Chrno Crusade (TV seriál)

Chrono Crusade

クロノクルセイド

Kurono Kuruseido

Chrono Crusade

Animovaný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2003, 24x23 min

První polovina seriálu naprosto nezáživná a bez štávy (vydržel jsem jen díky tomu, že jsem neměl nic jiného a nechtělo se mi nic hledat). V druhé půli kvalita stoupá, ale ne do nějakých závratných výšin. Závěr je sice napínavý, ale strašně předvídatelný. Musím také zmínit, že mangu jsem nečetl, ale po komentářích možná přečtu.(26.9.2012)

Nemám příliš ráda seriály, které se dotýkají křesťanské tématiky tak, že se staví na některou konkrétní stranu, jelikož mám vrozený odpor ke katolicismu, ale Chrno Crusade pro mě bylo příjemným překvapením. Děj sice není nijak závratný, ale příjemný a nijak křečovitý. Navíc celou dobu musíte myslet na osud hlavní hrdinky. Konec je jeden z nejdojemnějších, jaký jsem kdy v anime viděla, a ač je celou dobu předvídatelný (ba v samotném seriálu předpovídaný), nemohla jsem si na konci odpustit několik slz nad smutným koncem obou hlavních postav.(28.12.2010)

Chrono Crusade je méně známé anime,ale rozhodně svému žánru prokazuje čest.Je to krátké,takže vás to nepřestane bavit a nemusí se to natahovat do minimálně 300 epizod(po epizodě 300 mě bavily jen 3 anime).Sice jsem se vžil do různých postav,ale nemrzel mě ani konec,protože jsem z něho měl pocit,že pokračování už určitě nebude a že jsem vlastně viděl všechno.Mimochodem mám hodně rád anime,který mě skoro nutí k slzám a nestane se z toho vzápětí jen vtip.Pet hvězdiček jasných!(26.5.2013)

Pôsobivé a smutné anime. Hneď som nasadol do idúceho vlaku a minulosť postáv som sa dozvedel neskôr. Nie vždy tento spôsob sedí ale v tomto prípade sa mi to páčilo. Rozeta mala úžasnú osobnosť a ako to už býva, keď je jeden človek taký ako Rozeta, hodí sa k nej osobnosť ako Chrno. V strede toto anime trocha stráca dych, aby potom ku koncu mohlo úžasne gradovať. Odporúčam.(10.9.2011)

Přiznávám se, že tento seriál hodnotím bez znalosti původní manga série, která je hodnocena jako jedna z nejlepších manga komixů všch dob. Naopak, jeho převod do animované podoby se prý vůbec nepovedl. I tak povedná směs biblických motivů a akce, zašmodrchaný děj tak typický pro japonskou mangu se mi docela líbila. edit 8.5.2007. Dostala se mi do ruky manga a musím napsat, že seriál je povrchní až hanba! 50%(15.11.2005)