Chrno Crusade (TV seriál)

• Japonsko

クロノクルセイド

• Japonsko

Kurono Kuruseido

Chrono Crusade

Animovaný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2003, 24x23 min

Ty tři hvězdy berte jako pozvání k manze, která má lepší charaktery, konec, průběh děje atd. Samotné anime má pěknou hudbu, slušnou kresbu a výborné kolorování. Ale po osmi dílech začne příšerně nudit a až ke konci se začně něco dít, ale konec je slabý, vykonstruovaný, samoúčelný, nevím jak to mohli tak zprasit, když mangu měli k dispozici dokončenou. Přesto se zde děje občas svižná akce a některé myšlenky či odkazy nejsou vůbec marné, nicméně je to jen velmi těsně nadprůměrem.(2.2.2009)

Pôsobivé a smutné anime. Hneď som nasadol do idúceho vlaku a minulosť postáv som sa dozvedel neskôr. Nie vždy tento spôsob sedí ale v tomto prípade sa mi to páčilo. Rozeta mala úžasnú osobnosť a ako to už býva, keď je jeden človek taký ako Rozeta, hodí sa k nej osobnosť ako Chrno. V strede toto anime trocha stráca dych, aby potom ku koncu mohlo úžasne gradovať. Odporúčam.(10.9.2011)

Začínám si připadat trochu divně, protože buďto mám asi čuch jen na dobré a opravdu excelentní kousky, nebo tomu vlastně vůbec nerozumim a proto plichtím každému anime po 5 hvězdách. Chrono Crusade si je ale určitě zaslouží...námětem může (ale opravdu jen trošku a velmi nenápadně) připomínat jakousi náboženskou verzi Hellsinga (tady to je akorát ďábel ve službách dobra). Jediné, co by člověka mohlo u tohoto anime trošku "vyvádět z míry" je malá apoštolka, která je neuvěřitelně infantilní a holt vás bude asi ze začátku trochu srát...ale naštěstí i její charakter dozná jakéhosi vývoje a ke konci už nebudete mít chuť ji zabít :) Když už jsem nakousl ten konec....tak slabší povahy by se měli před sledováním dvou posledních dílů nadopovat uklidňujícími prášky a hromadou kapesníků, jelikož takhle silnou emoční vlnu byste nemuseli ustát..(3.11.2006)

Rozhodně se jedná o velice zajímavé anime. Výtvarné zpracování je na velmi vysoké úrovni a příběh je přinejmenším nevšední. Bohužel seriál doplácí na pomalejší rozjezd, ale pak vše dostane docela slušné grády. Jednu hvězdičku navíc si, ale zaslouží závěr. Je velice emotivní. Posledních několik minut seriálu, ale ukáže, že pokud by se podobné linky držel celý seriál, tak jsme mohli sledovat jedno z nejlepších anime vůbec. Nevadí. Třeba přijde remake :) Za mě slabší 4*.(28.8.2010)

Nemám příliš ráda seriály, které se dotýkají křesťanské tématiky tak, že se staví na některou konkrétní stranu, jelikož mám vrozený odpor ke katolicismu, ale Chrno Crusade pro mě bylo příjemným překvapením. Děj sice není nijak závratný, ale příjemný a nijak křečovitý. Navíc celou dobu musíte myslet na osud hlavní hrdinky. Konec je jeden z nejdojemnějších, jaký jsem kdy v anime viděla, a ač je celou dobu předvídatelný (ba v samotném seriálu předpovídaný), nemohla jsem si na konci odpustit několik slz nad smutným koncem obou hlavních postav.(28.12.2010)