Zákony Brooklynu

Brooklyn Rules

Krimi / Drama

USA, 2007, 95 min

Film, který je průměrný až běda. V mých očích místama i podprůměr..Junior mi byl protí srsti, vůbec se nehodil do role! Režie nudná, děj je řídky jak průjem...ALE všechno toto přebilo milé vyznění filmu a fakt, že jsem se ani na vteřinu nenudil! Jestli toto stačí k dobrému filmu?? Ne...ale vyjímka asi potvrzuje pravdilo!:-)(27.4.2008)

Zajímavý film z mafiánského prostředí - i když mafiánského...Příběh vypráví osudy 3 přátel, kterých se mafie týká spíše jen částečně nebo vůbec, ale přesto jejich životy hodně ovlivňuje. Film je spíše průměrem, ale má několik momentů, které film dostávají někam výš. Je nám ukazováno mafiánské prostředí tak trochu z jiného úhlu, takže je těžké snímek srovnávat s jinými podobnými, ale dalo by se říct, že jde o takový Mix MAFIÁNŮ, PŘÍBĚHU Z BRONXU a RABÍNA, KNĚZE A KRÁSNÉ BLONDÝNY :-)(29.7.2008)

Po zhlédnutí filmu mohu říci jak jsem rád, že jsem nevyrůstal v Brooklynu. I když na druhou stranu si nejsem jistý, nakolik je tento příběh nadnesený a nakolik se může blížit reálným událostem. Každopádně chvílemi mi tento film připomínal jiný podobný snímek Příběh z Brooklynu, zajímalo by mě, jestli se tvůrci nenechali alespoň trochu inspirovat. Ale ve výsledku mám přece jen pocit, že Zákony Brooklynu jsou o něčem jiném nežli výše jmenovaný režijní debut Roberta De Nira, zde totiž touží hlavní hrdina z Brooklynu vypadnout a něčím nebo spíše někým se stát, studuje vysokou školu, po nocích pracuje v místním obchodě a s mafiány se snaží příliš nezaplétat. Do toho zde sledujeme i jeho dva kamarády, jeho vážný vztah se svou spolužačkou, a tak nějak okrajově i válku mafie. Toto je zkrátka atraktivní příběh z atraktivního prostředí a k tomu se sympatickými herci, takže jsem si to docela parádně užil. V hlavní roli se objevuje jeden z mých nejoblíbenějších herců, sympatický Freddie Prinze Jr. a bylo zajímavé ho pro změnu vidět v roli mladíka, který se od mafiánů distancuje, protože v minulosti už jsem ho viděl v roli mladého mafiána (ve filmu Pravidla špinavé hry) a to srovnání je tedy hodně zajímavé. Každopádně i ostatní herci podali kvalitní výkony a celkově hodnotím film jako velmi zdařilý. Je to za čtyři hvězdy.(29.6.2010)

Ale copak to tady máme za roztomilou hru na mafiánky...takovej malej Kmotr z Kinder vajíčka. Zápletka, styl vyprávění, postavy, prostředí.....jsme velcí mafiáni v malém těle....jako, když se kluci večer koukají na Vinnetoua a druhý den pospíchají pro slepičí pírka na čelenky. Freddie Prinze Jr. a Mena Suvari v dobách, kdy to ještě vypadalo na závratnou kariéru, mladej Caan, "želva" Ferrara (já furt, že ho od někud znám) , los mafiános Baldwinos.....nakonec proč ne? DeNiro to určitě není, spíš letní prázdniny u babičky na venkově....ale příběh to má, nějakou atmosféru taky...prostě příjemná gangsterka do kapsy.(25.1.2018)

• Santino7

Nebudem klamať, na túto snímku som narazil úplnou náhodou, a to pri "snorení" po filmografiách osadenstva môjho obľúbeného seriálu Entourage (v tomto prípade konkrétne Jerry Ferrara). Už pri zhliadnutí zopár recenzií mi bolo jasné, že nepôjde o nič extra, no v kútiku duše som predsalen tajne dúfal, že to možno prekvapí, respektíve to bude aspoň oný "neškodný" priemer. Nuž, nestalo sa. Hoci nápad ako taký zlý nebol... partia kamarátov od detstva, a ich plány a sny konfrontujúce s ťažkou dobou a najmä prostredím, v ktorom žijú. Veď ostatne že priateľstvo na život a na smrť + vyrastanie v ťažkej štvrti + mafia je dobrá rovnica fungujúca už od nepamäti sme sa presvedčili už nespočetne veľa krát (viď napr. kultové záležitosti ako Once Upon a Time in America; Goodfellas; A Bronx Tale či napríklad menej známe A Guide to Recognizing Your Saints atď.), lenže tu sa vyskytol (ne)jeden menší háčik. Ten úplne najväčší a najzásadnejší by som videl v tom, že to fatálne zlyhalo v rovine scenáru. Terence Winter, hoci ho mám čoby scenáristu rád (postaral sa o vynikajúcich Sopranovcov, niekoľko častí Boardwalk Empire či Vlka z Wall Street), sa tentoraz skutočne nepochlapil a priniesol len veľmi slabučký odvar (nechcem tvrdiť že frašku, pretože až tak zlé to zas našťastie nebolo). Veď sa tam dočerta v podstate ani nič také za celú stopáž neudialo! Aby som mu ale nekrivdil, rovnaký problém bol aj s réžiou, ktorá vyzerala veľmi, skutočne veľmi zle - možno by to obstálo, i to nijak žiarivo, ako nenápadný televízny film, lenže keď som sa dočítal, že rozpočet bol 8 miliónov dolárov, nechce sa mi veriť... Jediné čo ma napadá je, že sa to minulo na dobovosť snímky, lenže tá sama o sebe taktiež nijak extra vydarená nebola. Hlavná postava (Freddie Prinze Jr.) bola z môjho pohľadu obsadená taktiež nie práve najšťastnejšie a z ústredného trojlístka Prinze-Caan-Ferrara mi prišiel byť práve on tým najmenej výrazným a otravným (i keď popravde, ak mám byť objektívny, ani Ferrara tu nestál za veľa, a teda jediný, kto to po kvalitatívnej stránke držal ako tak nad vodou bol Caan). Z tých vedľajších ešte, v rámci možností, ako-tak potešil Alec Baldwin. No skrátka, aby som to zbytočne priveľmi nenaťahoval - nápad dobrý, žánrovo presne podľa môjho gusta (potešilo ma aj časté spomínanie hlavných newyorských mafiánskych rodín a s tým spätých historických súvislostí), lenže prevedenie slabučké, bohužiaľ. Nebyť mojej extrémnej záľuby v danom žánri a taktiež obľube Ferraru a Caana, tak tento film vypnem ešte pred vhupnutím do druhej polovice. 45%(19.8.2016)

• - Pracovní název filmu byl Nailed Right In. (Terva)

• - Název ulice Sign Street je na tabulce vyveden bílou barvou na zeleném podkladu. Film se odehrává v roce 1985, tabulky se zmíněnou úpravou se však používaly až od roku 1990. (Terva)

• - Natáčení filmu probíhalo v Brooklynu v New Yorku. (Terva)