poster

Ukradený diamant

 • USA

  The Hot Rock

 • Slovensko

  Ukradnutý diamant

 • Velká Británie

  The Hot Rock

 • Velká Británie

  How to Steal a Diamond in Four Uneasy Lessons

Komedie / Krimi

USA, 1972, 105 min

 • pursulus
  **

  Jednoduchý počty.¬         Jestliže 75 % hodnotících dává hvězdičku a půl navíc pouze za to, že hraje R. Redford a G. Segal, klesá skutečná kvalita snímku ze současných 70 % na 48 %. Dále je třeba přihlédnouti k přemíře slabomyslného amerického U.S.A. humoru, který nemá v oblibě více než pětina světové populace v dosahu civilizace. Zbývá podívání s hodnotou kulisy ke kartám nebo sousedským táčkám, na úrovní slabého televizního pořadu. Takže si myslím, že jsem to spočítal a ohodnotil správně. Děluji za pozornost.(29.3.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Udělej tu vloupačku bez něho a napiš mi, až budeš zase v lapáku." Diamant se už určitě loupil snadněji, ale Dortmunder se svým týmem mě přitom kdysi hrozně bavil. Jenže sešel se rok s rokem a s mnoha dalšími roky a já jsem s hrůzou zjistil, že je to nějaké pomalé, nepříliš vtipné a nijak zvlášť napínavé. Zkrátka mi zase jednou někdo ukradl oblíbený film z dětství, což mne rozesmutnilo. Takže nakonec mě uspokojil snad jen první nástup Greenbergova právníka, seznamy potřebných materiálů a Dortmunderův úsměv při posledním opouštění banky. To není moc na film, na jehož zábavnost bych ještě před týdnem vsadil svou počestnost.(6.4.2018)

 • necisty
  ****

  Podobná sranda jako Dannyho parťáci. Vtip je v tom, že tohle bylo dávno první a proto jsem nechtěl nijak soudit, že tomu chybí nějaké podstatné prvky Parťáků, ale bohužel se zde zasmějeme opravdu mnohem méně a i když občas padne originální a neokoukaný vtip, tak je ho velmi málo. Nápad to byl tehdy skvělý a kazí to pouze výše zmiňovaný nedostatek vtipu a hlavně mě to chvilkami nudilo. Kdybych měl vzpomínat kde, tak zaručeně při letu vrtulníkem, ten byl zbytečně zdlouhavý. ... To na tebe povím mamince, táto.(10.2.2015)

 • kubilov
  ***

  Co jiného může čerstvě propuštěný notorický zloděj udělat už v den opuštění věznice? No přeci plánovat další svou akci, tentokrát má se svým týmem pro záhadného muže ukrást z muzea vzácný kámen velmi vysoké hodnoty... V subžánru zlodějských filmů musí scénárista přijít s něčím opravdu dosud neviděným aby diváka jaksepatří dostal, protože právě v tomto druhu filmů se běžně vyskytuje až nepřiměřené množství klišoidních scén a jen velmi málo se podaří zlodějský film, který mě svou zápletkou anebo aspoň formou překvapí a potěší. Co se týče Hot Rock, tak tam jisté náznaky byly, ale v podstatě jde jen o rutinní žánrovou klasiku, která potěší herecky, ale v závěru trošku naštve scénáristicky.(12.7.2014)

 • troufalka
  ***

  S literární předlohou se nedá srovnat, protože Jak neuloupit smaragd je to nejlepší, co Donald E. Westlake napsal. Robert Redford ani vzdáleně nekoresponduje s hlavní postavou, ale dodává svůj šarm a vnitřní eleganci. Právě díky němu je film pěknou podívanou. Ale doporučuji najít si chvilku času a přečíst si knihu.(19.10.2016)

 • - Úvodní scéna filmu je založena na vystřižené pasáži k filmu Butch Cassidy a Sundance Kid (1969). (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Donald E. Westlake. (Terva)

 • - V pasáži kdy ústřední čtveřice prolétá helikoptérou New Yorkem je vidět finišující stavební práce na jižní budově dnes již neexistujícího WTC (World Trade Center) známého jako "dvojčata". (rawboy)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace