Bezva finta

• Československo Bezva finta (více)
TV spot

Ravi

Belmodo je sice alfa-omega filmu, ale co už. Vždyť proto na to taky koukáme, ne? Komedie, která nezklame, i když v druhé půlce trošku ztrácí dech, je klasikou svého žánru, ale humorem převyšuje Belmondův průměr. Námětem byla ona "finta", kterou neprozradím, dovedená k dokonalosti a zbytek filmu trochu trpí tím, že nás první půlka hodně bavila. To ale filmu nic neubírá. Naopak klaun sundá masku a je stále komediantem s vážnou tváří 75% = 4/5 ()

Autogram

Klasika môjho detstva s príjemným lupičom s červeným nosom už veľmi nemôže prekvapiť, ale predsa prekvapila mladou Samanthou zo Sexu v meste. Začiatok a prvá polovica, ktorá je výborná, neskôr trochu poľaví, ale Belmondo to úspešne utiahne vo svojej osvedčenej chrakteristickej úlohe drsného sympaťáka. ()

KarKulA

Film mého dětství, na který jsem nedávno po mnoha a mnoha letech narazila v televizi, a musím jenom konstatovat že neztratil nic ze svého kouzla - ba naopak, jeho genialitu jsem docenila snad ještě více než dříve a hodnocení nakonec zvedla na ten plný počet (a to nejsem žádný fanda komedií - spíše naopak). První polovina filmu odehrávající se v bance je prostě klasika a nemá jedinou chybku. V druhé polovině se charakter děje mění, ale rozhodně o ní nejde říci že je špatná. K hereckému obsazení Belmondo - Marchand a mladá "Samantha" Kim Cattrall prostě není co vytknout. Nadčasové :-D ()

pfa

Velká Belmondovská bankovní loupež, srandovní a geniální! Bezva finta, nechat nejprve pustit z přepadené banky samotné lupiče v podobě rukojmích a potom ať si komisař pěkně vyjednává s těmi pravými rukojmími... :-) [9/1O] ()

blixadovan

Vtipná lehkonohá komedie se spoustou vtipných Belmondových průpovídek je ideálním relaxem, u kterého není třeba hlubšího přemýšlení, ale u kterého se lze královsky bavit. Zajímavá je "sexoška" Kim Cattrall, která se už tenkrát uměla ukazovat nahá:-) ()

Pecival

Belmodnův šarm je neoddiskutovatelný, ale buď to bylo scénářem nebo jsem na jeho komiku imunní. Párkrát jsem se zasmál, ale většinou to bylo v souvislosti s komisařem. ()

Raccoon.city

Priznám sa keď som išiel na to do kina mal som obavy ,ale boli zbytočné. "JE TO JEDNODUCHÉ. TAM V BANCE JE IDIOT A MÁ RUKOJMÍ. MY OSVOBODÍME RUKOJMÍ A ZATKNEME IDIOTA" ()

Maynard.

Nostalgie jako zvon... Tenhle kousek sem viděl v mládí nepočítaně a dycky rád. Tak sem si říkal, hmm kdo ví jak je na tom Bezva finta takle po letech. A 4 hvězdičky jsou myslím tou nejlepší odpovědí. Krapet se vytratil ten dětskej smích, vlastně sem se smál jenom když byl na plátně zvrhlej taxikář, kterej mi něčím připomíná českého komika Duška... Klobouk dolů před těmi všemi kaskadérskými kousky Belmonda, v tomhle on nemá ve Světě konkurenci. Těch 12 stehů (viz.zajímavosti) se mu určo přihodilo při tom, když to Lasky s naloženým autem napral přímo do kupy soli. To musela bejt pořádná šlupka. Nutno poznamenat, že tu loupež měli fikaně vymyšlenou, leč se obávám toho, že reálnou jenom ve filmu, na tohle se Joker nehrabe, ten má sice též pod čepicí, ale taky má i pořádně nabitej kvér. Jo a poslední věc, je celkem zajímavý celej film poslouchat "Grime", chce bejt jako ty "Grime", kde je "Grim"? Jojo, přesně takle se totiž jmenuje hlavní postava, kterou hraje samotnej J-P Belmondo. Na závěr menší slovní hříčka s podotázkou: Je Bezva finta bezvadnej nebo bezva vadnej film? :o) ()

Markussis

Vynikající komedie možná místy až s prvky grotesky. Po celou dobu jsem se skvěle bavil. Legrační vystupování mnoha herců dodává snímku na jeho atraktivitě. Takhle nějak si předsdtavuji kvalitní zábavu na úrovni. Zkrátka velice zábavná a především vkusná oddechovka, na kterou se vždy rád znovu podívám. ()

vitekpe

Vubec mi nedoslo, ze je to Kim Cattrall... ale omluvou je, ze jsem to prvne videl uz davno, a to jeste nebyla slavna pres ten sex. :-) ()

klúčik

Ďalší výborný film z Belmondom. Prvá polovica je na 100%, druhá už trocha stráca dych. V druhej polovičke je dobrý "drobček s kamiónom". Dávam 80%. ()

Maark

...potěšilo mě vidět tenhle biják po 20 letech v tv (4.5.09 ČT 1) a to s původním skvělým českým dabingem. Jedna z komedií, která nezestárne. Jacques Villeret byl prostě extratřída...škoda že už není na tomhle světě. ()

velkyvezir

Jeden z mých nejoblíbenějších Belmondových filmů, Belmondo si roli klauna užívá stejně jako převlek starého dědka. Pro fanoušky seriálu Sex ve městě nebo filmu Policejní akademie je tu Kim Cattrall, která jakoby nestárla. Dabovaná verze se mi moc líbí, Krampol byl nejlepším dabérem Belmonda, jeho hlas mi k Belmondovi sedne víc než Tříska nebo Moravec. ()

Billie777

Tak jsem se konečně po tolika latech znovu podívala na tuhle skvělou komedii a jsem za to moc ráda. Opravdu povedená komedie jak má být. Naprosto skvělý rozjezd, hned od začátku vás film zaujme. První polovina filmu v bance je perfektní, druhá polovina už trochu ztrácí ale rozhodně jsem se u ní nenudila. Vztahy mezi hlavní trojicí se mi líbily, jak byli natočené, žádné klišé, na které jsme u komedií zvyklý, konec byl taky hodně super. Takže rozhodně nadprůměrná zábava. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo