Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pouliční svět Brooklynu své děti nehýčká… Michael (Freddie Prinze, Jr.), Carmine (Scott Caan) a Bobby (Jerry Ferrara) jsou od dětství nerozluční přátelé. Spojuje je víc než přátelství – vyrůstali v nebezpečných ulicích Brooklynu. Michael se svou láskou Ellen (Mena Suvari) začínají studovat na Kolumbijské univerzitě. Carmine, frajírek s mafiánskými způsoby, naproti tomu nechce nic jiného než v Brooklynu zůstat. A roztomilý škudlil Bobby se chce co nejdříve oženit a usadit. Všichni mají své sny a plány, ale možná také osud, který má jméno Caesar (Alec Baldwin). Obávaný mafián, který vládne brooklynskému podsvětí, Carmina fascinuje. Michael a Bobby jsou ve špatný čas na špatném místě. V Brooklynu propuká nelítostná válka gangů… Pevné přátelství může žádat ty největší oběti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

Vitason 

všechny recenze uživatele

Jo Brooklyn. Nejdražší parcely. Nejčistší ulice. Ideální místo pro život:-) Zákony Brooklynu se snaží podobně třeba jako Scorseseho Mafiáni pomocí voiceoverů postav žijících v mafiánské čtvrti ukázat organizaci slavné firmy, která si říká Mafie. Jenže k tomu používá postavy, které jsou v hierarchii mafie naprosté nuly, takže je všechno posouváno jen z doslechu (rozhodně nečekejte velké přestřelky) a film se tak zaměřuje na vývoj možná schématických, ale sympaticky napsaných a zahraných postav, ve kterých jsem v některých momentech poznával sebe a své kamarády. Zákony Brooklynu jsou docela příjemná, komorní gangsterka, která se asi nejvíce blíží De Nirovu Příběhu z Bronxu, ale na jeho kvality úplně nedosahuje. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Ale copak to tady máme za roztomilou hru na mafiánky...takovej malej Kmotr z Kinder vajíčka. Zápletka, styl vyprávění, postavy, prostředí.....jsme velcí mafiáni v malém těle....jako, když se kluci večer koukají na Vinnetoua a druhý den pospíchají pro slepičí pírka na čelenky. Freddie Prinze Jr. a Mena Suvari v dobách, kdy to ještě vypadalo na závratnou kariéru, mladej Caan, "želva" Ferrara (já furt, že ho od někud znám) , los mafiános Baldwinos.....nakonec proč ne? DeNiro to určitě není, spíš letní prázdniny u babičky na venkově....ale příběh to má, nějakou atmosféru taky...prostě příjemná gangsterka do kapsy. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Film o troch kamarátoch, ktorí vyrastajú v talianskej štvrti, takže sa film musí otrieť aj o mafiánsku tému. Má to svižné tempo, sympatickú trojicu hrdinov, ktorých osud ma zaujímal, solídnu dobovú atmosféru 80tych rokov. Len tá mafiánska línia tu je tak nejak naviac. 90% času len sledujeme v TV udalosti okolo Gambinovej rodiny jak sa masakrujú medzi sebou. Skoro to vyzerá jak keby postavy sledovali film Gotti. No a na konci sa ústredné trio do toho namočí trochu viac. Ale napriek tomu, že to jeden z nich odskáče, tak to nepôsobí príliš smutne. Na to má film celú dobu príliš pohodovú atmosféru. Trochu ma mrzelo, že tie súkromné línie postáv neboli intenzívnejšie. Hlavne tá romantická medzi Prinzeom a Suvariovou (to sú šialené priezviská na skloňovanie). Herecké obsadenie mohlo byť kvalitnejšie. Zase na druhú stranu Alec Baldwin miestny ako miestny mafián je dosť nevyužitý. Najviac ma bavil Scott Cann a jeho otrasné obleky a háklivosť na vlasy. Takže síce to nie je taká pecka ako Príbeh z Bronxu alebo Spáči, ale aj tak sa jedná o príjemný nadpriemer. Rozhodne od toho ale neočakávajte nejakú gangsterku, aj keď to napísal scenárista Sopranovcov. 6/10. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

To som teda zasa raz stupil do hovna. Chcel som si po dlhšom čase kuknúť nejaký kvalitný mafiánsky film. Mal som chuť na niečo také ako točil americký režisér Martin Scorsese. Tak som si vybral titul „Zákony Brooklynu“. Lenže žiadny Scorsese sa nekonal. To čo som zhliadol bol nudný film plný neuveriteľne blbých dialogov. Ďalší nepodarený snímok z dielne bezvýznamného režiséra, ktorý do hlavných úloh obsadil totálnych trotlov. Baldwin, Farrara a Caan mali byť akože tvrďáci z Brooklynu, ale na mňa pôsobili skôr dojmom prihriateho tria buzerantov. ** ()

MareT. 

všechny recenze uživatele

Film, který je průměrný až běda. V mých očích místama i podprůměr..Junior mi byl protí srsti, vůbec se nehodil do role! Režie nudná, děj je řídky jak průjem...ALE všechno toto přebilo milé vyznění filmu a fakt, že jsem se ani na vteřinu nenudil! Jestli toto stačí k dobrému filmu?? Ne...ale vyjímka asi potvrzuje pravdilo!:-) ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Pracovní název filmu byl Nailed Right In. (Terva)
  • Natáčení filmu probíhalo v Brooklynu v New Yorku. (Terva)
  • Název ulice Sign Street je na tabulce vyveden bílou barvou na zeleném podkladu. Film se odehrává v roce 1985, tabulky se zmíněnou úpravou se však používaly až od roku 1990. (Terva)

Reklama

Reklama