Zákony Brooklynu

Brooklyn Rules

Krimi / Drama

USA, 2007, 95 min

Standardní mafiánský film s dost hrozným hlavním hrdinou (kterému ani náhodou nevěřím, že by měl být nějak chytrý), slušně hrajícími Scottem Caanem a Alecem Baldwinem, a Menou Suvari, která mi čím dál tím víc připomíná Gadgetku z Rychlé roty. Scénář netřeba rozebírat, je to x-tá variace téhož filmu (Mafiáni, Tenkrát v Americe, filmy s Al Pacinem ze 70. let ad.)(6.2.2010)

Ale copak to tady máme za roztomilou hru na mafiánky...takovej malej Kmotr z Kinder vajíčka. Zápletka, styl vyprávění, postavy, prostředí.....jsme velcí mafiáni v malém těle....jako, když se kluci večer koukají na Vinnetoua a druhý den pospíchají pro slepičí pírka na čelenky. Freddie Prinze Jr. a Mena Suvari v dobách, kdy to ještě vypadalo na závratnou kariéru, mladej Caan, "želva" Ferrara (já furt, že ho od někud znám) , los mafiános Baldwinos.....nakonec proč ne? DeNiro to určitě není, spíš letní prázdniny u babičky na venkově....ale příběh to má, nějakou atmosféru taky...prostě příjemná gangsterka do kapsy.(25.1.2018)

Zajímavý film z mafiánského prostředí - i když mafiánského...Příběh vypráví osudy 3 přátel, kterých se mafie týká spíše jen částečně nebo vůbec, ale přesto jejich životy hodně ovlivňuje. Film je spíše průměrem, ale má několik momentů, které film dostávají někam výš. Je nám ukazováno mafiánské prostředí tak trochu z jiného úhlu, takže je těžké snímek srovnávat s jinými podobnými, ale dalo by se říct, že jde o takový Mix MAFIÁNŮ, PŘÍBĚHU Z BRONXU a RABÍNA, KNĚZE A KRÁSNÉ BLONDÝNY :-)(29.7.2008)

• MM_Ramone

To som teda zasa raz stupil do hovna. Chcel som si po dlhšom čase kuknúť nejaký kvalitný mafiánsky film. Mal som chuť na niečo také ako točil americký režisér Martin Scorsese. Tak som si vybral titul „Zákony Brooklynu“. Lenže žiadny Scorsese sa nekonal. To čo som zhliadol bol nudný film plný neuveriteľne blbých dialogov. Ďalší nepodarený snímok z dielne bezvýznamného režiséra, ktorý do hlavných úloh obsadil totálnych trotlov. Baldwin, Farrara a Caan mali byť akože tvrďáci z Brooklynu, ale na mňa pôsobili skôr dojmom prihriateho tria buzerantov. **(22.1.2013)

Celkem rád se podívám na filmy s "mafiánskou" tématikou, a tak jsem se zvědavostí sáhnul po tomto snímku, o kterém jsem věděl vlastně jen to, že to bude o něčem v Brooklynu...film mě celkem mile překvapil, už jen svým zajímavým dějem , jako i vyličením života v ulicích Brooklynu, to vše za přispění popisu životů tří nerozlučných kamarádů s rozdílnými povahami, ideály a smysly o životě, a že jde o film z Brooklynu, během filmu toho moc usměvného neuvidíme, jako i závěrečný happyend ... co se týče hereckých výkonů, možná většinu lidí by ona jména mohla odradit, no já byl mile překvapen, at už Baldwinem v roli protřelého mafiána, nebo Caan s Prinzem v rolích mladíků, kolem kterých se motá celý film .. film je působivý, některé scény budí zamyšlení, některé i dojmou, takže co se týče tohoto, splnil to maximum .. a jistě se tam dalo najít pár much, tamto mohlo být lepší, tamto vychytanější, tamto líp udělaný, ale i tak si myslím, že film stojí za shlédnutí, a to platí nejen pro fandy tohoto žánru, ale i pro ty, co rádi trošku dojímavější filmy s vážnou tématikou(11.10.2009)

• - Název ulice Sign Street je na tabulce vyveden bílou barvou na zeleném podkladu. Film se odehrává v roce 1985, tabulky se zmíněnou úpravou se však používaly až od roku 1990. (Terva)

• - Natáčení filmu probíhalo v Brooklynu v New Yorku. (Terva)

• - Pracovní název filmu byl Nailed Right In. (Terva)