Obávaný bojovník

• Hongkong Huo Yuan Jia (více)

Radek.SCH

Další pohádka (typu Ip Man) kdy jsou Číňani utlačování zlými cizáky, a musí je spasit jeden hrdina z lidu. Vůbec to není špatné, ale celkem rychle se to zapomíná. - 60 % ()

Hapretor

Zase to nesmyslné "wire karate". Nebejt toho, líbí se mi to o dost víc. Jet Li je bitkař první ligy, o tom není pochyb. Tady dokonce se snaží i hrát. A docela mu to jde. Děj nenudí, bitky sou nápadité - jen krajně nereálné - to nemám rád a film celkově dobře zabaví. Pro f(p)andy kung-fu vhodný počin. Ale scéna(y) na vysokém dřevěném kolbišti, kde to vypadalo, že Li má dokonce teleport, mi lezly hodně na nervy. Mám obavy, že od doby Tygr a Drak se trend s nesmyslnými skoky a přemety stává čím dál tím víc populární, ale na úkor dobré čisté a hlavně uvěřitelné akce, která vypadá sama o sobě velmi dobře, i když pro někoho v porovnání s kilometrovými skoky nudně a obyčejně. Tři * za Liho a dobré bitky. Jen ty dráty si mohli odpustit. Pak herci vypadaj spíš jak loutky, než kung-fu mistři! ()

Wargoo

Jeden z najlepších fimov Jet Liho. Krásne prostredie, scény, nádhera bojového umenia s minimom "lanových lietajúcich scén". Takéto môžem, a nie Hrdinu a podobne. 4**** 77,927% ()

Andronikos

Spočiatku nabubralá kung-fu (resp. wu-šu) show, ktorej zámerne či nezámerne komická plejáda Jet Liových žiakov dodáva príchuť až dosť hlúpeho filmu. Dejový zlom a vidiecky pobyt hlavného hrdinu som vnímal ako vcelku lacný pokus o naplnenie žánrového klišé katarzie a o zapôsobenie na romantické srdcia nadšených divákov podobných snímok. V tretej časti som však nestačil žasnúť, pretože to ospravedlňovanie sa majstra Chua bezmála začalo byť "silné", podobne ako Tanakovo čestné správanie. A nielen to: súboj Chua s Tanakom bol zaujímavý aj choreograficky (ostatné poskakovania po ringu v tomto smere pôsobili práve len nabubrelo) a hlavne napínavý, pretože ani jeden z duelantov nebol tým jednoznačným "zlým", ako býva zvykom v iných filmoch tohto typu. Dojem mi tu ale kazil burcujúci motív čínskeho nacionalizmu a burcovania proti zlým cudzincom, ktorý sa síce vinul celým filmom, zintenzívnel ale práve na jeho konci. Na druhej strane som si musel povedať, že ak niektoré americké filmy napriek neskrývanému "patriotizmu" neblamujem, mal by som obdobný luxus tolerovať aj čínskemu tigrovi. Pretrpel som poslednú scénu fantazijného stretnutia so slepou filozofkou z ryžových polí a musím teraz konštatovať, že by som nečakal, že napokon bude problém tento film ohodnodnotiť. Ale je. Spočiatku podpriemer (*-**), v poslednej tretine priemer (***), na nemnohých miestach siahajúci azda dokonca aj trochu vyššie. (Nechávam bokom režisérsku verziu, ktorá je prinajmenšom podľa komentára jedného z mojich obľúbených uživateľov Dinsberga omnoho pôsobivejšia.) ()

strikeman

Souhlasím s názorem, že je pravděpodobně třeba vidět nesestříhanou verzi - je delší o 40 minut, což je při celkové stopáži dost podstatná cifra. Já měl možnost vidět pouze verzi krátkou, kde dominují nakumulované efektní souboje na úkor dějově dramatické stánky filmu, což celkovému vyznění bohužel dost škodí... Zatím 60% a budu se pídit po režisérské verzi. ()

RedDuck

Povedený bojový snímek, který se navíc dotýká opravdové historické postavy. Ta zde není popsána od začátku božsky, spíš je podkladem pro klasický příběh o polepšení. Příběh má velké množství děr a zmatků a je zcela šablonovitý, pro ty co však vyhledávají především parádní souboje a trochu patosu budou nadšeni. Mám rád spíše realistické bitky, choreografickou dokonalost však popřít tomuto snímku nemohu. Dlouho mi vadil nacionalismus a především jakási zamindrákovanost vůči cizincům, které jsou v čínských snímcích dosti časté. Moje obavy však byly postupně rozptýleny díky parádnímu závěrečnému souboji, kdy byla daná čestná role japonskému(!) protivníkovi. ()

GOREGASM

Snaha o epické vyznění příběhu vychází jen z poloviny, jelikož některé fragmenty snímku vyznívají mírně naivně, nicméně celkově je potěšující, že celý snímek získává body u diváka nejen za očekávané wire - fu čáry máry, ale i za navzdory klišovitosti hřejivý příběh. Hlavní pozornost ovšem logicky na sebe strhnou jednotlivé fighty, které jsou krom nadpozemské choreografie také velmi zručně natočeny a setříhány. Většina hollywoodských režisérů by mela chodit na hodiny dynamitoidně přehledných akčních scén k Ronnymu Yu. Jet Liho chválit nebudu (ale dobré to bylo, Jete ;-), ale pokud nemluví, tak na place nemá konkurenci. 75% ()

Raziel_cz

Co do příběhu nic komplikovaného a na bitkách mě mrzelo, že jsou "vylepšené" zvláštními efekty, ale jako životopisný film to funguje a mistr Huo Yuan Jia je po charakterovém přerodu hodně zajímavá osobnost. Z hlediska hongkongské produkce však ani přes krásnou kameru a velkolepou výpravu nejde o žádnou špičku. ()

Wallis3

Viděno už kdysi, v originálním znění s titulky, takže o to ještě větší požitek a teď jsem to z prachem obalené krabice vytáhl znovu a musím říct, že to neztratilo nic ze své kvality. Film nejen o mlácení, film, který si na nic nehraje a ukazuje nám mnohem víc. ()

Xatrix

Pohodovy akcni film - pribehem prilis neoslni, ale vse nahrazuji skvostne akcni sceny, ktere se drzi pri zemi, coz po filmech typu Tygr a drak je rozhodne vytana zmena. Film doporucuji shlednout, avsak do filmoteky bych si ho nezaradil.. 7/10 ()

Ivo

Škoda že skvostné bojové scény byly zasazeny do tak laciného a vyčpělého béčkového příběhu založeného na půtkách konkurenčních mistrů a škol bojového umění. "Fist of Fury" a "Fist of a Legend" už možná tohle téma proflákly více než dostatečně ... Že v roce 2006 nepřišli s něčím novým, zajímavějším a propracovanějším je docela škoda ... ()

yossarian-

Jet li předvedl klasiku co se týká výkonu v bojových scénách, přidal špetku hereckého umu a výsledkem této mixáže je poměrně povedený filmek. Jediné co mi vadilo byly přílišné skoky v ději. A závěr se mi zdál poněkud kýčovitý... ()

Ronyk7

Jet Li zde ukazuje svoji extratřídu a to stejný se dá říct i o Yuen Woo-Pingovi a jeho choreografii. V téhle disciplíně je momentálně světová jednička a dokazuje to v každém filmu. Co se týče filmu tak ten se zabývá hloubějším poznaním smyslu Wu-Shu. Bitek je zde požehnaně. Prostě každý fanda Jet Liho nebo Hong-Kongských mlátiček si zajisté přijde na své. 22.05.2007 ()

Tryman

Snad nejlepší film o Kung-fu, který jsem kdy viděl. Mám rád bojové umění, sám se jim již nějaký ten čas věnuji a tohle mě velmi potěšilo. Jeden z mála filmů o kung fu, kde se řeší i etika v boji, skvělé scény, skutečný historický základ a Jet Li v hlavní roli, co víc si můžu přát? ()

bif

To že mám slabost na asijské filmy, ví každý kdo mě zná, (hlavně na J.Ch.), ale Fearless je snímek s velice silnou myšlenkou obsaženou uvnitř filmu, je to film o tom že i člověk, který byl zaslepen slávou a spáchal hrůzné věci může stále nalézt uznání od lidí a může se (i po smrti své rodiny) pokusit začít nový život, i když uvnitř je to stále ten "Fearless" bojovník, kterým i zůstane, ale konečně- až po tom co se mu stanou nejhorší věci, které se můžou člověku zdát, zmoudří a v krásné vesničce potká dívku, která mu svými moudry ukáže cestu k opravdovému poznaní života.Jet Li je prostě skvělý a konečně se také usmívá a finální souboj je nezapomenutelný a fenomenální, určitě jeden z nejlepších filmů Jeta Li a Hong kongských Kung fu filmů vůbec. ()

Kaučuk03

Dal bych 5*, ale bohužel mi dost vadilo herecká neumětelost a kostrbatost Hou Yuan Jiových žáků plus patos ideologičnosti hrdinství. ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje