8 žen

• Francie 8 femmes (více)

Francúzsko päťdesiatych rokov. Osamelé sídlo v zasneženej krajine. Rodina sa stretáva na sviatky. Oslava sa však nekoná - milovaný otec bol zavraždený! Vrahom môže byť iba jedna z ôsmych žien tak blízkych pánovi domu. Dominantná manželka? Jeho staropanenská švagriná? Lakomá svokra? Drzá slúžka alebo lojálna gazdiná? Alebo jedna z jeho dvoch pekných mladých dcér? Prekvapujúca návšteva očarujúcej sestry obete zvráti pátranie na hystériu a rivalitu. Postupne sa začínajú odhaľovať rodinné tajomstvá. Humorné situácie sú okorenené hudobnými vsuvkami i zvodne zradnými tancami. Tajomstvo ženskej duše je odhalené. Osem žien: krásnych, vášnivých, inteligentných, citlivých a nebezpečných. Jedna z nich je vinná. Ktorá to je? (oficiální text distributora)

Flix

Toto komorní drama, přenesené na filmové plátno poskytuje sice dobrou detektivní zápletku, avšak v mnohých momentech je dosti naivní, někdy trapné. Nevím, co tím chtěl režisér dokázat, když každé postavě poskytnul muzikálovou vsuvku. Pochopil bych to, kdyby herečky uměly alespoň trochu zpívat. Podle mě by filmu slušel spíše vážnější tón, než někdy připitomnělá grotesknost. Na druhou stranu dekorativní složka a velmi propracované odkrývání jednotlivých postav je velmi dobře zvládnuté. ()

Bobofon

Film se chvíli tváří jako detektivka, chvíli jako komedie, chvíli jako psychologické drama a není nakonec ničím jiným než hybridem všeho, pejsko-kočičkovský dort, ve kterém Ozon uvařil domrtva i výkvět současných francouzských hereček. Navíc mi vadila křečovitá divadelní stylizace, stejně jako nudné zpívané pasáže. Dvě hvězdy za Virginii Ledoyen a dost již otylou, ale pořád osudovou Catherine Deneuve. ()

gotham

Určitě stojí za to vidět, velmi dobře natočený detektivní snímek, který si na nic nehraje, je prakticky bez akce, a přesto se nebudete nudit. Vynikající režie, herci i dialogy. 70% ()

route60

Krásné a ještě ktomu francouzké dílko na které se vždy rád podívám už pro krásné hudební čísla hlavních hrdinek, Francoisi Ozone děkuji 100% ()

kaziKV

-Není to tak, jak si myslíte! Barevný a francouzský a vtipný a zpívaný. -Ale my si nic nemyslíme. Vidíme. ()

Petr59

Je to už dlouho, hodně dlouho, co jsem to viděl. Ale z toho co jsi pamatuji, bych to usoudil jako průměrný film. ()

Gortyna

Vztahy, hlavně ty sexuální, mezi jednotlivými postavami, byly naprosto ujeté. Songy na mě působily jako vata. Naprosto jedinečná byla Isabelle Huppert v roli Augusty. ()

ekap

Detektívka spojená s muzikálom? Prečo nie? A ešte k tomu 8 šarmantných žien a 1 nešťastný chlap! Zaujímavý námet, zaujímavá farebnosť, zaujímavý film! ()

hany83

Jenom tři, zřejmě proto, že jsem od toho filmu čekala mnooohem víc. Ovšem všech šest hereček je perfektních. ()

Nicole32

Výborný scenár a najmä prekvapivý záver. Herečky sú skvelé. V tomto filme je naozaj zobrazený asi každý možný ženský vzťah - od rodinných až po tie milenecké. Trošku mi ale vadili tie hudobné čísla, a myslím si, že vidieť to v divadle by bol zážitok na 5 hviezdičiek. Film je pre mňa na štyri ale stále je to úchvatné dielo. ()

sinclair84

Původně divadelní hra a klasická detektivka. Na song a tanec Emmanuelle Béart asi nezapomenu. U ní nejvíc vynikne inteligentní francouzský šarm. Ostatní herečky výborné. Chytrá pointa filmu. ()

LencaN

Zajímavá detektivka. Vrahem může být kterákoli z nich a vyvrcholení je přitom tak jednoduché, ale odzbrojující. Je to jako hra s divákem – udělala to ona nebo ona? No nicméně je to hezky stylizované, syté barvy, které hezky zvýrazňují nejen okolní kulisy, ale hlavně od sebe odlišují jednotlivé postavy. Každá z nich je úplně jiná a v podstatě je to přehlídka krásných žen všech generací. Herecky byly všechny výborné, možná až na Virginii Ledoyen, která mi někdy přišla až moc dramatická. Je to sice adaptace divadelní hry, ale myslím, že v divadle se musí herci chovat výrazněji a přehrávat, aby emoce dolehly i na zadní diváky, ale k filmu víc pasuje reálné přirozené chování, protože často jim přiblížením kamery vidíme i vrásky kolem očí. Děj je obohacený vloženými pěveckými čísly, která to celé hezky doplňují. Ale tím jak byl film plný žen, něco mi tam chybělo :) malý SPOILER na závěr: nemám nic proti homosexuálům, ale tady mi lesbická zápletka spíš vadila, protože mi to přišlo do děje vtlačeno silou. ()

Santiago.

Viděl jsem tuto hru (v trochu jiném zpracování) v podání malého ochotnického souboru a dost jsem se bavil. Bohužel u tohoto filmu jsem měl problém vůbec udržet pozornost. Možná proto, že jsem si děj víceméně pamatoval. Určitě má něco do sebe, ale ke mně se toho skrze obrazovku bohužel moc nedostalo. ()

kolly13

Takovou pseudo-vztahou blbinu by člověk těžko pohledal. Dementní muzikálové vsuvky a divadelní křepčení. Ztráta času je silné slovo, ale není to daleko. ()

Leník

Skvělé herečky. Skvělé kostýmy. Ale je to prostě divadelní hra, takže ve filmu to i přes muzikálová čísla působí trochu staticky. 3 a 1/2 *. Natáčení musela být úžasná zábava. ()

xander

Skvelá muzikálová komédia, Francoisa Ozona, s hviezdnym hereckým obsadením. Film dosť pripomína divadelnú hru, čo však vôbec neprekáža. Snímok sa skladá so skvelých dialo´gov a muzikálových výstupov, ktoré nikdy nenudia a všetky hviezd sú taktiež skvelé. ()