Sklapni a zastřel mě

• Velká Británie Shut Up and Shoot Me (více)

Komedie o gangsterově psu, knedlících, botách, neposedné soše a sebevraždě. Pavel Zeman (Karel Roden) celý život strádá. Má nevděčnou ženu (Aňa Geislerová) a šest zaměstnání, aby si jeho žena mohla dovolit život na vysoké noze. Colin Frampton je Angličan pohlcený ve svém světě plném obav. Ty ho nepřechází ani na jeho svatební cestě v Praze. Když se na Colinovu ženu při prohlídce Starého Města z nebe snese (vlastně spíš žuchne) náhlá a nešťastná smrt, rozhodne se Colin svoji choť co nejdříve následovat. Sám k činu nemá odvahu, a tak požádá Pavla, aby ho za finanční odměnu nějak šetrně a rychle sprovodil ze světa. Ze setkání vzejde neobvyklé přátelství poté, co se Pavlovy smrtící plány naprosto vymknou kontrole. Jak dopadne tahle další Pavlova fuška? Pomůžou Pavlovi jeho žena a balkánský gangster? Říká se, že pes, který štěká, nekouše. (oficiální text distributora)

otík

Film zajímavý snad jen výtečným Rodenem a tím, že se odehrává v Praze. Jinak je to vcelku nezajímavá černá komedie o tom, co se může stát, když nemáte dost odvahy k sebevraždě a najmete si na ni klasického českého človíčka. Některé scény jsou velmi slušné, ale celkově jde o podprůměrné dílko. ()

Scratt

Černé komedie mám moc rád. Zajímavý nápad se Sklapni a zastřel mě rozhodně nedá upřít. Nemůžu se však zbavit dojmu, že z toho námětu šlo vyrazit podstatně víc humoru i akce. Ne že bych se vyloženě nudil, ale proti Podfu(c)ku nebo třeba Zmražené pojistce tomu tak trochu chybí šťáva. Nicméně ve srovnání s další současnou českou komediální produkcí se stále jedná o nadprůměr, takže se ochotně přikloním k hodnocení vyššímu. 50% ()

Radiq

Film ať je, jakej je, ale to kufříkovito-odepínatelné nosítko na psa, to je geniální! Jinak místy je to docela černé, místy i humorné, docela černohumorné. Ale není to takový ten humor, u kterého bych vychrstl smíchy - dostaneme se maximálně na úroveň úsměru nebo tichého hehe. Ale i to je pro českou kotlinu, ve které se to odehrává, docela úspěch. Roden už standardně solidní, z ostatních pobavil hlavně recepční Petr Vaněk a pak Matěj Ruppert coby ten kluk seshora, co pořád dělá hluk (a podle toho to s ním taky dopadne)... ()

Mrkvič

Pár dobrých vtípků, které by vystačily tak na jeden 20ti minutový díl seriálu. Jediný film na kontě režiséra a doufejme, že u toho i zůstane, nebo ať si točí něco normálnějšího, ujetý komedie mu moc nejdou. ()

Sfinkter

Oddychovka, která si na nic nehraje. Se známými tvářemi se budete cítit fajn. Pes v odepínacích kšírách nemá chybu. ()

Jizni Tlapa

Skvělý námět, ze kterého se dalo vytřískat mnohem , mnohem více! Perfektní K.Roden, který to zde tak trochu zachraňuje a dodává sílu vydržet se zvědavostí ,jak tenhle "buřt guláš" nakonec dopadne. Snaží se, ale sám a to mne už bohužel nedonutí pustit si tenhle průměrný snímek znovu. ()

Nihlathak

Určitě to není vrchol české kinematografie, ale na mně to zapůsobilo zajímavou atmosférou, výkonem Rodena (a Rupperta :-) ) Vážně jsem se nenudil ()

