poster

Sexy botky

 • USA

  Kinky Boots

 • Velká Británie

  Kinky Boots

 • Slovensko

  Topánky

 • Slovensko

  Sexi čižmičky

Drama / Komedie / Hudební

USA / Velká Británie, 2005, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tina.T
  ***

  Když to běželo na HBO, zkoukla jsem to, ohodnotila jako mírně průměrnou, ale neškodlivou komedii, s nadprůměrným Chiwetelem Ejiofor (sakra, jak se to skloňuje?) a vypustila z hlavy. Dnes, asi po roce, jsem to náhodně chytila asi v půlce na nějakém slovenském kanále - počkala jsem si na velké finále v závěru, dodatečně ocenila český dabing (slováci prominou, ale vo slovenčině bych ubrala minimálně jednu hvězdičku) a překvapivě dostala chuť to vidět celé. Znovu. A v originále nejlépe. Přirovnala bych to celé k jemnému vtipu, u kterého se nerozřehtáte nahlas na celé kolo, spíš to bude je jemný úsměv na tváři. Ale ten vám tam vydrží celý den a budete v pohodě. Jako hrdinové filmu, zvláště ten sexy s tím strašným jménem.(16.7.2011)

 • CheGuevara
  ***

  Do naha ustavilo nový žánr, sociální komedii aneb jak parta nezaměstnaných ke štěstí přišla, a Sexy Boots se osvědčeného schématu drží jak klíště. Troška trochu té provokace, která však může opravdu šokovat leda tak postarší anglickou lady s šálkem čaje, není žádná bůhvíjaká originalita. Takže body za sympatický casting, který to vytáhne na hřejivý a konformní průměr.(12.5.2012)

 • liuk
  ***

  Další film na téma: Když je člověk do oboru opravdu zapálen, povede se mu cokoliv. Charlieho už nebaví žít v Northhamptonu a při první příležitosti odejde do Londýna. Záhy ale umře jeho otec a odkáže mu svou továrnu na boty. Nedaří se prosperovat, až Charlie potká transvestita Lolu, který ho přivede na nápad: Budeme vyrábět boty s vysokými podpatky pro muže a ohromíme jimi důležitou módní přehlídku v Miláně. Většinu stopáže ale film není tak vážný, jak možná z popisu vypadá, postavy mají vcelku dobře napsané dialogy a sem tam prohodí vtipnou hlášku, ale hlavně skvěle hrají. Znova si Kinky Boots ale určitě nepustím, i když ty boty jsou fakt sexy ;)(23.6.2006)

 • Rockerman
  ****

  Milá, vtipná a dojímavá komedie. Film o tom, že se člověk nemá vzdávat a bojovat za každou cenu. Rodinná, obuvnická firma je před krachem. Její boty nejsou konkurenceschopné a tak mladý majitel firmy začíná propouštět lidi. Stačí však jeden nápad, jednoho posmutnělého transvestity a vše se mění k lepšímu. Vím, že takových filmů už bylo natočeno mraky a liší se jen prostředím. Mě se to však líbilo a většinou jsem se bavil. proto ty čtyři hvězdy, ikdyž je to spíš jen tak na tři a půl.(3.5.2012)

 • Malarkey
  ***

  Zdejší hodnocení filmu vysloveně naznačuje, kam kvality tohoto filmu spějí. Ono také posuďte sami. Kdo by se chtěl koukat na kluka, kterému spadne do klína fabrika na boty a tu mu pomůže zachránit jeden černej transvestita, kterého tu mimochodem hraje hodně luxusně Chiwetel Ejiofor. Angláni občas mají dar na absurdnost v příbězích a jeden takový je i tady. Pokud ale přeci jen filmu dáte šanci, tak podle mě dopadnete stejně jako Nick Frost, kvůli kterému jsem na tenhle film vůbec koukal. Pokud chcete vědět jak, tak se klidně podívejte. Ztráta času to podle mě nebude a ještě tu zažijete jeden zaručený příběh podle pravdy.(7.3.2017)

 • - Film je inspirován skutečným příběhem továrny v Northamptonshire, která vyráběla tradiční anglickou pánskou obuv a přešla do výroby kozaček pro transvestity, aby zachránila upadající rodinný podnik a udržela pracovní místa pro místní komunitu. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace