poster

Příběhy ztracených duší

 • Argentina

  Historias de almas perdidas

 • anglický

  Stories of Lost Souls

Drama / Thriller / Komedie / Povídkový

Argentina / Austrálie / Velká Británie / USA, 2006, 90 min

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Tady Tvoje bejvalka. Jo, přesně tak. Řekla jsem bejvalka. Ty si nezasloužíš rodinu, Vincente." Možná nezaslouží, ale Vincent je zmatený naprosto parádně a dost mě bavil. O dvě povídky před ním se mi zase dost líbila flirtující Leah a to je tak všechno. Dalším přibližně 459 osobám jsem nerozuměl, nechápal je a nelíbily se mi. Já totiž v podstatě vím všechno o všem, přičemž má vrozená skromnost mi brání se tím chlubit, ale tohle jsem prostě a jednoduše nepobral. Asi to byly příběhy o životních ztroskotancích, ale já pořád ještě pluju, takže je mi jejich utrpení lhostejné. Tak si to shrňme - trpaslík krade nohy, herečka si vydělává v obchodě, diváci před pokladnou divadla hrají pantomimu a já se nudím.(29.3.2017)

 • mombasamomo
  *

  Tento film jsem si koupila v novinovém stánku kvůli hereckému obsazení. Bohužel něco tak nudného a zbytečného jsem již dlouho nezažila. Příběhy jsou příliš krátké a člověk se s postavami nedokáže ztotožnit, navíc jednotlivé zápletky jsou také o ničem. Pokud se chete nudit a nechápavě zírat a neustále klást si otázku Co to sakra je? tak se na Příběh ztracených duší podívejte, v jiném případě doporučuji utíkat co to dá.(16.3.2011)

 • Ilhan
  **

  Dost dobře nechápu vznik této kompilace kraťasů různých herců a režisérů z různých let. První tu máme The Same s Joshem Hartnetem z roku 2001, následuje Euston Road s Paul Bettanym z roku 2004, dále Standing Room Only, kde se sešlo jednozačně nejvíce hvězd a to Hugh Jackman, Michal Gambon, Mary Elizabeth Mastrantonio a Andy Serkis z roku 2004, potom Supermarket, kde si samy sebe zahráli Illeana Douglas, Daryl Hannah, Jeff Goldblum a Sarah Silverman v roce 2004. Také New Year’s Eve s Keirou Knightley z roku 2002, posléze Bangers s Cate Blanchett z roku 1999 a poslední je kraťas A Whole New Day s James Gandolfinim z roku 1999. Nevím kdo dostal tyto různé kraťasy dát dohromady a uvést to jako film, každopádně to moc nefunguje a jako samostatné části myslím, že jsou lepší. Asi si někdo řekl: "Nacpeme kraťasy různých známých herců do jednoho filmu a on o to bude zájem." Nevím, jak tenhle záměr vyšel, každopádně o žádný zázrak se nejedná. Pro umělecky zaměřené bych doporučil hned první The Same, nejzajímavěji působí Euston Road a Standing Room Only. A Whole New Day má docela zajímavou zápletku, zbylé dvě povídky už jsou docela slušné slátaniny a Bangers ozvlášť.(14.4.2012)

 • rikitiki
  ****

  Pospojování několika kraťasů do jednoho filmu nemá logiku, přestože se ji mezititulky zoufale snaží najít. Ta ale neexistuje, ani dějově, ani formou, postavami - prostě ničím. Snad jedině vervou, s jakou byly všechny kousky nespojité mozaiky natočené, a která mi připomínala zanícení, jaké je občas vidět ve filmech studentů FAMU. Obrovské nadšení, překypující energie, vymazlenost a místy až přílišné opájení se obrazem. ____ Když pominu první příběh o úchylném trpaslíkovi, který prověřil můj dávící reflex, byly ostatní historky svižné, ačkoliv některé neměly moc co říct (hotelové setkání s Paulem Bettanym nebo vyspávání parádní opice Jamese Gandolfiniho). Ale studie osamělosti v podání čím dál šílenější Cate Blanchett, souznění náhodné skupinky lidí čekajících na lístek do divadla nebo mlčenlivá Daryl Hannah tlačící nákupní vozíky a snášející každodenní seřvání od šéfa patří k miniaturám, které se mimořádně vydařily. /5. 2. 15./(5.2.2015)

 • Mrkvič
  **

  Hned na úvod příběh beze slov, který byl úžasný. Namlsán příběhem liliputa jsem čekal něco úžasného i od Paula Bettanyho, ale na konci příběhu si jen říkám "sakra proč tak hloupý?". Ve srovnání s tím, co přišlo později to ale pořád byla pecka. Celkem mě ještě bavila fronta s Wolverinem a díky pěkné Keiře i Silvestrovský příběh, ač neměl žádný konec. Poblázněná Cate Blanchett je tím nejhorším, ale naštěstí ten příběh netrval dlouho. Gandolfii byl z hereckého hlediska nejlepší, ale pointa byla bohužel od začátku jasný. Nemít film takové obsazení, nestál by za těch 80 minut.(5.12.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace