Ani mrk (S03E10) (epizoda)

Blink

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2007, 45 min

Steven Moffat

Ernest Vincze

Murray Gold

Phil Collinson

Jamie McCoan

Teď přemýšlím jestli je toto podle mě nejlepší episoda Doctora Who, nebo druhá nejlepší episoda (ehm Heaven sent). Každopádně je to strop všech Doctorových dílů, lepší už to být nemůže; geniální zápletka, exceletní pohyby s časem a hlavně stálé napětí a strach. Wunderbar!(21.4.2020)

Ticho v knihovně, Ani mrk a Prázdné dítě jsou nejděsivějšími a zároveň nejlepšími díly celého seriálu.(31.12.2016)

Jeden z nejlepších dílů Doctora Who. Hrůzu nahánějící andělé, při jejichž sledování mi vysychaly bulvy. Došlo zde také k vysvětlení, že čas je v podstatě šmrdlimrdlimišmaš😁(11.2.2019)

Pána času jedu postupně celýho, je to zdlouhavý, před sebou mám ještě několik sérií, ale tohle je zatím bezkonkurenčně nejlepší díl. Totální masakr.(27.10.2017)

Tohle je opravdu s přehledem nejlepší díl seriálu. Skvěle naplňuje potenciál toho, že jde o seriál, kde by se mělo vyskytovat cestování v čase. Většina dílů o cestování v čase vůbec není, nebo je to jen způsob, jak dostat postavy do určitého místa v časoprostoru a rozjíždí tam jiný příběh, který by se ale často mohl odehrávat klidně někde jinde a jindy.. Zároveň se jedná o první setkání s úžasnými protivníky, anděly. Všechna další setkání s nimi produkují dobré díly, ale tohle bylo poprvé, bylo to záhadné, dechberoucí, svíravé. V těch další dílech už člověk tak nějak ví, do čeho jde. Zároveň hrátky v čase zde mají smysl a logiku. Je to tu skoro podobné, jak ve filmu Frekvence, ale tam to smysl nedávalo. Zároveň je tu místo i pro citové pasáže a nějaké to strašení. Vyústění není vycucané z prstu na poslední chvíli, ale má také svoji logiku. Prostě fakt dobré. K celkovému dojmu přispívá i fakt, že Doctor zde není hodně dlouho ústřední postavou a hodně dlouho se objevuje jen tak mimochodem, což přispívá k udržení a budování napětí. Zvlášť v kontextu prvních čtyř sérií novodobého doktora je to fakt exkluzivní záležitost.(6.9.2016)