vyvolávala. Dianino pozvolné seznamování s "lidskými zrůdičkami" a naopak ztráta zájmu o přízemního manžela je jistě zajímavá, středobodem filmu je ale její zvláštní a intenzivní vztah s "chlupáčem odvedle". Dlouho se neviděla nic tak emotivního, jako byla scéna holení a následného milování. Krása:-) Nicole Kidman a Robert Downey jr. (ač většinu času zcela k nepoznání - leda podle velmi výrazných očí, které z kožíšku přímo září) předvádějí výborný výkon.(3.10.2007)

 • plechulka
  ****

  Imagirnární portrét dle mne znamená "mohlo být, ale nemuselo" a tudíž k zážitku z filmu není třeba jméno fotografky či její tvorbu znát (což je i můj případ). Odhlédneme-li od "exotických motivů" , dá se celý příběh chápat jako celkem uvěřitelná love story ženy, které již nevyhovuje role manželky a asistentky svého muže a pečující matky. Soused Lionel jí nabízí a otvírá nový svět, který se od toho jejího všedního liší snad úplně ve všem - a tak odolat nelze.(24.10.2011)

 • venison
  ***

  Na tomhle filmu se mi nejvíce líbil "důraz na detail".. Vlasy, vlasy, chloupky, chlupy, chlupy, zvířata, kožichy.. Bezvadně obrazově podkreslený příběh.. Hodně mi tyto detaily připomínají film "Parfém: Příběh vraha".. Pseudoživotopis vznikající fotografky Dian Arbusové je předvším příběhem o tom, jak jeden člověk může žít zcela normálně a nechce se mu a druhý by rád žil, ale nemůže.. Nicole Kidman a Robert Downey Jr. opět ukazují, že umí hrát.. Určitě "Diane Arbus: Příběh jedné obsese" stojí za skouknutí, ale po druhé už může nudit..(17.11.2011)

 • Pavlínka9
  ****

  Kurňa :D Jak už tady párkrát zaznělo - R.D.Jr. pro tento film byla pomalu až škoda :D Jeho "vlasatá postava" byla sice stejně zajímavá jako on, ale přece jen z mého úhlu pohledu - lépe se mi na něj dívá, když toho na sobě moc nemá :D "Dokonalá manželka", která se začne zajímat o to, co společnost raději ukrývá, je Nicole šitá na míru a její schopnost se převtělit jak do první postavy, kterou vidíme na začátku filmu, tak do té "druhé", kterou vidíme zbytek snímku...Zajímavé prostředí - ať už to "umělé" či to pravé a "dokonalé" ;)(4.10.2013)

 • - Dianina fotografie "Identická dvojčata" se stala jednou z nejdražších fotografií vůbec a byla prodána za 478 000 dolarů. (formelin)

 • - Strýček režiséra Stevena Shainberga byl blízkým přítelem skutečné Diane Arbus. (formelin)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 1. září 2006 na filmovém festivalu Telluride. (Stoka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace