Javorová fujarka (TV film)

Válečný / Drama

Československo, 1973, 75 min

Výborný herecký výkon Romana Skameneho, který jako pasáček ovcí pomáhá partyzánům.(29.8.2010)

Veľmi dobre napísané aj zahrané. Pár kozmetických chýb som si však všimol aj tak . Napríklad dosť komický bol ten posledný boj keď trafili oficiera do hlavy a on sa za ňu stihol ešte aj chytiť a potom padnúť. V skutočnosti by asi takýto reflex nestihol. Plus bolo dosť mierne opatrenie na to že v škole buchla bomba. Však to bola BOMBA !!! Nie petarda. A ten "bradavičiak" no div že ho nespoznal. Však si ho dosť premeral. Inak fajn.(28.8.2012)

Príjemný a jednoduchý televízny film v ktorom je v jasnom kontraste mladícka nerozvážnosť a krutosť doby počas druhej svetovej vojny. Dobré herecké výkony a vcelku dobre zobrazená téma partizánov pomohli tomuto filmu vyťažiť z minima maximum. 70%(8.9.2009)

"Ovca to je potvora. Až na slovenskú stranu zašla..." Toš tak ti povím. Výkon R. Skamene není jako z kamene. Je na úrovni a je na neuverenie, že po tomto výkone mu jeho kariéra žiadne super hity ani slávu nepriniesla. Film o statočnom chlapcovi, ktorý spoľahlivo udrží tajomstvo má spád i dobrý príbeh. Čiernobiela farba mi neprekážala a ak niekomu hej, toš už ví, že sa mu má vyhnúť. Chlapec tajomstvo nevyzradil ani pri vyhrážkach typu : "Narvu ti tu fujarku do chřtánu!" Takého zaťatého by bral každý partizán...Na tv film slušné dielko. 80%.(5.10.2014)