Master19

Když mi kamarád vyprávěl, o čem to je, byl jsem nadšen. Teď, když jsem se na to podíval už nadšen nejsem. Příběh má potenciál býti výborným, ale zpracování mi tu poněkud nesedlo. Už zoufale pomalý rozjezd (zřejmě kvůli stopáži), trošku odfláknutý scénář a pak i pár ošulených point a mě to přijde jako škoda, z toho se dalo (s těmito skvělými herci) vytřískat mnohem více... ()

zdenny

Černá komedie, od které jsem čekal víc. Velkým příslibem pro mě byla přítomnost Karla Rodena, který prostě hrát umí. Nechci se moc zabývat příběhem. Spíš stojí za povšimnutí ve filmu demonstrovaný pohled na svět Angličanův a Čechův. Jsou naprosto rozdílné a i proto nám může být tento film blízký (myslím tím správné uchopení českých vlastností a mravních zásad, které ... prakticky nejsou... ani ve skutečnosti, ... proto to takhle bylo natočeno). Námět velice dobrý, zápletka průměrná. Velice komickým dojmem působil Andy Nyman, který v té bundě s kapucí vypadal jako Kenny ze South Parku. Navíc legračně chodil. Příjemná britská komedie, ve druhé půli s dosti českými prvky, které v takových typech filmů zrovna nemusím. Každopádně je tento snímek příslibem do budoucna, neboť si myslím, že českobritská spolupráce má v tomto žánru (spojení českého a britského humoru) budoucnost. ()

MI-380

Takový český Plán 9 s tím rozdílem, že místo likvidace lidstva je třeba zlikvidovat jen jednoho zoufalého a vykolejeného Angličana. Přitom jeden z vražednýc nástrojů (originál typický český) pomůže tomuto dílku k zápisu do dějin světové kinematografie. Na čsfd vidím 62%, i díky tomuto číslu se pro mě jedná o velké zklamání a dost nepříjemné překvapení, Roden to nemůže zachránit, ať se snaží sebevíc. A má on tohle vůbec zapotřebí? 35%. ()

mirec88

Na tejto čiernej česko-britskej komédii som sa celkom dobre pobavil, námet mi prišiel taký zábavný, že som sa skoro počas celého filmu smial. Najlepšia bola "platba kartou", to fakt nemalo chybu. Akurát ten scenár bol až príliš prekombinovaný a pár nelogickostí trošku zrážajú hodnotu filmu. Taký príjemný filmík na jedno pozretie. ()

jefff

Taková nevýrazná krimi/komedie na kterou brzy zapomenete. Což je škoda, mohlo se z tématu vykřesat víc. Herci jsou, ale skvělí, hlavně Roden opět nezklamal. ()

BuryGol

Česká Ritchieovka. Mělo to šmrnc a vtip, na druhou stranu tomu chyběla osobitost a ta čeština mi lezla na nervy. Roden držel celej film, Nyman měl navíc a jeho předabování mě štvalo, a od Aňi bych se moc rád nechal svést. Ovocný knedlíky nejim, nezabíjim lidi a už vůbec nerozčiluju pražskýho Řezníka. Celkem dobrej počin, ale do světový senzace to má daleko. ()

sedm.1

Možná,že pět * je opravdu moc,ale prostě tento tip filmů miluju,navíc,když do toho jsou zapojeni češi,a povede se to,míň * dát nemůžu!Samozřejmě filmu pomáhají i DOKONALÝ Karel Roden(pro mě nedosažitelná česká herecká jednička),výborná Geislerová,docela dobrý spád filmu,poměrně dost výborných vtípků a situací,pro mě ohromné překvapení,a naprosto dokonalá oddychovka! ()

NALBERTik

Davam pouhe 3*, protoze ve srovnani s V Cine jedi psy proste vic dat nemuzu... Ale kazdopadne qalitni cerna komedie, Roden a Nyman podali supr vykon...mozna kdyby meli na film vic penez bylo by to este lepsi...ale budme radi ze aspon obcas film tohoto typu vznikne i u nas no... ()