Vlak smrti (TV film)

Death Train

Akční

Německo, 2006, 90 min

• mikulem

Byl jsem v šoku, když jsem uviděl záběry z mých oblíbených filmů, bezostyšně promíchané s tímhle nesmyslem. SPLAŠENÝ VLAK posloužil jako zdroj akčních záběrů na vlak (včetně inovace - zasypání vlaku lavinou, efekt jako z domácího videa). STŮJ, NEBO MAMINKA VYSTŘELÍ posloužil jako zdroj akčních záběrů souboje mezi letadlem a tahačem. Nikdo neřeší, že v jednom záběru má tahač 3 nápravy a v dalším jen 2, hlavně že je pokaždé červený. Taková vykrádačka snad ani není legální.(16.3.2009)

• type_B

Tento klenot německé kinematografie jsem viděl v tv, a zhlédl jsem ho do konce... Inu, tak se pozná pravá křesťanská trpělivost - jak by vám jistě potvrdil hlavní hrdina filmu. Pro osoby méně psychicky odolné je tento snímek jistě smrtící. Už vražedně pomalé tempo a zabijácké výkony herců (no, slovem herec si nejsem úplně jistý) dokážou zrytmizovat film (opět ten samý problém) a vytvořit z něj ďábelskou zkoušku nervů a vkusu. (Odtud druhá hvězda - první je za dokonale hmotné ztvárnění platónské ideje hlouposti :D) I bylo psáno: Jen ten z plemene lidského, jenž nižádneho vkusu nemá, u tohoto filmu obstojí a dokouká ho do konce. Amen.(27.6.2008)

• choze

Po ucházejícím KAMPFANSANGE flusanec do xichtu. Fandím televizní akční fabrice našich sousedů v čele s kaskadérským kápem Herrmanem Johou ("KOBRA 11", "KLAUN", "ODVÁŽNÍ ANDĚLÉ"), ale už by konečně měli vrátit do zoo tu opici, co jim píše scénáře (nebo jí aspoň vzít flašku), najít aspoň průměrného scénáristu, který jen neuměle neslepuje vyšeptalá klišé (hrdinovo trauma) a motivy ze známých áčkových filmů (zde hlavně PŘEJEZD KASSANDRA a třeba honička s černým hummerem upomene na SKÁLU) a taky se víc soustředit na choreografii akčních scén a ne jen flákat jeden výbuch za druhým a zpomalovat kdeco. A to vypadal trajler tak dobře.(29.3.2008)

• Brouk

Nehorázný, ale nehorázný megashit!!! Vezměte střeva z klasických filmů jako Přejezd Kassandra, Rychlé šípy, james Bond, 12 opic, Smrtící epidemie a já nevím co vše.... Důkladně protřepte a znesvěťte... (to se taky důkladně povedlo)... Ne, vážně, to je hnus... Snad kamera je polehčující osobnost... Kdepak na akční věci z DEFAWOODU a GERMANYWOODU nemám jaksi uzpůsobený žaludek, taky je možné, že jsem do toho duševně nedorostl...(1.10.2006)

• Marius

Nemčúri sú proste machri.....existuje legenda, že križiaci v Jeruzaléme počas krížových výprav založili, neuveríte, tajné bratstvo Päsť božia (nedá nespomenúť si na útok princa Philionela v anime Slayers „Päsť pacifistu“  ). Lasko, je bývalý elitný vojak a –neuveríte- má traumu! Nedokázal zachrániť v Kosove ako príslušník KFOR malého chlapca ! Preto vstúpil do kláštora a spolu s bratmi z Pugnus dei nastúpil na vlak do Lourdes plný pútnikov. Teraz príde šok ! Vo vlaku sú teroristi !!!! Ako to divák zistí ? Mníška namaľovaná ako svätý obrázok ( i keď skôr ako Mária, než ako Panna Mária) s vytrhaným obočím a prednášajúca fatálne tvrdé vety by mala byť podozrivá každému. Nie však špecialistom z Pugnus dei ! Ďalším z partie zloduchov je mních – albín s ulízanými vlasmi a pohľadom zbožného pedofila ktorému odopreli ranný sex s miništrantom. A teraz príde ďalší šok ! Teroristi majú smrteľný vírus !!!! A púšťajú ho ventiláciou medzi veriacich.....našťastie je Lasko hlava a tak podáva veriacim hostie namočené v protilátkach. Neuveriteľne chytré! Našťastie scenárista túto pekelnú drámu s nábehom na infarkt odľahčuje dvoma komickými pútnikmi a jedným komickým mníchom. A tak ostáva zodpovedať otázka ...dokáže jediný muž túto pekelnú mašinériu zastaviť ? Pomôcka : Chuck Norris je po tom, čo Lasko udržal v plnej rýchlosti pokope dva vagóny aby sa nerozišli, iba dvojkou. Rejžo zamachroval i formálne a dočkáte sa spomaľovačiek v štýle Bratstva vlka, keď sa šéf teroristov predstavuje ako Lucifer , v pozadí budete počuť niečo, čo má znieť ako Sympathy for the devil, pretože na použitie originálu zjavne nestačil rozpočet. Takže, ak máte radi podobné zvrhlosti ako robí Uwe Boll, určite si toto megazetko báječne užijete.....v opačnom prípade riskujete infarkt. 0/10(15.12.2006)