Klikaři

• Velká Británie Lucky Break (více)

Věznici, ve které skončil smolařský bankovní lupič Jimmy, ovládá pan Perry - psychopatický vrchní dozorce, který si obzvlášť zasednul na naivního dobráka Cliffa Gumbella. Jimmy je přidělen ke Cliffovi do cely, a když se ho před sadistickým dozorcem zastane, stane se dalším kandidátem na jeho černé listině a skončí na samotce. Zakrátko se Jimmy seznamuje s výstředním ředitelem věznice Grahamem Mortimerem, který před chmurnou pracovní realitou všedního dne v lochu utíká do světa muzikálů. Jimmy - trestanec číslo B19617 - poznává další vězeňské figurky: žháře Darrena, sofistikovaného Rogera či praštěného milovníka rajských jablíček Lennyho. Přestože je skladba osazenstva Long Rudfordu opravdu pestrá, a kromě pánů věznů tu je i lákavý ženský element v podobě krásné psycholožky Annabel, nemá Jimmy v úmyslu ve vězení setrvat a začne plánovat útěk. K němu mu má dopomoci uspořádání muklovského divadelního představení pro veřejnost v jediném slabém místě věznice - ve staré kapli. Dávat se bude kus pana ředitele Mortimera, který v rámci své múzické vášně přepsal do muzikálové podoby osudy legendárního admirála Nelsona. Otázkou ovšem je, zda se bude Jimmyho plán odehrávat podle jeho scénáře... (oficiální text distributora)

duffi

Zajimavý námět a dobré herecké výkony, vyšla z toho příjemná lovestory z vězeňského prostředí. ()

Hydr0gen

Asi nic náročného, ale rozhodně pohodička-nevím co dodat-jako příslušník mužského pohlaví neletím na Jamese Newbitta, ale je dobrej. A ten film taky! ()

nula87

Příjemná komedie (ale rozhodně ne taková, u které bude slzet smíchy) s pár povedenými vtípky, atmosférou, i když předvídatelným dějem ()

MarsVl

Po dlouhé době napíši i k mému 5* hodnocení také komentář. Tento film pro mě velmi znamená , jelikož jsem ho vyděl už tolikrát, že si pamatuji každou sekundu. Za prvé herci. Tady není o čem mluvit, bezchybné obsazení, jinak to snad ani nešlo. James Nesbitt je herec kterého jediné moc neznám, pouze z pár britských sitcomů, kde jsme mu popravdě řečeno nevěnoval pozornost, tady ovšem skvěle sedl a líbil se mi. Herečku hodnotit nebudu líbila se mi ale s výkonem nevím, Lucky Break zůstává jediný film, kde jsem jí viděl hrát. Na řadu přichází ovšem největší hvězda Timothy Spall, hraje tu velmi procítěně, řekl bych celkem obtížnou roli a vypořádává se s ní výborně, tak jak bych to představoval. Dalším a posledním kterého zhodnotím je Bill Nighy, které mě asi nejvíce rozesmál, nebyl až tak hlavní postavou , v druhé polovině byl ovšem víc vidět a také to pomohlo kvalitě filmu. Teď muzika. Byla perfektní, písničky už mám tak zafixované, že si je pamatuji ať chci nebo ne. Vzdal bych hold za Sunny od Timotyho Spalla, nádherný píseň. Čili 5* tečka konec. Jen mě mrzí to modré hodnocení. ()

kolodej1

byla to příjemná komedie, nic vysloveně k popukání, ale přinejmenším úsměvné ano. Originální vězeňskou romancí, dobří herci, Nesbitt, Olivia Williams, Nighy, Spall. Film sice je poměrně krotký, co se týče humnoru, přesto je zábavný a nenudí. Docela hezky vymyšlený plán útěku. 70% ()

bernau84

tři zvezdy je možná málo protože jsem poslední dobou neviděl moc lepších komedií, ale nemůžu tomuto dílku upřít jistou rozplizlost a trošičku i nudnost. Kdyby tam nehrál skvělý Nesbitt tak je to o hvězdu horší. On to opravdu zachraňuje a ve scénách kde nefiguruje začíná převažovat opruz. Jinak je to příjemný film který si na moc nehraje a alespoň není trapný jak se čím dál tím více stává u komedií a to bohužel i britských. ()