Zamilovaní blázni

• USA Mozart and the Whale (více)

Geniální umělkyně a hudebnice Isabelle (Radha Mitchell) a matematik Donald (Josh Hartnett) trpí autismem. Donald pracuje jako řidič taxi a pravidelně se setkává s podobně postiženými. Má jen lehkou formu Aspergerova syndromu ve srovnání s ostatními, přesto mu brání normálně žít. Jeho rutinní životní styl náhle naruší krásná, ale komplikovaná Isabelle. Jeho život je rázem vzhůru nohama! (oficiální text distributora)

Deftie

Milé to áno, ale akosi mi chýbala iskra na to, aby som pridala ešte aspoň jednu hviezdičku. Pre mňa takých 70%. ()

JamesLeon

Dlouho jsem se tak u filmu nezasmál, ale dlouho jsem se taky tak nedojmul. Prožíval jsem opravdu hodně intenzívní různorodé pocity. Přesně tak, jak to mám u filmu rád... Hlavní herecká dvojice byla skvělá, taktéž hudba byla vybrána výborně a scénář je geniální.. Prostě jsem si tenhle film moc užil, a proto dávám bez rozpaků plné hodnocení. ()

stephano

No před tím než jsem si film pustil jsem si přečet, že to je o tom jak se zamilují do sebe dva AUTISTI. Možná jsem předpojatej ale filmy o mentálech mě rozhodně nedojmou. Jenže tohle je neco jinýho, je to nenásilnej film, kde vidíte lásku trochu jinak a trochu více bezprostřední. Oproti dnešnímu světu plnem podvádění a intrik až neuveřitelně čistou. Citové vydírání zde, ale nečekejte. Perfektní casting hlavních postav posouvá snímek jeste o krok dál. (Jen tak mimochodem s kamarádkou se na sebe smějeme, když sme opilí přesně jako Radha Mitchell v tomto filmu, což znamená asi ...... Chaa !!!!! ......je to docela prdel ) ()

boombang

Výborný Josh a roztomilá Radha. Netradiční milostný příběh s happyendem, který by takto v reálném světě asi neskončil, ale čert to vem!... je to milé, citlivé, dobře zahrané a místy i vtipné a příjemně to plyne. A to není málo. ()

jafuska

romantický film, tento film je vlastně hodně zvláštní, uživatelé zde píší, že jsou hrdinové vlastně blázni, ale ruku na srdce, každý z nás se svým způsobem vymyká normálnosti, jen to není tak okaté, jako v tomto filmu, dva autističtí lidé s lehkou formou této nemoci a jejich nalezení lásky, a problémy jako u tzv.normálních lidé, a toto se mě právě líbilo, i když se vymykaly normálnosti, přesto si svoji lásku našli, a to je na tom právě to fajn, Mě se film svým způsobem líbil, i když je dost netradiční, na tento styl sice nejsem moc zvyklá, ale nevadí, bylo to prostě fajn. ()

Gyrxiur

Sám mám aspergerov syndróm a musím povedať, že herecké výkony aj spracovanie bolo ozaj dobré a verne pôsobiace. Máme to my autisti s láskou zložité. ()

Mire

Film o láske a útrapách dvoch pošahancov. Bolo to také suché a okrem tých zopár málo dramatických scén vlastne celkom nudné. Veľmi ma to nebavilo. Nechcel by som byť autistom. ()

xzajox

Na túto tématiku už som videl Temple Grandin aj Adam. Tento bol z nich asi najhorší, aj keď stále celkom pozerateľný. Herci to nehrali zle, ale často (hlavne u ostatných autistov) sa mi ich hranie zdalo príliš prehnané. Hlavným mínusom je celkový chaos vo filme spôsobený kričaním po sebe a rýchlymi dialógmi (na ktorých pochopenie človek niekedy nemá dosť času). Druhé mínus je subjektívne - necítil som žiadny vplyv na moje city ako napr. pri Temple G. Zanechaný dojem je teda veľmi slabý. Ako celok to však zaraďujem k tej lepšej polovici. 55% 3* ()

vassil

ano, je to vlastně taková zcela obyčejná romantická komedie... ale prostě to téma autismu představuje příběh v jiném světle. ()

Jedovka

Z překladu názvu filmu jen protáčím oči a je mi opravdu líto, že se někdo více nesnažil, aby originální název „Mozart and the Whale“ přeložil tak, aby bylo jasné, že nejde o plytkou romantickou komedii. Protože to plytké rozhodně není a podle mě ani komediální. Jde o příběh ne úplně snadného vztahu dvou lidí s Aspergerovým syndromem, milý a laskavý film, občas trochu smutný, občas úsměvný (opět připomínám - nikoliv komediální), s poměrně reálným zobrazením toho, jaké potíže často musí překonávat lidé s poruchou autistického spektra ve vztazích a ve společnosti. Oba hlavní hrdinové a vlastně i ti vedlejší, jsou sympatičtí svou lidskostí a reálností a (POZOR SPOILER) ač nejsem zrovna příznivcem happyendů typu „vzali se a byli spolu šťastní až do smrti“, tady jsem to hlavním hrdinům přála. Je to odpočinkovka, která není hloupá a jednoduchá. ()