Tma

• Česko Bloudění v temnotách (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller
Německo / Velká Británie, 2005, 90 min

Maria Bello přijíždí na waleské pobřeží za svým manželem. Už první noc má hrůzné sny o smrti své dvanáctileté dcery. Když opravdu záhadně zmizí, všichni se domnívají, že spadla z útesu a utopila se. Jenže večer je slyšet její volání o pomoc a navíc druhý den se objeví neznámá malá dívka. Nikdo netuší, že je poslem zla... James a Adele jsou plni zármutku nad ztrátou své dcery, jež nedávno utonula. V tomto rozpoložení je zastihne mladá Ebrill, která tvrdí, že zemřela před šedesáti lety, je však až neuvěřitelně podobná jejich milované Sarah... (oficiální text distributora)

FEAR99

Špatný film jednoznačně ne, zbytečný a nedodělaný film jednoznačně ano. Tma tudíž zůstává jen jakousi jednohubkou, která hlavně ze začátku staví na hutné atmosféře. Bohužel postupem času se atmosféra vytrácí a tak sledujeme jen laciné lekačky a závěr to vlastně domrší celý. Právě závěrečná návštěva „jiného“ světa mě už neskutečně nudila a nezajímala. Tma mě ke všemu tématem připomínala žánrově podobný Sirotčinec, oproti němu však nestíhá snad v žádném směru. Napadají mě snad jen herci, kde Maria Bello a Sean Bean vzájemně fungují a hlavně díky ním je to koukatelné a občas i docela dobré. Když je však odmyslím, zůstává pouze nevýrazný a dost zapomenutelný film, kterých ročně vychází mraky a z toho je většina lépe zpracovaná. ()

Tomasson93

Tohle mě hodně překvapilo. Vždy když se ve filmu ještě vyskytuje nějaká osoba, která už je, nebo má být mrtvá, tak mě z toho mrazí v zádech. Tenhle nebyl výjimkou, hodně tomu dopomáhala hlavně parádní atmosféra. ()

lepo

Niekto musí z kola von alebo život za život tu platí na 100 percent. Veľmi trefná hudba ako aj kamera s obrazmi, vytváraju zimomriavkové dielo ako sa patrí, bohužiaľ len do vyplávania pointy filmu na povrch. Po 45 minútach zdĺhavá a nekonečná dejová línia, vlečúca sa pod rúškom sebaobviňovania a zlého svedomia hlavnej predstaviteľky, ktorej to aj tak napokon nevyjde. Presvedčivý výkon Marii Belo. Sean Bean, bohužiaľ na veľmi malom priestore nám nemohol ukázať viacej. ()

Venceslao90

Ze začátku to vypadalo hodně slibně - potemnělá atmosféra, nehostinné prostředí mořských útesů, sychravé počasí...Na pozadí toho se odehrává ne zrovna hloupý příběh, problémem ale je, že minimálně do poloviny filmu se hloupě tváří. Ke konci se to však zvedne, i když závěr je možná až moc překombinovaný. Jinak doporučuji film shlédnout v původním znění s titulky, protože český dabing je v tomhle případě něco otřesného. Proč 12-ti letou holčičku dabuje 40-ti letá ženská s přiškrceným hlasem? ()

johnnie78

Není to špatný film, místy strašidelný až dost, příběh to má docela dobrej, tak trochu mix Silent Hill a Sirotčince, ale trochu to kazí překombinovaný závěr... pointa není špatná ale podle mě do ní tvůrci mohli víc zakombinovat to SPOILER předávkování SPOILER END... myslel jsem si, že to skončí podobně jako třeba Shutter Island, to by mě porazilo na zadek. A ono nakonec ne a je to v té překombinovanosti takové rozplizlé. ()

Oakenshield

Herecké výkony ve filmu asi překonaly ten zbytek, zápletka nic zajímavého, v podstatě klasika. Plus by mohlo být vyvrcholení, ale to také není originální, podobných konců jsem viděl tak povícero. A taky chyběla strašidelnější atmosféra, což je tak největší slabina. Takže řekl bych: neurazí, ale nenadchne, tak akorát průměr. Dám 3*, dva a půl tu není a zaokrouhluje se nejčastěji nahóru. :-D ()

Allein4

Slabota. Čekal jsem víc, tohle bylo nudné, táhlo se to a hororem bych to nenazval, protože horor je přece něco, u čeho se člověk alespoň lekne, nebo rovnou bojí. A ať zvedne ten, kdo se tady bál. Všechny ruce dole... ()

Miroslav.Zac

Seana i Marii mám rád, ale v tomhle filmu mi tak nějak vadili. Tma si hraje na něco, co není, ale chce být, tlačí na pilu a shazuje se. Umístit děj do Walesu (Irska, Skotska, Nové Anglie, prostě kamkoliv, kde to vypadá tajemně) je k ničemu, pokud s tím ruku v ruce nejde kvalitní scénář. ()

Apii

Velmi povedená variace na téma zlé holčičky a jejího návratu mezi živé - tentokrát postavená na starých velšských legendách. Stístěná atmosféra s několika málo herci a mrazivě záhadná dívka jsou dobrým předpokladem pro povedený film. Vizuálně, hudebně, herecky na výbornou. Podivný závěr, který jsem bohužel ne zcela pochopil mi však brání dát nadprůměrné hodnocení. ()

Edge_666

Bezva noční podívaná. Děsivá atmosféra opravdu děsí. Herecké obsazení je velmi dobré. Vynikající hudba. Proč tedy jen tři hvězdy? Přemýšlel jsem nad čtyřma za ovce, ale když on ten závěr je fakt tak neskutečně splácaný. Škoda. Takže průměr. ()

Novik

Depresivní atmosféra, dobrá Maria Bello a hlavně docela dobře promešlený scénář. Nekoná se žádné potoky krve, jedná se o víceméně psychologický fillm, je fakt že občas mi to připomínalo "Kruh". Docela jsem se i trochu bál a byl napjatý až do konce který mě mile překvapil. 4* jsem tomuhle žánru dlouho nedal naposledy u filmu "Kruh" a to je co říct. :) ()

Bila_pani

Posedlé dítě, tajemná pustá krajina, děsivý dotek minulosti - tohle všechno funguje jako splehlivý spouštěč strachu. Teda, aspoň to tak tvůrci zjevně předpokládali. Ale na mě už tenhle snímek po první půlhodině působil vyumělkovaně, jako nějaký zpatlaný mix všech lepších hororů natočených v minulosti. Pár prvoplánových lekaček, flashbacky, tajemná místnost na půdě, ovce vrhající se do náruči smrti... AHA. Při hlášce "Všichni jsme ovce" jsem se dokonce i smála. U hororu bych se asi měla bát, ale tohle mě prostě nezaujalo ani v nejmenším. Dokonce jsem neměla ani chuť se na to dodívat do konce; možná by se moje hodnocení změnilo,ale spíš asi ne. Celkově ta hodina, co jsem z toho viděla, na mě působila hrozně nesourodě a roztříštěně. A Maria Bello je mizerná herečka... ()