Základ rodiny

• USA The Family Stone (více)

Sarah Jessica Parker v roli, za kterou byla nominovaná na Zlatý globus* a další zářivé hvězdy vládnou úžasné komedii nabité „břitkým humorem“ (Rolling Stone)! Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Věčně podrážděná a až příliš konzervativní ředitelka korporace Meredith Morton (Sarah Jessica Parker) je zvyklá na život na Manhattanu, ale teď musí důvěrně známé prostředí na chvíli opustit. Čeká jí návštěva u rodiny svého přítele Everetta Stona (Dermot Mulroney). Stoneovi jsou ale hodně svérázní lidé a najít společnou řeč s odměřenou cizinkou pro ně nebude snadné. K tomu, aby si Meredith získala jejich srdce, bude potřeba jeden nečekaný host, dvě překvapivá milostná vzplanutí a několik piv! (oficiální text distributora)

Mona-Lisa

Americké "dramokomedie", co se snaží v de facto každé scéně zachytit více žánrů, až z té překombinovanosti jednoho bolí oči, nemusím. A ještě do toho gulášku míchneme trošku romantiky s frekvencí vět "Merry Christmas" a "I love you" skoro každou minutu. Všudypřítomná sváteční nálada a příbuzenské peripetie mě nedostali na svou stranu (a to prosím vánoční koledy prozpěvuju od října a rodinná pouta sdílím s půlkou svého města). Takže, dvě a půl hvězdy za pouhou přítomnost Diane a Claire, pro které mám velkou slabost :-) ()

Sammya

Nejsem si úplně jistá. proč tenhle film mám vlastně ráda, když mě tam tolik věcí irituje, ale i tak si ho každoročně minimálně jednou pustím. Myslím, že jsem na něj tehdy přišla jen proto, že ta má roli i Elizabeth Reaser, a já byla v Twilight mánii. Je to jediný film, kde můžu Sarah Jessicu Parker, a i když je tu prezentovaná ne jako úplně kladná postava, já ji tu mám ráda,je mi jí líto, jak se k ní všichni hnusně chovají, Vůbec celá Stoneovic rodinka je po většinu času napřesdržku, kdybych se tam měla přivdat, asi bych rychle s křikem zdrhla. Je fajn, že všichni drží při sobě, ale co je moc, je příliš, a za některé jejich kecy bych jim fakt jednu flákla. Nicméně je to komedie, když mě zrovna neštve nějaký Stone, tak se pobavím, a taky tam hraje hodně mých oblíbených herců, především Rachel McAdams, Claire Danes a Luke Wilson. Líbí se mi konec, ten mě vždycky dojme, a přece jen to na člověka dýchne tu vánoční atmosféru. ()

IQ Tiqe

Hodnotím s časovým odstupem - vím, že film nebyl nijak excelentní nebo originální, ale S. J. Parker válela; a v kombinaci s komickými situacemi v rodině přítele jsem se bavil natolik, že další nepříliš zajímavý děj mi nemůže pokazit dobrý zážitek z filmu. # Zhruba s dvouletým odstupem musím snížit hodnocení na 70%, protože některé nudné prázdné pasáže mi vadily a navíc jsem to viděl dabované v TV, kde byl hlas S.J. Parker a D. Keaton dost mimo. ()

Crawler-D

Drama nebo komedie? Rozjuchaná vánoční taškařice a naivní romantika nebo touha mluvit o vážnějších tématech? Silný kočkopes, který nerozvede nic z toho, co nabízí. Nejhorší bylo, když jsem až po hodině zjistil, že dva lidé, co sedí u stolu, jsou homosexuální partneři a nevěděl jsem, jestli to tvůrci jako nějak tajili a měl jsem být překvapen, nebo jednoduše zabydleli vánoční slezinu tolika postavami, že víc jak polovina z nich tam nemá co dělat. ()

heyda

Známí herci automaticky nedělají dobrý film. Tohle je krásný případ. Ten příběh, nevím, kdo ho vymýšlel, je ale úplně padlý na hlavu. Motivace a chování některých postav mi přišlo fakt jak z jinýho vesmíru. Možná je to jen trochu jinou rodinou kulturou, kdo ví, ale tohle mi přišlo prostě divný a ten konec....proboha už nikdy! 40% ()

• Fotografie mladé těhotné Sybil (Diane Keaton), kterou dává Meredith (Sarah Jessica Parker) dalším členům rodiny, je skutečná fotografie mladé Diane Keaton. Ta však nikdy těhotná nebyla, a proto byla tato fotografie digitálně upravena. (jezurka42)
  • Luke Wilson si při natáčení zlomil zub a zeptal se proto své kolegyně Diane Keaton, jestli by mu nedoporučila nějakého dobrého zubaře. Keaton mu tedy dala telefonní číslo. Když na něj poté Wilson zavolal, zjistil, že se jedná o psychologa. (jezurka42)

18.01.2006

14.12.2005