Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (série)

Rachel, Jack a Ashley Too (S05E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Rachel, Jack and Ashley too
všechny plakáty

Osamělá teenagerka se zblázní do robotické panenky navržené podle popové hvězdičky Ashley O právě v době, kdy se Ashleyin život pořádně zamotává. (Netflix)

terez.coufal

Kdybych nevěděla, že to patří do Black Mirror, tak by mě to v životě nenapadlo. Chybělo tam to wow, který většinou na konci žádné epizody nechybělo. Ale i tak byl příběh dobrý, občas jsem se i zasmála a Miley mile překvapila. ()

DyingAngel

Miley Cyrus v seriáli Black Mirror... to už asi naozaj nastáva apokalypsa. A ešte sa aj nakoniec ide hrabať do istej "odnože" rockovej muziky. Pár momentov ma bavilo, ale toto je hádam historicky najhorší diel v rámci tohto seriálu. ()

zorrra

Taká rozprávka, ale malo to dobrú pointu. Veď o tom to je, že ľudia obdivujú často u tých všetkých "star" len image a ako sa prezentujú. Mnohých by veľmi vydesilo, keby vedeli pravdu a ako sa ten daný človek cíti alebo čo robí. Pekný diel, Miley Cyrus mám rada, hoci je teda exot riadny. Inak, aj ja by som chcela mať panenku, v ktorej by bolo moje vedomie, to by boli rozhovory na hodiny :-DDD ()

APLSMLS

Hodně zábavný a až překvapivě koukatelný! Překvapivý z důvodu, že to chvílema připomíná show pro puberťačky ala Olson twins, přesto to nese dobrou myšlenku a navíc chladnokrevnej kalkul hudebního průmyslu do naha. ()

GlaDOS

První polovina byla zajímavá a očekával jsem, že celá epizoda bude decentně rozebírat vztah s umělou inteligencí, podobně jako třeba film Her. Druhá polovina však úplně ujede mimo a připomíná něco, co by dnes natočil Disney. Tohle má být Black Mirror? ()

dyxhgd

Bohužel jeden z nejslabších dílů Černého zrcadla, a to jak kvůli předvídatelnosti, tak kvůli kýčovitosti. Na Black mirror se dívám pro dobrý zážitek ze scifi a obsazovat tam proflákanou, otravnou popovou hvězdičku, která na konci samozřejmě musí pompézně zahouknout nějaký ten hitík, je neuvěřitelně tuctové a komerční, nemluvě o tom, že nápad ani provedení není příliš zajímavé ani originální a prakticky zbytečné hraní na city s mrtvou maminkou stejně tak. ()

hypnos11

Je to sice pohádka, což je pro Black Mirror snad nejpřekvapivější žánr, ale je to docela mile zpracované. Že tam hraje Miley Cyrus mi je naprosto ukradené, ostatně to jsem zjistil až z titulků, na které jsem se výjimečně podíval díky povedené předělávce songu od NIN. ()

zamukooo

Jeden z těch dílů, který končí šťastně, a proto patří mezi mé nejoblíbenější. Zejména proto, že se dost zajímám o pop music. Díl není vyloženě o kritice moderních technologií, spíš ukazuje, jak jsou popoví umělci nesvobodní, vydavatelstvím tlačeni do určité image, jinak mají smůlu. Pokud se rozhodnou jít proti proudu, je třeba je umlčet, ale zároveň stále musí jejich obchodní značka přinášet peníze. Část s panenkou, která má mít osobnost Ashley O, není až tak zajímavá. Nejpodstatnější na epizodě je snaha vytvořit dramatický příběh kolem hlavní popové hvězdy, a přitom dál používat její songy, image. Stačí vybrat náhodnou holku, která umí aspoň trochu tancovat, a našroubovat na ni digitálně obličej a tělo zpěvačky. Taky mě trklo, jak vlastně všechny zpěvačky používají ty naučené fráze, když při rozhovorech odpovídají na otázky typu „Co bys poradila svým fanouškům?“ a každá spustí „Musíš dělat, co tě baví, jít si za tím…“… no jasně, že nikdo neřekne „hele, někdy je třeba být realistický, jako umělec se proslaví málokdo a pokud nemáš talent a nejsi něčím výjimečný, je nulová šance, že se uchytíš“. :D Nebo téma vydělávání na umělcích po jejich smrti, příkladem je nespočet remixů s Michalem Jacksonem atd. Smrt je bohužel nejlepší propagace a hudební vydavatelství to vědí. Ovšem už jen z principu, že v tom hraje Miley Cyrus, to asi tady nebude mít nikdy vysoká čísla. ()