Reklama

Reklama

Ledová sklizeň

  • USA The Ice Harvest (více)
Trailer

Obsahy(1)

John Cusack a Billy Bob Thornton jsou v čele hvězdného obsazení této napínavé a nepředvídatelné komedie. Právník Charlie (Cusack) a jeho partner Vic (Thornton) okradou mocného gangstera a myslí si, že se jim povedl dokonalý zločin. Poté co prožijí noc plnou napětí a smrtících překvapení, zjišťují, že největší zkouškou, kterou budou muset podstoupit, je věřit si navzájem. Od režiséra Přeber si to a Na Hromnice o den více, je Ledová sklizeň plná fantastického humoru a náhlých zvratů, které vás nenechají vydechnout až do úplného konce! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (71)

Wormboy 

všechny recenze uživatele

Celkom v pohode cierna akcna komedia. John Cusack a Billy Bob Thornton su standardne dobri.Dialogy su obcas vtipne obcas nie. Ak by som mal porovnat Ice Harvest, tak asi s Kiss Kiss Bang Bang, ktory vsak vyhrava uplne vo vsetkom.Tazko povedat preco sa Ramis nesnazil natocit viac komediu, ako to spociatku vyzeralo a zacal prehnane balancovat.Takto je Ice Harvest prijemnym priemernym filmom,ktory urcite nenudi,ale po kratkom case vyprsi z hlavy. ()

spikey1 

všechny recenze uživatele

Král komedie osmdesátých a devadesátých let Ramis vždy dokázal do svých filmů obsadit zajímavé a správně volené charaktery, s Thorntonem a Cusackem to zkouší v gangsterském stylu. Zajímavostí filmu, je že děj je zasazen do událostí jednoho večera, a průvodcem je Cusack. Rozhodně to není úplně špatné, není to úplně utahané, není to úplně nudné, ale do skvělé gangsterské komedie to má přece jen trochu daleko. Nejedná se o klasického Ramise poznáte ho podle humoru v dialozích, zbytek filmu balancuje nad propastí nudy a zábavy. Pokud máte chuť na gangsterskou noir komedii, film byste si mohli užít. ()

Reklama

markotter 

všechny recenze uživatele

Myslím, že pokus o film noir se tady moc nepovedl. Hlavně kvůli první polovině, která byla nudná až běda a ta druhá, zajímavější už to nedokázala zachránit. A taky John Cusack, kterého jsem měl docela v minulosti rád, se na tuhle roli dle mého moc nehodil. Nehledě na to, že ztloustl jako prase. No a B.B. Thornton, který byl o dost lepší, se zase na plátně moc neohřál... (doslova:-) ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Dá sa povedať, že to je vynikajúca "mafiánska" komédia, ktorá ponúka trochu čiernejší humor. Film je plný intríg, podlých zvratov a vyskytuje sa tu značne dosť krvi, takže o špinavú atmosféru rozhodne nie je núdza. Tento film by som jednoznačne odporúčal zhliadnuť cez Vianočné sviatky. Už úvodná pesnička Little Drummer Boy od Tonyho B navodí tú pravú Vianočnú atmosféru (youtube.com/watch?v=QEKjsRdeYSQ). Dvojica John Cusack a Billy Bob Thorton k sebe skvele ladí. Nieje to úplný krvák ale poriadnej morbídnosti sa určite dočkáte. Mňa tento film veľmi prekvapil a očaril. Odporúčam všetkým desiatimi, ale nezabudnite, že až na Vianoce! ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Charliemu (John Cusack) a jeho parťákovi Vicovi (Billy Bob Thornton) se podaří dokonalej job. Aspoň si to myslí - místnímu mafiánskému šéfovi šlohnou dva milóny dolarů plus mínus nějaký drobný, a chtějí zmizet z města. Leč počasí nějakému zbrklému útěku nepřeje, a tak se rozhodnou ještě zůstat - ale musí se oba tvářit, že je vše v pohodě. A to se dá těžko, když se ve městě objeví nájemný vrah a začne se po nich vyptávat ... Jojo, Harold Ramis má spoustu nápadů, ze kterých by se dal udělat dobrej film. Problémem ale je, že se je snažil všechny narvat tady do toho jednoho - takže z toho vznikl obvyklý kočičko-pejskovský dort. Takže tu máme dva zlodějíčky, "nejlepšího" kámoše (kterej je věčně zlitej a asi má zastávat "vtipný" element), bejvalou ženu a současnou milenku, striptérky a vrahy, a do toho podivné počasí - kdy neustále prší, ale je asi tak 30 pod nulou, protože déšť okamžitě namrzá - tudíž kdykoliv Cusack sedne do auta, tak hodí hodiny (přičemž ho vždycky potká ten stejnej polda - náramně vtipné). Přes spoustu vtipných postav film vůbec vtipně nepůsobí, a musím říct, že jsem se většinou dost kousal nudou... ()

Galerie (23)

Zajímavosti (7)

  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Illinois. Trvalo od 5. apríla do 12. júna 2004. (MikaelSVK)
  • "As falls Wichita so falls Wichita Falls" je název alba Pat Metheny a Lyle Mays z roku 1981. (PußyMagnet)
  • Příjmení postavy Johna Cusacka "Arglist" v němčině znamená "záludnost" nebo "zákeřnost". (PußyMagnet)

Reklama

Reklama