Reklama

Reklama

Válečný veterán Lasko se po traumatickém zážitku z Kosova rozhodne opustit jednotky mírových sil KFOR a vstoupit do kláštera. Ani tady ale nenalezne klid, kardinál Saratoga ho kvůli jeho bojovým schopnostem přemluví k členství v tajném spolku „Pugnus Dei“, jehož členové ve „jménu Božím“ plní nebezpečné úkoly. Jeho prvním úkolem je ochránit vlak, kterým cestují nemocní poutníci do Lourdna v naději na zázrak. Bohužel, vlakem také cestuje bezcitný gangster Lennart a jeho banda, kteří ho zvolili jako prostředek k útěku po velkolepé krádeži, při níž se jim podařilo získat vysoce nakažlivé viry. Pugnus Dei se pokusí proti gangu zakročit, ale akce skončí smrtí jeho člena Matthiase. Neúspěšný je i pokus speciálního komanda. Gangsteři převzali nadvládu nad vlakem a poutníky si vzali jako rukojmí. Ve vlaku zbývá jediný muž, který dokáže odvrátit katastrofu: Lasko. Dokáže zneškodnit zločince dřív, než vypustí ve vlaku smrtelný virus? Nelítostný souboj s časem právě začíná... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Teroristé ve vlaku. Vděčné téma béčkových snímků a to po desetiletí. Není divu, že se na to vrhli i němečtí televizní tvůrci snažící se točit akční filmy dle hollywoodského vzoru. A ať se to někomu líbí nebo ne, daří se jim to. Akce střídá akci, děj má švih jak u snímků HK, ani o překvapení (na evropský film) není nouze. Bláznivé akční skotačení, spousta zničených aut, vrtulníky rozbíjející se o vlak. K tomu bojové umění a jednoduchý scénář, který by se sice více hodil ke komiksu, ale takto natočený taktéž nevyznívá nijak zle. Naopak. Akční zábava jak má být. On u toho fakt ještě někdo přemýšlí? A dělá to i u knížek či komiksů? Že ne? Ale pravda, na evropské kulisy v takovémto žánru se těžko zvyká. ()

type_B 

všechny recenze uživatele

Tento klenot německé kinematografie jsem viděl v tv, a zhlédl jsem ho do konce... Inu, tak se pozná pravá křesťanská trpělivost - jak by vám jistě potvrdil hlavní hrdina filmu. Pro osoby méně psychicky odolné je tento snímek jistě smrtící. Už vražedně pomalé tempo a zabijácké výkony herců (no, slovem herec si nejsem úplně jistý) dokážou zrytmizovat film (opět ten samý problém) a vytvořit z něj ďábelskou zkoušku nervů a vkusu. (Odtud druhá hvězda - první je za dokonale hmotné ztvárnění platónské ideje hlouposti :D) I bylo psáno: Jen ten z plemene lidského, jenž nižádneho vkusu nemá, u tohoto filmu obstojí a dokouká ho do konce. Amen. ()

Reklama

jorgus odpad!

všechny recenze uživatele

po dlouhe dobe jsem opet byl odkazan na nocni programy a nazev Vlak smrti sliboval to co nakonec splnil:)...charaktery s charismatem na bode nula, naprosto samoucelne zpomalovacky, nelogicke strihove naprosto zbesile pojate souboje..no..je hezke mit v soucasnem chaotickem svete jistoty..a to jsem nemecke akcni filmy..:o) ()

Marius odpad!

všechny recenze uživatele

Nemčúri sú proste machri.....existuje legenda, že križiaci v Jeruzaléme počas krížových výprav založili, neuveríte, tajné bratstvo Päsť božia (nedá nespomenúť si na útok princa Philionela v anime Slayers „Päsť pacifistu“  ). Lasko, je bývalý elitný vojak a –neuveríte- má traumu! Nedokázal zachrániť v Kosove ako príslušník KFOR malého chlapca ! Preto vstúpil do kláštora a spolu s bratmi z Pugnus dei nastúpil na vlak do Lourdes plný pútnikov. Teraz príde šok ! Vo vlaku sú teroristi !!!! Ako to divák zistí ? Mníška namaľovaná ako svätý obrázok ( i keď skôr ako Mária, než ako Panna Mária) s vytrhaným obočím a prednášajúca fatálne tvrdé vety by mala byť podozrivá každému. Nie však špecialistom z Pugnus dei ! Ďalším z partie zloduchov je mních – albín s ulízanými vlasmi a pohľadom zbožného pedofila ktorému odopreli ranný sex s miništrantom. A teraz príde ďalší šok ! Teroristi majú smrteľný vírus !!!! A púšťajú ho ventiláciou medzi veriacich.....našťastie je Lasko hlava a tak podáva veriacim hostie namočené v protilátkach. Neuveriteľne chytré! Našťastie scenárista túto pekelnú drámu s nábehom na infarkt odľahčuje dvoma komickými pútnikmi a jedným komickým mníchom. A tak ostáva zodpovedať otázka ...dokáže jediný muž túto pekelnú mašinériu zastaviť ? Pomôcka : Chuck Norris je po tom, čo Lasko udržal v plnej rýchlosti pokope dva vagóny aby sa nerozišli, iba dvojkou. Rejžo zamachroval i formálne a dočkáte sa spomaľovačiek v štýle Bratstva vlka, keď sa šéf teroristov predstavuje ako Lucifer , v pozadí budete počuť niečo, čo má znieť ako Sympathy for the devil, pretože na použitie originálu zjavne nestačil rozpočet. Takže, ak máte radi podobné zvrhlosti ako robí Uwe Boll, určite si toto megazetko báječne užijete.....v opačnom prípade riskujete infarkt. 0/10 ()

choze 

všechny recenze uživatele

Po ucházejícím KAMPFANSANGE flusanec do xichtu. Fandím televizní akční fabrice našich sousedů v čele s kaskadérským kápem Herrmanem Johou ("KOBRA 11", "KLAUN", "ODVÁŽNÍ ANDĚLÉ"), ale už by konečně měli vrátit do zoo tu opici, co jim píše scénáře (nebo jí aspoň vzít flašku), najít aspoň průměrného scénáristu, který jen neuměle neslepuje vyšeptalá klišé (hrdinovo trauma) a motivy ze známých áčkových filmů (zde hlavně PŘEJEZD KASSANDRA a třeba honička s černým hummerem upomene na SKÁLU) a taky se víc soustředit na choreografii akčních scén a ne jen flákat jeden výbuch za druhým a zpomalovat kdeco. A to vypadal trajler tak dobře. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama