Reklama

Reklama

Válečný veterán Lasko se po traumatickém zážitku z Kosova rozhodne opustit jednotky mírových sil KFOR a vstoupit do kláštera. Ani tady ale nenalezne klid, kardinál Saratoga ho kvůli jeho bojovým schopnostem přemluví k členství v tajném spolku „Pugnus Dei“, jehož členové ve „jménu Božím“ plní nebezpečné úkoly. Jeho prvním úkolem je ochránit vlak, kterým cestují nemocní poutníci do Lourdna v naději na zázrak. Bohužel, vlakem také cestuje bezcitný gangster Lennart a jeho banda, kteří ho zvolili jako prostředek k útěku po velkolepé krádeži, při níž se jim podařilo získat vysoce nakažlivé viry. Pugnus Dei se pokusí proti gangu zakročit, ale akce skončí smrtí jeho člena Matthiase. Neúspěšný je i pokus speciálního komanda. Gangsteři převzali nadvládu nad vlakem a poutníky si vzali jako rukojmí. Ve vlaku zbývá jediný muž, který dokáže odvrátit katastrofu: Lasko. Dokáže zneškodnit zločince dřív, než vypustí ve vlaku smrtelný virus? Nelítostný souboj s časem právě začíná... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

jorgus odpad!

všechny recenze uživatele

po dlouhe dobe jsem opet byl odkazan na nocni programy a nazev Vlak smrti sliboval to co nakonec splnil:)...charaktery s charismatem na bode nula, naprosto samoucelne zpomalovacky, nelogicke strihove naprosto zbesile pojate souboje..no..je hezke mit v soucasnem chaotickem svete jistoty..a to jsem nemecke akcni filmy..:o) ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Teroristé ve vlaku. Vděčné téma béčkových snímků a to po desetiletí. Není divu, že se na to vrhli i němečtí televizní tvůrci snažící se točit akční filmy dle hollywoodského vzoru. A ať se to někomu líbí nebo ne, daří se jim to. Akce střídá akci, děj má švih jak u snímků HK, ani o překvapení (na evropský film) není nouze. Bláznivé akční skotačení, spousta zničených aut, vrtulníky rozbíjející se o vlak. K tomu bojové umění a jednoduchý scénář, který by se sice více hodil ke komiksu, ale takto natočený taktéž nevyznívá nijak zle. Naopak. Akční zábava jak má být. On u toho fakt ještě někdo přemýšlí? A dělá to i u knížek či komiksů? Že ne? Ale pravda, na evropské kulisy v takovémto žánru se těžko zvyká. ()

Reklama

mikulem odpad!

všechny recenze uživatele

Byl jsem v šoku, když jsem uviděl záběry z mých oblíbených filmů, bezostyšně promíchané s tímhle nesmyslem. SPLAŠENÝ VLAK posloužil jako zdroj akčních záběrů na vlak (včetně inovace - zasypání vlaku lavinou, efekt jako z domácího videa). STŮJ, NEBO MAMINKA VYSTŘELÍ posloužil jako zdroj akčních záběrů souboje mezi letadlem a tahačem. Nikdo neřeší, že v jednom záběru má tahač 3 nápravy a v dalším jen 2, hlavně že je pokaždé červený. Taková vykrádačka snad ani není legální. ()

Wacoslav1 odpad!

všechny recenze uživatele

Opravdu nehorazny nemecky odpad! hlavni hrdina co vypada jak Dudikoff je bejvalej vojak co hleda klid v klastere bitkarit by se i umel ale jeho zoufaly neherectvi ktery je spatny i pro akcni film to vsechno zabiji k tomu si pridejme typicky nemecky zpracovani kdy se vsichni snazi tvarit nejvic cool i kdyz je to total out a Vosla kterej snad uz do vetsi jamy padnout nemuze pak tu mame ty vychcany zkurveny panbickare ktery se ze vseho vyvliknou kazdyho prechcijou a vyresi kazdou situaci kdo vydrzi do konce toho naprosto dorazi likvidace 2 hlavnich teroristu kdyby to bylo presvedcivejsi dalo by se to brat jako dobrej for ale ono je to asi bohuzel mineno zcela vazne 22 procent je este velmi nadsazene hodnoceni tady pomuze jediny z bozi pomoci poslat tuhle hnidarnu made in Germany do pekla ()

type_B 

všechny recenze uživatele

Tento klenot německé kinematografie jsem viděl v tv, a zhlédl jsem ho do konce... Inu, tak se pozná pravá křesťanská trpělivost - jak by vám jistě potvrdil hlavní hrdina filmu. Pro osoby méně psychicky odolné je tento snímek jistě smrtící. Už vražedně pomalé tempo a zabijácké výkony herců (no, slovem herec si nejsem úplně jistý) dokážou zrytmizovat film (opět ten samý problém) a vytvořit z něj ďábelskou zkoušku nervů a vkusu. (Odtud druhá hvězda - první je za dokonale hmotné ztvárnění platónské ideje hlouposti :D) I bylo psáno: Jen ten z plemene lidského, jenž nižádneho vkusu nemá, u tohoto filmu obstojí a dokouká ho do konce. Amen. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama