Sklapni a zastřel mě

• Velká Británie Shut Up and Shoot Me (více)

Komedie o gangsterově psu, knedlících, botách, neposedné soše a sebevraždě. Pavel Zeman (Karel Roden) celý život strádá. Má nevděčnou ženu (Aňa Geislerová) a šest zaměstnání, aby si jeho žena mohla dovolit život na vysoké noze. Colin Frampton je Angličan pohlcený ve svém světě plném obav. Ty ho nepřechází ani na jeho svatební cestě v Praze. Když se na Colinovu ženu při prohlídce Starého Města z nebe snese (vlastně spíš žuchne) náhlá a nešťastná smrt, rozhodne se Colin svoji choť co nejdříve následovat. Sám k činu nemá odvahu, a tak požádá Pavla, aby ho za finanční odměnu nějak šetrně a rychle sprovodil ze světa. Ze setkání vzejde neobvyklé přátelství poté, co se Pavlovy smrtící plány naprosto vymknou kontrole. Jak dopadne tahle další Pavlova fuška? Pomůžou Pavlovi jeho žena a balkánský gangster? Říká se, že pes, který štěká, nekouše. (oficiální text distributora)

M1k9

Ten film je jeden velký černý humor. Máme se tomu smát? Narážky na pochybnou morálku a intelekt přímo bijí do očí. Zábava na účet Čechů. Jenže my si to asi zasloužíme. 1.5/10 ()

ypres.bass

Můj byt, byl plnej mrtvejch lidí. Jo to byl, a byli sakra těžký! --- Když máte malý rozpočet tak to zaplácněte Karlem Rodenem nebo britským humorem! Ideálně obojím jako v tomto filmu. --- 65% ()

Gastovski odpad!

Nešťastný pokus o černou komedii, kde jsem se pouze jednou pousmál. Děj je příšerný, dialogy ještě horší a celé to působí dojmem rádoby šokovat, což se dle mě nepovedlo. Ztráta času. ()

Pidzey

Náhodou objevené a nečekaně zábavné a kvalitně natočené. Výborní herci, dobrá chemie ústřední dvojice, slušný scénář a několik vtipných pasáží. Nesmí se to brát moc vážně, pak budete odměněni příjemným filmem. ()

zabro

prave sem videl tento film a sedim tady a premyslim jak ho poradne okomentovat. A nic me nenapada. ve filmu sou momenty ktere sou vtipne ale pak ma taky sva hlucha mista. kdy si clovek rika aby to uz skoncilo. ale jako celek to na tri hvezdicky staci. ()

Rockerman

Docela dobrá černá komedie, jejíž poněkud těžkopádný děj vylepšují skvělé fóry hlavně ty s uklízením náhodně zabitých lidí. Uvažoval jsem i o čtyřech hvězdách, ale přece jen těch mdlých míst tu několik je. Takže 3 a půl. ()

Yomega

Je to jen slátanina s pár dobrejma momentama a výborným Rodenem. Jinak na tom filmu není NIC co by mohlo zaujmout. Pár hlášek a momentů kdy se člověk trošku uchechtne nemohou zachránit celkovou prázdnotu tohoto snímku, který ve druhé polovině už přerůstá v nefalšovanou nudu a nervózní koukání se na hodinky kdy už bude konecObčas si to hraje na komedii (v kině se nikdo za celou dobu nezasmál) a občas to sklouzne do „vážné“ roviny se spoustou nudnejch dialogů.celkově neslané nemastné nic. Jednu hvězdičku za Rodena a druhou za možnou skrytou pointu, kterou jsem já, ale bohužel neobjevil ()

HappyDeath

Heh, celou dobu jsem si myslel, že tomuhle filmu nemůžu dát víc jak 3*. Ale světě div se, ten závěr byl opravdu unikátní.Sice je to dosti chladné ve stylu anglánského počasu, ale je to jen otázka zvyku. Ty role všem sedli úplně úžřasně, to se panu Agrovi musí nechat ;-) ()

Odpadlik

Mohlo by to být považováno za sympatický pokud o černou komedii, nicméně nemohu se ubránit dojmu jisté bezradnosti, zejména v první půlce filmu. Jakoby sami herci nevěděli najednou co mají hrát a jen čekali, až se ozve osvobozující "Stop!". Dalším problémem je, že se film jaksi nemůže rozhodnout jestli bude černou komedii nebo smutným příběhem o dvou ztroskotancích. Hlavní britský představitel díky jisté "ňoumovistosti" připomíná hrdinu ze starší francouzské komedie "Dotěrný chlap" nebo novější "Blbec k večeři". Roden je opět výborný, dokáže opravdu zahrát cokoliv. Z ostatních herců mě spíše rušila postava "zabijáka", která jakoby vypadla z nějaké italské crazy-komedie. Škoda, u filmu by člověk neměl koukat na hodinky, kdy už bude konec. ()

Louie

Naštěstí se ke mě dostal tenhle film až na DVD, což jsem rád, protože v kině bych asi nemohl po dvaceti minutách si jít udělat kafe, po třiceti začít listovat reklamním letákem na divné nářadí, co zrovna ležel na stole a po padesáti nechat bezet film jako kulisu k luxování.... ()

arkie

Několik dobrých nápadů a postaviček, které se alespoň blíží charakteristice "zajímavá", Rodenův anglicky suchý glosář, psík kruťák a "Kenny" se ne a ne nechat zabít. Ale celé je to slepené dohromady jakýmsi hnusným soplem, že černý humor rychle šediví a pointa se vypaří úplně. Rozpačité, křečovité, naštěstí snadno zapomenutelné. ()

Mitopus odpad!

Neskutečně nudný a otravný film s neskutečně otravným a nudným Andym Nymanem, který celým filmem jen bloumá a neustále kňourá, aby ho někdo zabil, ale ono to stále nějak nevychází. Bohužel ani Aňa, při snad jediné scéně, kdy jsem se zasmál, talířem otrávených knedlíčků celou záležitost neurychlila, a tak se těch devadesát minut příběhu (který obsahově připomíná hodinu a půl Road Runnera) nekonečně táhlo jako ten ovdovělý anglický turista. Za těchto okolností jsem po vyvrcholení příběhu měl sto chutí někomu říct, aby sklapl a zastřelil mě; přiznávám, mohlo mě napadnout, že to dopadne zrovna takhle. Přes optimistická očekávání (anglická komedie s českými herci!) byl tenhle film zklamáním už od první chvíle a před odpadem ho nezachránila ani účast báječného Karla Rodena a kouzelné Aňi Geislerové. ()

bono22vox

Česko-britská černá komedie o dvou smolařích, nájemné sebevraždě a běsnícím gangsterovi je trefa do černého. Místy sice trochu kostrbatá, přesto proklatě vtipná... ()