Ukradený diamant

The Hot Rock

How to Steal a Diamond in Four Uneasy Lessons

Komedie / Krimi

USA, 1972, 105 min

Podobná sranda jako Dannyho parťáci. Vtip je v tom, že tohle bylo dávno první a proto jsem nechtěl nijak soudit, že tomu chybí nějaké podstatné prvky Parťáků, ale bohužel se zde zasmějeme opravdu mnohem méně a i když občas padne originální a neokoukaný vtip, tak je ho velmi málo. Nápad to byl tehdy skvělý a kazí to pouze výše zmiňovaný nedostatek vtipu a hlavně mě to chvilkami nudilo. Kdybych měl vzpomínat kde, tak zaručeně při letu vrtulníkem, ten byl zbytečně zdlouhavý. ... To na tebe povím mamince, táto.(10.2.2015)

S literární předlohou se nedá srovnat, protože Jak neuloupit smaragd je to nejlepší, co Donald E. Westlake napsal. Robert Redford ani vzdáleně nekoresponduje s hlavní postavou, ale dodává svůj šarm a vnitřní eleganci. Právě díky němu je film pěknou podívanou. Ale doporučuji najít si chvilku času a přečíst si knihu.(19.10.2016)

• pursulus

Jednoduchý počty.¬         Jestliže 75 % hodnotících dává hvězdičku a půl navíc pouze za to, že hraje R. Redford a G. Segal, klesá skutečná kvalita snímku ze současných 70 % na 48 %. Dále je třeba přihlédnouti k přemíře slabomyslného amerického U.S.A. humoru, který nemá v oblibě více než pětina světové populace v dosahu civilizace. Zbývá podívání s hodnotou kulisy ke kartám nebo sousedským táčkám, na úrovní slabého televizního pořadu. Takže si myslím, že jsem to spočítal a ohodnotil správně. Děluji za pozornost.(29.3.2017)

Musím říce, že je velmi zajimávé koukat se na Redforda ve svých nejlepších letech. Film je na několika místech opravdu vtipný, ovšem, že by měl něco jiného oproti ostatním to se říct nedá, prakticky od začátku na mě působil jako průměrný krimikomediální film. Redford a Segal jsou skvělý jako vždy a filmu hodně přidávají, bohužel na něco víc než průměr film nemá. Závěr: Průměrně neohromí ani neposere náladu.(14.6.2015)

• Radiq

Mám rád heist filmy, ale co je moc, to je moc. Loupež loupež, až si nudou nohy loupeš (stejně jak ten spoluvězeň v jedné scéně). Navíc to bylo všechno nějak moc jednoduchy a všechno jim moc vycházelo. A to poslední, s Afghanistánem Banánistánem, to bylo trochu moc ujety. A naučit se litat s vrtulnikem na poprvé, to je už skoro jak v Matrixu... Na svou dobu celkem zajimavy, dnes už spíš nic moc...(25.10.2016)

• - Úvodní scéna filmu je založena na vystřižené pasáži k filmu Butch Cassidy a Sundance Kid (1969). (Terva)

• - V pasáži kdy ústřední čtveřice prolétá helikoptérou New Yorkem je vidět finišující stavební práce na jižní budově dnes již neexistujícího WTC (World Trade Center) známého jako "dvojčata". (rawboy)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Donald E. Westlake. (Terva)