Ukradený diamant

How to Steal a Diamond in Four Uneasy Lessons

Komedie / Krimi

USA, 1972, 105 min

• truby

Nudná komedie bez jediného vtipného momentu, která nevyužila potenciál jak Roberta Redforda, tak námětu loupeže diamantu, který toto téma skýtá. To že je tento film naivní a docelsa nerealistický , to mi u komedie nikdy nevadí, ba naopak, ale tohle je strašně opatrná komedie, kde se režisér bojí, aby diváka náhodou nepobavil.(21.6.2012)

Podobná sranda jako Dannyho parťáci. Vtip je v tom, že tohle bylo dávno první a proto jsem nechtěl nijak soudit, že tomu chybí nějaké podstatné prvky Parťáků, ale bohužel se zde zasmějeme opravdu mnohem méně a i když občas padne originální a neokoukaný vtip, tak je ho velmi málo. Nápad to byl tehdy skvělý a kazí to pouze výše zmiňovaný nedostatek vtipu a hlavně mě to chvilkami nudilo. Kdybych měl vzpomínat kde, tak zaručeně při letu vrtulníkem, ten byl zbytečně zdlouhavý. ... To na tebe povím mamince, táto.(10.2.2015)

• v3s

Co se vleče, neuteče. Za prvé "Komedie" ze záhlaví prosím úplně škrtněte, to se nekoná. Koná se takový utahaný překombinovaný krimi, kde věci pomalu ztrácejí jakoukoliv spojitost s logikou, (SPOILER) zástupce neznámé africké země financuje přepadení policejní stanice vrtulníkem, únosy z vězení atd., aby ho v závěru dostala výtahová hypnóza "afgánistán, banánistán". Jako vážně?(11.1.2015)

• YURAyura

4/10 Afganistan bananistan? Jo tak z tohoto je to! Misty to bylo pekne ale vetsinu casu naivni jak predstava socanu o rizeni naseho statu - prepad policejni stanice je opravdu ftipna a silne poplatna predchozi kvetinove generaci. Mit to jiny konec tak bych byl ochoten jit i vys, prestoze se to cele strasne vlece.(22.8.2011)

Příjemně odlehčená zlodějská komedie o tom kolikrát je třeba uloupit jeden velký smaragd, aby byl opravdu uloupený. S humorem, který je postavený na tom, co se děje, aniž by si potřeboval vypomáhat velkými gagy, hláškami nebo třeskutě komickými dialogy. Yates si tu po několika úspěšných dramatech vyzkoušel komedii a Redford nakročil k typu postav, které později vytvářel poměrně často (Slídilové, Tři dny Kondora). Pobaví pokud zvládáte tempo a vzhled filmů raných sedmdesátek.(15.5.2011)

• - V pasáži kdy ústřední čtveřice prolétá helikoptérou New Yorkem je vidět finišující stavební práce na jižní budově dnes již neexistujícího WTC (World Trade Center) známého jako "dvojčata". (rawboy)

• - Úvodní scéna filmu je založena na vystřižené pasáži k filmu Butch Cassidy a Sundance Kid (1969). (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Donald E. Westlake. (Terva)