Sexy botky

Topánky

Sexi čižmičky

Drama / Komedie / Hudební

USA / Velká Británie, 2005, 107 min

Další film na téma: Když je člověk do oboru opravdu zapálen, povede se mu cokoliv. Charlieho už nebaví žít v Northhamptonu a při první příležitosti odejde do Londýna. Záhy ale umře jeho otec a odkáže mu svou továrnu na boty. Nedaří se prosperovat, až Charlie potká transvestita Lolu, který ho přivede na nápad: Budeme vyrábět boty s vysokými podpatky pro muže a ohromíme jimi důležitou módní přehlídku v Miláně. Většinu stopáže ale film není tak vážný, jak možná z popisu vypadá, postavy mají vcelku dobře napsané dialogy a sem tam prohodí vtipnou hlášku, ale hlavně skvěle hrají. Znova si Kinky Boots ale určitě nepustím, i když ty boty jsou fakt sexy ;)(23.6.2006)

Do naha ustavilo nový žánr, sociální komedii aneb jak parta nezaměstnaných ke štěstí přišla, a Sexy Boots se osvědčeného schématu drží jak klíště. Troška trochu té provokace, která však může opravdu šokovat leda tak postarší anglickou lady s šálkem čaje, není žádná bůhvíjaká originalita. Takže body za sympatický casting, který to vytáhne na hřejivý a konformní průměr.(12.5.2012)

Milá, vtipná a dojímavá komedie. Film o tom, že se člověk nemá vzdávat a bojovat za každou cenu. Rodinná, obuvnická firma je před krachem. Její boty nejsou konkurenceschopné a tak mladý majitel firmy začíná propouštět lidi. Stačí však jeden nápad, jednoho posmutnělého transvestity a vše se mění k lepšímu. Vím, že takových filmů už bylo natočeno mraky a liší se jen prostředím. Mě se to však líbilo a většinou jsem se bavil. proto ty čtyři hvězdy, ikdyž je to spíš jen tak na tři a půl.(3.5.2012)

Charlie zdědil fabriku na boty na pokraji krachu, jak se brzy doví. Na bláznivý nápad ho přivede náhoda. Zcela změnit kolekci bot a vydat se na modní přehlídku do Milána s botami pro transvestity. Oblíbený anglický žánr sociální komedie ve stylu jak se dostat s kaše a vydělat balík v poněkud neobvyklém podání. A po pravdě , výborně jsem se bavil.(31.10.2012)

Příjemné překvápko včerejšího večera na dvojce. TV jsem pustila kvůli Kennedyům (nic moc, uvidíme, jak se to vyvine dál). Pak jsem přepínala a viděla, že je to film (mimo jiné) i o továrně na boty a to mě zaujalo, protože mám na starosti veletrh obuvi, tak jsem si řekla, že se ráda kouknu, jak se botky vyrábějí...Kdyby nebylo řečeno, že Kinky Boots bylo natočeno podle skutečné události, nevěřila bych, že se to může stát. No, jak říká Toyota, nic není nemožné! Ty čtyři hvězdičky dávám za Chiwetela Ejiofora a jeho skvělého Lolu, bez něho by to bylo s bídou za tři. Film jsem ocenila taky za to, že tam někdo skutečně pracoval (i když to byli herci) a že tam nebyli advokáti, ostatní právníci, novináři, psychologové a jiná havěť vyskytující se ve filmech a seriálech, tam manuálně pracují snad jenom chirurgové a to ještě tak, že to není vidět:-)(3.5.2012)

• - Film je inspirován skutečným příběhem továrny v Northamptonshire, která vyráběla tradiční anglickou pánskou obuv a přešla do výroby kozaček pro transvestity, aby zachránila upadající rodinný podnik a udržela pracovní místa pro místní komunitu. (HappySmile)