Ani mrk (S03E10) (epizoda)

 • Velká Británie

  Blink

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2007, 45 min

Scénář:

Steven Moffat

Kamera:

Ernest Vincze

Hudba:

Murray Gold

Producenti:

Phil Collinson

Střih:

Jamie McCoan
(další profese)
 • kritkMd
  *****

  Teď přemýšlím jestli je toto podle mě nejlepší episoda Doctora Who, nebo druhá nejlepší episoda (ehm Heaven sent). Každopádně je to strop všech Doctorových dílů, lepší už to být nemůže; geniální zápletka, exceletní pohyby s časem a hlavně stálé napětí a strach. Wunderbar!(21.4.2020)

 • NiaWolf
  *****

  Ticho v knihovně, Ani mrk a Prázdné dítě jsou nejděsivějšími a zároveň nejlepšími díly celého seriálu.(31.12.2016)

 • Emafera
  *****

  Jeden z nejlepších dílů Doctora Who. Hrůzu nahánějící andělé, při jejichž sledování mi vysychaly bulvy. Došlo zde také k vysvětlení, že čas je v podstatě šmrdlimrdlimišmaš😁(11.2.2019)

 • Socrates
  *****

  Pána času jedu postupně celýho, je to zdlouhavý, před sebou mám ještě několik sérií, ale tohle je zatím bezkonkurenčně nejlepší díl. Totální masakr.(27.10.2017)

 • Dan9K
  *****

  Tohle je opravdu s přehledem nejlepší díl seriálu. Skvěle naplňuje potenciál toho, že jde o seriál, kde by se mělo vyskytovat cestování v čase. Většina dílů o cestování v čase vůbec není, nebo je to jen způsob, jak dostat postavy do určitého místa v časoprostoru a rozjíždí tam jiný příběh, který by se ale často mohl odehrávat klidně někde jinde a jindy.. Zároveň se jedná o první setkání s úžasnými protivníky, anděly. Všechna další setkání s nimi produkují dobré díly, ale tohle bylo poprvé, bylo to záhadné, dechberoucí, svíravé. V těch další dílech už člověk tak nějak ví, do čeho jde. Zároveň hrátky v čase zde mají smysl a logiku. Je to tu skoro podobné, jak ve filmu Frekvence, ale tam to smysl nedávalo. Zároveň je tu místo i pro citové pasáže a nějaké to strašení. Vyústění není vycucané z prstu na poslední chvíli, ale má také svoji logiku. Prostě fakt dobré. K celkovému dojmu přispívá i fakt, že Doctor zde není hodně dlouho ústřední postavou a hodně dlouho se objevuje jen tak mimochodem, což přispívá k udržení a budování napětí. Zvlášť v kontextu prvních čtyř sérií novodobého doktora je to fakt exkluzivní záležitost.(6.9.2016)