Ve stínu Beethovena

• USA Copying Beethoven (více)

Aby složil svou Devátou symfonii, musel být svobodný – ve všem... Jemný příběh o posledních letech života Beethovena – jeho vášni, žádostivosti, utrpení, jeho lásce a jeho genialitě. Beethoven právě dokončuje Devátou symfonii, jeho nejvýznamnější dílo. Je hluchý, nemocný, ve špatných náladách, zpitý a naprosto sám. Lidé ho obdivují a zároveň jím pohrdají, nikdo mu nerozumí a není zde nikdo, kdo by mu pomohl v jeho nejhorších chvílích – až na mladou ctižádostivou skladatelku… jeho múzu… strážného anděla… který se objevil v jeho životě. Jejich vztah, nejprve neohrabaný až trapný se brzy změní v opravdové přátelství a vzájemně prospěšné hudební partnerství. Partnerství, které umožnilo premiéru Deváté symfonie a dalo v posledních chvílích Beethovenovi mnoho štěstí a poklidu. Leitmotivem filmu režisérky Agnieszky Hollandové je svoboda, svoboda ducha a tvorby, ničím neomezena, protože jen tak lze v umění dosáhnout pravdivosti. (Česká televize)

Swingie

Taký dobrý, priemerný film. Vidím, že mnohým ľuďom sa nepáči, ja mu ale moc nemám čo vyčítať, i keď čakal som od neho viac (asi som čakal nejakú divočinu ako v Markízovi de Sadem, ale Beethoven asi nebol až taký šialenec). Páčil sa mi aj po hudobnej, aj po príbehovej stránke, dej plynul sám od seba a ani na jednom kúsku som sa nenudil. Pekné spríjemnenie večera. ()

Stauff

Pokud znáte Beethovenův život, jeho životní peripetie, oceníte dokonalé vyprávění o jedné jeho životní etapě. A hudba (Hudba s velkým H), ta je ...no prostě Beethoven. Dokonalá... ()

fferdas

Průměrný snímek o konci života jednoho geniálního skladatele. Nic víc ani nic míň. Pro někoho zajímavé pro někoho ne. Dle mého názoru je např. Amadeus o hodně lepší. ()

kokofek

Úryvek ze života geniálního hudebníka,který naznačuje složitou povahu umělce. Nedozvíme se zda se na tom nepodílí dětství, nebo jiné okolnosti, ale jisto jistě umělecká duše je vždy složitá. Vytvořit tak geniální hudbu nemůže bytost ,která by nějakým způsobem nevybočovala z průměru. Takže děkujeme pane Beethovene ! ()

PTuranyi

Kvalitné filmové spracovanie príbehu fiktívnej postavy Anny Holtz, ktorá nás sprevádza poslednými dňami života veľkého skladateľa. Produkčne aj herecky veľmi dobré ale v príbehu nie je veľké napätie takže dramatické momenty vytvára len samotná konfliktná povaha Beethovena. 70% ()

gizi

Film mě zaujal především zajímavým dějem - dozvěděl jsem se něco o Beethovenovi (otázka je, kolik toho bylo smyšleného) a především si poslechl jeho pěknou hudbu dobře zakomponovanou do filmu. Diane Kruger je příjemné zpestření, jinak se ztotožňuji s komentářem klerika a francise. Dávám 80%. ()

P3RS3CUToR

Jestli si chcete poslechnout Beethovena, udělejte to jinak než slédnutím tohoto filmu. Nebylo to až tak špatné, ale nepřinášelo to nic nového o životě Beethovena. Byl v tom vtip, poslech Beethovena, vtip, koncert Beethovena, nuda a Beethovenův koncert. Dal bych ***** jednalo by se pouze o hudbu. Špatně zpracovaný film. ()

davsch

Jeden z nejlepších filmů o světových umělcích. Film je plný hudby, kterou divák nemusí pochopit, přesto je v ní a v jednoduchých dialozích zakomponována podstata génia klasické hudby. Je to film, jen pro ty, kteří chtějí porozumět, jelikož hlavní obsah je uložen jen v několika detailech, které dávají znát divákovi vyšší smysl a nejen zajímavou podívanou o divném člověku, který měl dar od Boha. Při koukání na tento film doporučuji tedy vnímat vše co se v něm odehrává ať jde o sebe menší maličkost. Genialita je totiž v detailech a nikdy neutuchající touze nebýt svázaný čímkoliv na světě. ()

pupidup

pro mě naprosto úchvatný film, Harrise jsem vůbec nepoznala, výborně emocionálně a silně hrál Beethovena, nesouhlasím, že "přehrával", sežrala jsem mu to i s navijákem. Byl výborný. Diane byla jemná a křehká vedle něho, tak to mělo i vyznít. Do toho nádherná hudba.... která předváděla Beethovenovo emoce....a Harrisovou zásluhou skvěle. Tleskám. Mně se moc líbilo. ()

Petropolian

Mám rád Beethovenu geniální a nadčasovou hudbu, bohužel nejsem tak znalý, abych mohl objektivně ohodnotit kvalitu dirigování. Co však hodnotím vysoce je herečka Diane Kruger, která podle mého soudu se role zhostila se ctí, nehledě na to, že se mi na ni dobře kouká,... ()

peproch

Tento spíše komorní jemný film vlastně není o Beethovenovi, ale iniciační událostí Anna Holz. Jedná se ale o historicky fiktivní postavu, nicméně film ji představuje jako klíčovou pro poslední tvůrčí roky a počiny Ludwiga. Chce být jím, jí v jednu chvíli maestro vmete do tváře. Omývá jej, uklízí mu, přepisuje symfonii a i kvartet, sekunduje při premiérovém dirigování.... Film pro mladé umělkyně stavící se a projektující se k maestrovi ()