Reklama

Reklama

Míša Kulička

(seriál)
  • angličtina Tumbling Teddy (festivalový název) (více)
Animovaný / Loutkový / Pohádka
Československo, 1973, 3 h 2 min (Minutáž: 26 min)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Sedmidílný loutkový seriál pro nejmenší děti přináší příběhy malého nezbedného medvídka Míši Kuličky, jeho mámy medvědice Barbory a chalupníka Vasila. Seriál vznikl podle knihy Josefa Menzela. (Magic Box)

Recenze (40)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Další s pohádek které jsem v dětství miloval. Klasický český loutkový-animovaný seriál, který se tuším naposledy vysílal snad někdy před dvěma roky, a nebýt té poměrně dlouhé stopáže jednotlivých částí, tak by snad uspěl i jako Večerníček..? Poctivá česká loutková práce s nápadem, vtipem a celkově velice milým zpracováním, něco málo to mělo, nebo takhle určitě se jím nechala režisérka Libuše Koutná později inspirovat např. u Včelích medvídků. Ten zrzavej Vasil co chtěl ulovit jeho mámu, ten byl doopravdy good. Výtečný komentář i hudba a samotnou předlohou byli Menzelovi knížky "Míša Kulička v rodném lese" a "Míša Kulička v domě hraček" obě z roku 1939 s Trnkovými vůbec prvními ilustracemi. ()

filmator 

všechny recenze uživatele

Dávám plný počet, protože jako malej jsem to žral. Nejlepší ovšem je, že z toho seriálu mi v hlavě utkvěly jen zlomky, jméno Míša Kulička a Zajíček Jácíček. Dle svědků (rodiče) jsem byl z MK ve svých cca třech letech jako pominutej. Takže pro určitou věkovou skupinu je to jistě ideální dílko :-) Zničte Teletubbies a exportujte Míšu Kuličku!!! ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

V raném dětství patřil tento sedmidílný seriálek k mým oblíbeným pořadům a Hlinomazův hlas ubručeného Vasila jsem přímo zbožňoval, takže po pravdě řečeno mám silné nutkání přidat minimálně jednu hvězdičku z čisté nostalgie, jenže způsobem zpracování,tedy vedením loutek,tempem vyprávění a délkou jednotlivých dílů odpovídá Míša pořadům z počátku 70. let. Dnes je to prostě příliš pomalé...Není náhodou,že mé děti se u Míši vyloženě nudí a to nejsou právě příznivci disneyovských grotesek. Celkový dojem 40 %. ()

Judy24 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, jestli nadsazuju, ale na Míšu Kuličku mi nikdo nesmí sáhnout. Je to sice jenom ušišlaný malý chlupatý medvídek, ale já ho stejně vždycky zbožňovala, už jenom způsob, jakým se houpe, když chodí, nemá chybu. Míša Kulička s přišlápnutým jazýčkem, strašidlem Vasilem a tou nejkouzelnější, nejmilejší a nejlepší medvědí Maminkou ze všech pohádek je pro mě jedna z nejnostalgičtějších pohádkových jedniček. ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Jelikož jsem jako dítě neměl na co koukat, tak se mi dostaly tyhle příhody před hledí a do mého vnímání, takže jsem na to koukal náhodně. Nějak extra jsem si Míšu Kuličku neoblíbil, bylo mi jasné, že jde o umělou postavičku, která nemá moc společného s životem medvědů. A asi to byl ten důvod, že jsem nejdříve poznal skutečné medvědy, a až potom se díval na Míšu Kuličku, a tím pádem jsem se na něho díval už nedůvěřivě. Loutkový film jsem v tomhle stylu moc nemusel, víc mě zajímaly animované příběhy, například "Kluk z plakátu". ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Film byl natočen na motivy série knih „Míša kulička“, jejíž první díly vyšly v roce 1940 a na které jejich autor Josef Menzel díky úspěchu navázal dalšími pokračováními. (ČSFD)

Reklama

Reklama