Vlak smrti (TV film)

Death Train

Akční

Německo, 2006, 90 min

• mikulem

Byl jsem v šoku, když jsem uviděl záběry z mých oblíbených filmů, bezostyšně promíchané s tímhle nesmyslem. SPLAŠENÝ VLAK posloužil jako zdroj akčních záběrů na vlak (včetně inovace - zasypání vlaku lavinou, efekt jako z domácího videa). STŮJ, NEBO MAMINKA VYSTŘELÍ posloužil jako zdroj akčních záběrů souboje mezi letadlem a tahačem. Nikdo neřeší, že v jednom záběru má tahač 3 nápravy a v dalším jen 2, hlavně že je pokaždé červený. Taková vykrádačka snad ani není legální.(16.3.2009)

• Marius

Nemčúri sú proste machri.....existuje legenda, že križiaci v Jeruzaléme počas krížových výprav založili, neuveríte, tajné bratstvo Päsť božia (nedá nespomenúť si na útok princa Philionela v anime Slayers „Päsť pacifistu“  ). Lasko, je bývalý elitný vojak a –neuveríte- má traumu! Nedokázal zachrániť v Kosove ako príslušník KFOR malého chlapca ! Preto vstúpil do kláštora a spolu s bratmi z Pugnus dei nastúpil na vlak do Lourdes plný pútnikov. Teraz príde šok ! Vo vlaku sú teroristi !!!! Ako to divák zistí ? Mníška namaľovaná ako svätý obrázok ( i keď skôr ako Mária, než ako Panna Mária) s vytrhaným obočím a prednášajúca fatálne tvrdé vety by mala byť podozrivá každému. Nie však špecialistom z Pugnus dei ! Ďalším z partie zloduchov je mních – albín s ulízanými vlasmi a pohľadom zbožného pedofila ktorému odopreli ranný sex s miništrantom. A teraz príde ďalší šok ! Teroristi majú smrteľný vírus !!!! A púšťajú ho ventiláciou medzi veriacich.....našťastie je Lasko hlava a tak podáva veriacim hostie namočené v protilátkach. Neuveriteľne chytré! Našťastie scenárista túto pekelnú drámu s nábehom na infarkt odľahčuje dvoma komickými pútnikmi a jedným komickým mníchom. A tak ostáva zodpovedať otázka ...dokáže jediný muž túto pekelnú mašinériu zastaviť ? Pomôcka : Chuck Norris je po tom, čo Lasko udržal v plnej rýchlosti pokope dva vagóny aby sa nerozišli, iba dvojkou. Rejžo zamachroval i formálne a dočkáte sa spomaľovačiek v štýle Bratstva vlka, keď sa šéf teroristov predstavuje ako Lucifer , v pozadí budete počuť niečo, čo má znieť ako Sympathy for the devil, pretože na použitie originálu zjavne nestačil rozpočet. Takže, ak máte radi podobné zvrhlosti ako robí Uwe Boll, určite si toto megazetko báječne užijete.....v opačnom prípade riskujete infarkt. 0/10(15.12.2006)

Teroristé ve vlaku. Vděčné téma béčkových snímků a to po desetiletí. Není divu, že se na to vrhli i němečtí televizní tvůrci snažící se točit akční filmy dle hollywoodského vzoru. A ať se to někomu líbí nebo ne, daří se jim to. Akce střídá akci, děj má švih jak u snímků HK, ani o překvapení (na evropský film) není nouze. Bláznivé akční skotačení, spousta zničených aut, vrtulníky rozbíjející se o vlak. K tomu bojové umění a jednoduchý scénář, který by se sice více hodil ke komiksu, ale takto natočený taktéž nevyznívá nijak zle. Naopak. Akční zábava jak má být. On u toho fakt ještě někdo přemýšlí? A dělá to i u knížek či komiksů? Že ne? Ale pravda, na evropské kulisy v takovémto žánru se těžko zvyká.(15.1.2018)

• jorgus

po dlouhe dobe jsem opet byl odkazan na nocni programy a nazev Vlak smrti sliboval to co nakonec splnil:)...charaktery s charismatem na bode nula, naprosto samoucelne zpomalovacky, nelogicke strihove naprosto zbesile pojate souboje..no..je hezke mit v soucasnem chaotickem svete jistoty..a to jsem nemecke akcni filmy..:o)(27.6.2008)

• choze

Po ucházejícím KAMPFANSANGE flusanec do xichtu. Fandím televizní akční fabrice našich sousedů v čele s kaskadérským kápem Herrmanem Johou ("KOBRA 11", "KLAUN", "ODVÁŽNÍ ANDĚLÉ"), ale už by konečně měli vrátit do zoo tu opici, co jim píše scénáře (nebo jí aspoň vzít flašku), najít aspoň průměrného scénáristu, který jen neuměle neslepuje vyšeptalá klišé (hrdinovo trauma) a motivy ze známých áčkových filmů (zde hlavně PŘEJEZD KASSANDRA a třeba honička s černým hummerem upomene na SKÁLU) a taky se víc soustředit na choreografii akčních scén a ne jen flákat jeden výbuch za druhým a zpomalovat kdeco. A to vypadal trajler tak dobře.(29.3.2008)