Československý filmový týdeník

• Slovensko Československý filmový týždenník

Aktuální záznamy událostí pro Československý filmový týdeník před padesáti lety jsou dnes již historickým dokumentem. (oficiální text distributora)

Big Bear

Je to šílené a koukat na to tehdá muselo to být v reáliích padesátých let ještě šílenější. Naštěstí je to pryč. Dnes se můžeme skvěle bavit o až idiotských reportážích o údernících, národem milovaných vůdcích, tříletkách, sovětských zlepšovácích a vůbec vší té rudé hrůze... Padesátá léta byla dle mého nejhorší období našich moderních dějin, dokonce horší než válka. Byla to doba, kdy někteří z nás mučili, vraždili, trýznili a soudili vlastní spoluobčany. Navíc povětšinou lůza rozhodovala o osudu výkvětu národa. Staršné. Týdeník je strašidelný i v tom, že v jednom díle např. vidíte kterak dělníci mění jméno svoho závodu nově na závod Rudolfa Slánského. Toho Rudolfa, který pak za nějakou dobu od doby natočení tohoto dílu skončí s oprátkou na krku jako zrádce. Chudáci dělníci aby zase přejmenovávali.. Kdo se v těch padesátých létech měl sakra vyznat co :-) ! Pouštět ve školách ! Jsem s hodnocením narozhodný. Jako rudá praganda je to na odpad. Jako dnešní velmi poučná látka a někdy i velká komedie to na nějakou hvězdu je... Dávám tedy za tři, čímž zvyšuji CSFD plán o 112 procent. * * ()

forsberg

Vítězství je jisté, porazíme imperialisté. Na souši i na moři zlikvidujeme agresoři. Ejchuchů, i ve vzduchu.Tohle byla padesátá léta, doba kdy ještě lidé věřili, že usilovné budování a práskání nehodných spoluobčanů povede k lepším zítřkům. Záměrně nechávám bez hodnocení. Česká televize by si zasloužila víc než 5* za uvedení téhle zrůdnosti pro další generace a komunistická strana by si zasloužila něco mnohem horšího než jen hodnocení "odpad". ()

Boogeyman

Záběr na letadlo letící nad polem a komentář říká: „Českoslovenští letci práškují pole brambor napadené impe-rialistickým broukem, mandelinkou bramborovou.“ To je tak šíleně k smíchu, že si skutečně nedokážu předsta-vit, že tohle mohl někdo myslet vážně. Bohužel je to tak! V době vzniku je ČSFT jednoznačný odpad, dnes je to 5*! Celkově 3* plus jedna pro Českou televizi za to, že dá šanci i mladším ročníkům vidět, jak tehdy fungovala propaganda! ()

Ruut

Myslím že je důležité si občas připomenout co hýbalo světem za dob tvrdé normalizace. Často ted budí ve tvářích úsměvy a úšklebky, ale i tací jsme byly. ()

HoneyBunny

Bomba, co? Abyste pochopili, co je to propaganda, musíte nejdřív nějakou vidět. Škoda jenom, že u ČFT ji vidí každý, ale v dnešním zpravodajství ji hledá málokdo (sledujte někdy třeba jenom to, jak zobrazované různé státy: Američani jsou nablblý kovbojové, co moc žerou, Iráčani jsou banda agresivních fundamentalistů... média to nedělají vyloženě naschvál, ale dopad je podobný). No nic, to jsem si jen planě zafilozofovala. ČFT mě vyloženě baví sledovat už jenom ze studijních důvodů. Stejně se zvrhle bavím u Inženýrské odyssey, Třetího patra a tun dalšího televizního odpadu, co teď z archivů vyhrabává Prima. Pokud stále dumáte nad tím, kolik dalších dílů má váš oblíbený týdeník, pak vězte, že jeho forma se časem měnila, ale vydržel až do roku 1990 (poslední díl byl o návštěvě prezidenta Bushe st. a natočila ho Olga Sommerová). Z toho už se budou kochat vaše dospělý děti. PS: Ripo: To jste byli teda chudáci, kterým to asi až tolik nevadilo, když jste v tom bordelu vydrželi čtyřicet let. To je jen takový nejapný rejpnutí na závěr. ()

WANDRWALL

Moc dobrý počin. Doufám, že se tyhle desetiminutovky točí stále, aby za padesát let mohl divák užasle koukat i na blbiny této doby. ()

Flego

Plne sa vyhlasujem za oprávneného hodnotiť tento boľševický paškvil, lebo v časoch červeného proletariátu dávali tieto skvosty pred každým filmovým predstavením v kine a ja ako správny kinofil ( aby som náhodou nezmeškal úvodné titulky ), som zasadol do kresiel medzi prvými a odtrpel si úžasné x - minútovky o dianí v našej rozvinutej spoločnosti. Boh nás ochraňuj aj môjho syna ! :) ()

SOLOM.

Nemám s tímto pořadem absolutně žádný problém – podívat se zpátky do minulosti za pomoci těchto krátkých vzpomínkových videí, člověk se tam dozví nebo uvidí ledasco zajímavého – nejen z politického hlediska, propagandy. Já v té době nežil, narodil jsem se pár let před Sametovou (Husákovic děcko), takže nějak extra nepociťuji žádnou zášť… ()

Marek1991

Historický pohľad do minulosti. Život ako bežal v socialistickom Československu s pôvodnými komentármi. Propaganda, irónia, dobovosť, naozaj študijný materiál, proste svojský program, treba ho brať s nadhľadom. ()

Falcor

Sice to ve filmovém dění nemá co dělat, však jako názorné reálné obrázky z reálného socialismu povinnost pro všechny, kteří před padesáti lety ještě maximálně za sebou tahaly na provázku v rendlíku kamínky, ti bohatší kačera. (Znám rovněž z vyprávění starších rodinných příslušníků, za mého mládí již každá rodina užívala rendlík běžně pouze v kuchyni, samozřejmostí bylo již i normální nádobí a příbory - kovové, samozřejmě, plastové zatím ještě soudruzi z NDR nevymysleli.) ()

havLord

Je dobře, že ČT vysílá tento polodokumentární cyklus, protože nesmíme zapomenout, jak nám komunisti vždycky lhali. A stejně tak lžou i dnes. Jsou to zasraný svině a všem jim přeji černý neštovice. ()