poster

Diane Arbus: Příběh jedné obsese

 • Česko

  Kožich: Imaginární portrét Diane Arbusové

 • USA

  Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus

 • Slovensko

  Príbeh jednej vášne

Drama / Mysteriózní / Romantický / Životopisný

USA, 2006, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Smok
  **

  Diane je dcérou kožušníka, o tom niet pochýb. Preto sa nikto nesmie diviť, že ju priťahuje značne ochlpený sused z vrchného poschodia. Samozrejme, že sa začnú navštevovať, veď Diane sa ako vydržiavaná panička doma nudí. A keď navyše pricestuje "potrubnou poštou" kľúč od susedovho bytu - no nevyužite to... Našťastie film sa zaoberá len Dianinou záľubou pre chlpatého suseda, a jej fotografickú tvorbu rieši len okrajovo, lebo celú tú jej fascináciu rôznymi "freaks" by som už nerozdýchal.(30.11.2009)

 • Big Bear
  ****

  Tak tohle bylo celkem slusne psycho... Film lehce balancuje na hranici zvrhlosti, zvrácenosti, romantiky i sentimentu. O Diane Arbus jsem doposud nic nevěděl a nebýt tohoto filmu asi bych se o ní nikdy nedozvěděl. Film si určitě přidal ke skutečné postavě svůj vlastní pohled, nicméně to co předvedla Nicole Kidman i Downey bralo dech. Zejména u Nicole jsem musel (jako už mnohokrát) obdivně pokývat hlavou. Ona není jen neskutečně krásná ženská. Ona neumí jen skvěle zpívat a hrát. Ona je zkrátka vše v jednom. Herecký chameleon, který zahraje cokoliv. Velmi zajímavý zážitek. * * * *(31.3.2013)

 • sedm.1
  **

  Steven Shainberg už Sekretářkou dal celému filmovému světu jasně najevo, že jeho tvorba bude sice zajímavá, ale zároveň nebude zcela běžnou podívanou a "Kožichem" to jen potvrdil. Ten film je opravdu hodně zvláštní a jiný, a to jak po stránce námětové, tak svým zpracováním. Což o to, na první pohled vypadá ústřední zápletka poměrně hodně tuctově, mladá panička z vyšších vrstev se ve své nijak zvláštní rodině nudí, cítí se nevyužitá a nedoceněná, a tak když se naskytne nevšední rozptýlení v podobě nového souseda, neváhá a osudově vybočí ze zajetého životního stereotypu. Tím neobvyklým a nestandartním pro celý film je ale právě postava zmiňovaného souseda, čímž se celý tento filmový projekt stal hodně originální a nevšední podívanou. Můj problém s tímto filmem ovšem nespočívá v neobvyklosti jeho zápletky, ale v jeho zpracování, které mi jednoduše vůbec nesedlo. Celý styl vyprávění je na mě zkrátka až moc umělecky pojatý, atmosféra je taková divně komorní, odvyprávěné je to opravdu hodně pomalu a nedramaticky, navíc je to i bez výraznějších momentů a až na závěr i bez emocí. A vlastně mi to ve výsledku přišlo celé o ničem, prostě takový výstřel do prázdna bez jakéhokoliv efektu a zapůsobení. Za pozornost ale stojí určitě alespoň obsazení, Nicole Kidman a Robert Downey Jr. jsou jako vždy velmi působivý a ve svých rolích znamenití a ten film hodně oživují. Diane Arbus ale zkrátka není určitě filmem pro mě, diváci filmových klubů si ho jistě užijí daleko víc, na mě to bylo prostě až moc vyumělkované a bez života.(25.2.2012)

 • Rosaviva
  ***

  Dost zvláštní film, na který jsem náhodou narazila v televizi a když jsem zjistila, že tam hraje RDJ, zůstala jsem se na něj dívat, navíc mě tam jako bonus čekal Ty Burrell. Rozhodně to byl zvláštní film, který mě napůl bavil a napůl nebavil, chvíli jsem u něj fascinovaně seděla a chvíli jsem se proklikávala internetem. Rozhodně nelituji, že jsem to viděla, ale znovu už bych se na to opravdu nepodívala. 3*(1.6.2012)

 • Scalpelexis
  ***

  Velmi nedávno jsem se zkoukl Sekretářku a tak jsem se těšil, co mi Shainberg ukáže tentokrát. Opět se jedná o velmi zvláštní romanci, kdy k sobě lidé hledjí klikatými cestami cestu s velmi milým zakončením. Shainberg se snaží být jiný, hledá jiné úhly pohledu, ale moc mu to nevychází. Místama snímek schází, ze snahy o velkolepost, k patosu a naivitě, uprostřed se trochu zadrhává a neví si rady. Co drží film silně nad vodou jsou perfektní herecký výkony Nicole Kidman a Roberta Downeyho Jr., kteří se s postavami sžili v naprosté harmonii a je radost na ně pohledět. Zajímavý snímek, leč o nic výjimečného se nejedná.(23.10.2011)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 1. září 2006 na filmovém festivalu Telluride. (Stoka)

 • - Strýček režiséra Stevena Shainberga byl blízkým přítelem skutečné Diane Arbus. (formelin)

 • - Dianina fotografie "Identická dvojčata" se stala jednou z nejdražších fotografií vůbec a byla prodána za 478 000 dolarů. (formelin)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace