Ledová sklizeň

Trailer

John Cusack a Billy Bob Thornton jsou v čele hvězdného obsazení této napínavé a nepředvídatelné komedie. Právník Charlie (Cusack) a jeho partner Vic (Thornton) okradou mocného gangstera a myslí si, že se jim povedl dokonalý zločin. Poté co prožijí noc plnou napětí a smrtících překvapení, zjišťují, že největší zkouškou, kterou budou muset podstoupit, je věřit si navzájem. Od režiséra Přeber si to a Na Hromnice o den více, je Ledová sklizeň plná fantastického humoru a náhlých zvratů, které vás nenechají vydechnout až do úplného konce! (oficiální text distributora)

Trailer

Smileface

Krutá gangsterka o tom, co se může stát v noci z 24. prosince. John Cusack je vpodstatě slušný gangster, jestli to sousloví lze použít, avšak okolnostmi je donucen až k několikanásobné vraždě. Harold Ramis tentokrát přitvrdil a natočil temný atmosferický film s velkým množstvím pokřivených postav demonstrující nevlídné podsvětí.70% ()

jojinecko

Uf...Sorry ale nepochopil som celkom čo to malo byť? To by bolo v pohode keby ten mix všetkého (a ničoho) stál za to. Ice Harvest si berie rôzne igrediencie,"buddy movie", komédie, krimi a pod.a snaží sa ich spojiť v jeden kompaktný celok. Výsledok- otravný sterilný nepodarok s otráveným Cusackom, ktorý podľa mňa miestami ani nevedel čo má chudák hrať. B.B. Thorton veľa priestoru nanešťastie nedostal a tak nevidím ani jeden pozitívny element...Existuje mnoho oveľa kvalitnejších filmov v "danej kategórii" a zaoberať sa týmto nepodarkom je vlastne zbytočné. ()

Kingjiri

Jediný milý překvapení byla shoda náhod, kdy jsem až při projekci zjistil, že se děj odehrává o Vánocích, což se teď v předvánočnim čase fakt hodilo. Jinak jsem marně pátral, co chtěl Harold Ramis vlastně natočit. Gangsterku, černou komedii, thriller nebo neotřelej vánoční biják? Žádná poloha pořádně nezafunguje, jako celek naopak biják působí dost divně a v příběhu něni po fantastickym humoru nebo náhlejch zvratech slibovejch od distributora ani stopy. Jen spoustu kecání o ničem. A kvůli hodně skromný výpravě (téměř samej interiér) to působí spíš jak nějaká zfilmovaná divadelní inscenace nebo TV film než plnohodnotnej celovečerák. Tohle si budu pamatovat jenom jako "ten nudnej vánoční biják, kterej se z části odehrával ve stripbaru". A opět se ukazuje, že když neni pořádně co hrát, je hvězdný obsazení k ničemu. ()

P1tr

Harold Ramis měl nepochybně v hlavě něco ambiciózního, co se mu ale nepovedlo převést do filmové podoby. Z filmu přímo čiší touha stát se další pohodovou, drsnou a nahláškovanou zlodějšou příhodou, jenže i přes kratší stopáž nemá film žádný drive a jediné, co vás drží u obrazovky jsou herci, především John Cusack a vtipný Oliver Platt. Ice Harvest není dobrý, ani není špatná, sekl se přesně na půli cesty a od podobné konkurence ho dělí jen ti dobří herci. Film měl nepochybně být zamotanější, vtipnější, plný více zvratů. Ale ať se na výsledek koukám sebepečlivěji, nepřijde mi jako nic víc, než jen přímočará neproměněná ambice. ()

markotter

Myslím, že pokus o film noir se tady moc nepovedl. Hlavně kvůli první polovině, která byla nudná až běda a ta druhá, zajímavější už to nedokázala zachránit. A taky John Cusack, kterého jsem měl docela v minulosti rád, se na tuhle roli dle mého moc nehodil. Nehledě na to, že ztloustl jako prase. No a B.B. Thornton, který byl o dost lepší, se zase na plátně moc neohřál... (doslova:-) ()

• "As falls Wichita so falls Wichita Falls" je název alba Pat Metheny a Lyle Mays z roku 1981. (PußyMagnet)
  • 'The Sweet Cage' je již nefungující restaurace, kam Harold Ramis chodil se svou rodinou na jídlo, když byl ještě dítě. (PußyMagnet)