8 žen

• Francie 8 femmes (více)

Francúzsko päťdesiatych rokov. Osamelé sídlo v zasneženej krajine. Rodina sa stretáva na sviatky. Oslava sa však nekoná - milovaný otec bol zavraždený! Vrahom môže byť iba jedna z ôsmych žien tak blízkych pánovi domu. Dominantná manželka? Jeho staropanenská švagriná? Lakomá svokra? Drzá slúžka alebo lojálna gazdiná? Alebo jedna z jeho dvoch pekných mladých dcér? Prekvapujúca návšteva očarujúcej sestry obete zvráti pátranie na hystériu a rivalitu. Postupne sa začínajú odhaľovať rodinné tajomstvá. Humorné situácie sú okorenené hudobnými vsuvkami i zvodne zradnými tancami. Tajomstvo ženskej duše je odhalené. Osem žien: krásnych, vášnivých, inteligentných, citlivých a nebezpečných. Jedna z nich je vinná. Ktorá to je? (oficiální text distributora)

Merggie

Je to takých silných 60 percent. Herečky boli super, to je každému jasné, nebudem to rozpitvávať. Podaktoré piesne boli pekné, ale kazili mi dojem z vážnosti vyšetrovania. Jednoducho, ktosi tam zomrie a všetkým je zrazu do spevu. Som prívržencom detektívok a nie koncertov s detektívnou zápletkou. Bol to však film pekný, zaujal najmä svojou farebnosťou. Ale mám pocit, že aj napriek prítomnosti žien tento film paradoxne zaujme skôr ženy. Predsa len Baywatch je jedna vec a francúzsky inteligenťák je vec veľmi veľmi odlišná:-) ()

Blaogranas

Bohužel nebo bohudík musím říct, že divadelní provedení v Mahenově divadle předčilo tento francouzský filmový počin. Muzikálové zpracování, na které jsem se těšil mi dokonce přišlo až nadbytečné. ()

POMÍK

Ozon má interesantní produkty - už proto ho stojí za to sledovat. Herečky si to spolu při natáčení jistě užily, ale k brilantnosti to má děsně daleko. Nejvíce mne z filmu zaujala pokojíčková píseň. ()

hlína

Představte si 2631 dílů Rodinných pout (nebo jiné telenovely) se všemi zápletkami a zvraty, nálezy kdo, s kym, jak, kde. A pak si zkuste představit, jak by to vypadalo, kdyby každý tento zvrat netrval 15 dílů, ale všechny proběhly běheh necelých dvou hodin. Tak nějak šíleně vypadá scénář tohot filmu natlučený divnými a čím dál divnějšími odhaleními. Film to na jednu stranu dělá zajímavým, na druhou stranu je toho ale příliš a tak to ztrácí na dramatičnosti... ()

Joski

Malé bezvýznamné plus v tomto filme má pre mňa (okrem muzikálovych častí !) predovšetkým Hitchcockovsky ladená hudba. I napriek exceletnému hereckému obsadeniu je to len lepší nadpriemerný TV filmík na nedeľné popoludnie.60% ()

cybill

8 príbehov, 8 druhov lásky, 8 motívov, 8 pesničiek, 8 osobností- a najradšej by som dala 8 hviezd....pestré a pritom tak prosté.... love it! ()

Lasombra

Příjemný filmový kousek s typickou francouzskou hudbou a šarmem, který mu vtiskly nejlepší francouzské herečky. ()

markotter

Docela zábavné s tím, že člověk po chvilce věděl, jak to asi dopadne - těch nových zjištění co každých 5 minut tam bylo přeci jen příliš. Vůbec mi nesedly hudební vstupy jednotlivých hereček - jednak ne všechny uměly zpívat a druhak písničky byly takové unylé, bez života. ()

Railman

Vcelku nuda. V divadle by mě něco takového možná bavilo, ale ve filmu? Mě prostě nebaví film, který je natočený v jedné místnosti a kde sleduju ženský jak detektivně kecají. Ale závěr pěkný, škoda, že tak zajímavý nebyl celý film. ()

Lokran

Z tohoto filmu mám já osobně smíšené pocity. Na jednu stanu oku lahodící zážitek (kostýmy, výprava, choreografie), dobrá hudba, taneční a pěvecká vystoupení, na stranu druhou poněkud rozporuplný scénář. Na mě osobně až příliš překombinovaný a kýčovitý, byť se zajímavou pointou. Herecké výkony průměrné. Hodnocení IMDB je na sedmi, já osobně dal bych cca 65 - 70%. ()

Daktari

Tenhle svůj film asi Ozon už těžko překoná. Krásné ženy a navíc úžasné herečky v trochu riskantím mixu divadla, muzikálu a detektivky. Film, který mám v topu! ()