Vlak smrti (TV film)

Death Train

Akční

Německo, 2006, 90 min

• jorgus

po dlouhe dobe jsem opet byl odkazan na nocni programy a nazev Vlak smrti sliboval to co nakonec splnil:)...charaktery s charismatem na bode nula, naprosto samoucelne zpomalovacky, nelogicke strihove naprosto zbesile pojate souboje..no..je hezke mit v soucasnem chaotickem svete jistoty..a to jsem nemecke akcni filmy..:o)(27.6.2008)

• Wacoslav1

Opravdu nehorazny nemecky odpad! hlavni hrdina co vypada jak Dudikoff je bejvalej vojak co hleda klid v klastere bitkarit by se i umel ale jeho zoufaly neherectvi ktery je spatny i pro akcni film to vsechno zabiji k tomu si pridejme typicky nemecky zpracovani kdy se vsichni snazi tvarit nejvic cool i kdyz je to total out a Vosla kterej snad uz do vetsi jamy padnout nemuze pak tu mame ty vychcany zkurveny panbickare ktery se ze vseho vyvliknou kazdyho prechcijou a vyresi kazdou situaci kdo vydrzi do konce toho naprosto dorazi likvidace 2 hlavnich teroristu kdyby to bylo presvedcivejsi dalo by se to brat jako dobrej for ale ono je to asi bohuzel mineno zcela vazne 22 procent je este velmi nadsazene hodnoceni tady pomuze jediny z bozi pomoci poslat tuhle hnidarnu made in Germany do pekla(11.7.2012)

• type_B

Tento klenot německé kinematografie jsem viděl v tv, a zhlédl jsem ho do konce... Inu, tak se pozná pravá křesťanská trpělivost - jak by vám jistě potvrdil hlavní hrdina filmu. Pro osoby méně psychicky odolné je tento snímek jistě smrtící. Už vražedně pomalé tempo a zabijácké výkony herců (no, slovem herec si nejsem úplně jistý) dokážou zrytmizovat film (opět ten samý problém) a vytvořit z něj ďábelskou zkoušku nervů a vkusu. (Odtud druhá hvězda - první je za dokonale hmotné ztvárnění platónské ideje hlouposti :D) I bylo psáno: Jen ten z plemene lidského, jenž nižádneho vkusu nemá, u tohoto filmu obstojí a dokouká ho do konce. Amen.(27.6.2008)

• choze

Po ucházejícím KAMPFANSANGE flusanec do xichtu. Fandím televizní akční fabrice našich sousedů v čele s kaskadérským kápem Herrmanem Johou ("KOBRA 11", "KLAUN", "ODVÁŽNÍ ANDĚLÉ"), ale už by konečně měli vrátit do zoo tu opici, co jim píše scénáře (nebo jí aspoň vzít flašku), najít aspoň průměrného scénáristu, který jen neuměle neslepuje vyšeptalá klišé (hrdinovo trauma) a motivy ze známých áčkových filmů (zde hlavně PŘEJEZD KASSANDRA a třeba honička s černým hummerem upomene na SKÁLU) a taky se víc soustředit na choreografii akčních scén a ne jen flákat jeden výbuch za druhým a zpomalovat kdeco. A to vypadal trajler tak dobře.(29.3.2008)

Teroristé ve vlaku. Vděčné téma béčkových snímků a to po desetiletí. Není divu, že se na to vrhli i němečtí televizní tvůrci snažící se točit akční filmy dle hollywoodského vzoru. A ať se to někomu líbí nebo ne, daří se jim to. Akce střídá akci, děj má švih jak u snímků HK, ani o překvapení (na evropský film) není nouze. Bláznivé akční skotačení, spousta zničených aut, vrtulníky rozbíjející se o vlak. K tomu bojové umění a jednoduchý scénář, který by se sice více hodil ke komiksu, ale takto natočený taktéž nevyznívá nijak zle. Naopak. Akční zábava jak má být. On u toho fakt ještě někdo přemýšlí? A dělá to i u knížek či komiksů? Že ne? Ale pravda, na evropské kulisy v takovémto žánru se těžko zvyká.(15.1.2018)