poster

8 žen

 • Francie

  8 femmes

 • Itálie

  8 donne e un mistero

 • anglický

  8 Women

 • Slovensko

  8 žien

Muzikál / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Francie / Itálie, 2002, 106 min

Režie:

François Ozon

Scénář:

François Ozon, Robert Thomas (divadelní hra), Marina de Van

Kamera:

Jeanne Lapoirie

Hudba:

Krishna Levy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bouncer
  *****

  Tak jednoduchý koncept, který si vystačí s 8 skvělými herečkami v jediném domě. No, uznejte: Vražda hlavy rodiny spáchaná jednou z osmi přítomných žen - manželka, tchýně, sestra, švagrová, dvě dcery a dvě služebné. Jsou uvězněny v domě a snaží se tedy přijít na to, která to udělala. A všechny skrývají až příliš tajemství. Jednoduchý nápad a skvělý scénář dávají možnost vyniknout všem herečkám různých generací...a ten konec, no prostě parada :) Jediným problémem je opravdu až přílišná divadelnost, ale proč vlastně ne...(16.9.2006)

 • Jeanne
  *****

  Pouze divadelní hra přenesená na plátno, což vůbec neubírá na její kvalitě. V jednoduchých interiérech jednoho domu se odehrává příběh z 50. let (výborně stylové) s detektivní zápletkou a s velice překvapivým koncem a hlavně s muzikálovými vsuvkami. Ty se z počátku mohou zdát divné, ale pak už jen čekáte, kdy přijde ta další...a nemůžete se dočkat! Každá z osmi postav předvede jednu. Venku sněží a 8 žen, které mají nejrůznější vztahy k zavražděnému majiteli nemohou ven. Sami hledají vraha, který se mezi nimi skrývá... a to překvapení na závěri! Už za to stojí film vidět až do konce!(10.10.2003)

 • Matty
  ****

  Sedm žen v jednom domě. Francouzky. Skvělé herečky. Osmou ženou je dočasně muž – muž s dýkou v zádech. Vražda!? Ano. Co teď? Telefon je odstřihnutý, cesta k civilizaci zavalena nánosy sněhu. Sebevražda vyloučena, musela vraždit jedna z žen. Nebo to byla momentálně nepřítomná osmá žena? Až do posledního dechu napínavá detektivka s tím nejlepším možným hereckým ansáblem – to zní samo o sobě dost lákavě. Jediné, co by mohlo hrozit, je příliš divadelní aranžmá. Ano? Ne! Vytříbeným slovníkem pronášené věty osmkrát naruší muzikálový výstup a nespočetněkrát na podobný žánr atypický druh humoru. Jenže na jaký žánr vlastně? Muzikální černou retrokomedii? S největší pravděpodobností. Určitě to není feministický film. Spíše jeho parodie. 80% Zajímavé komentáře: Oskar, Tyler, Cimr(14.1.2006)

 • Skip
  *****

  Skvělý film, v němž se sešla skupina vynikajících hereček tří generací. Komické a dramatické se skvěle pojí s hudebními vložkami, které jsou jedna lepší než druhá. Osobně se mi nevíc líbila píseň Toi jamais, kterou zpívala Catherine Deneuve. Ta také hrála jedinečným způsobem, ostatně jako všechny zúčastněné. O kousek je převyšovala pouze Isabelle Huppert, jejíž výkon byla dle mého oscarová záležitost.(6.4.2005)

 • Faye
  *****

  Dlouho jsem měla u tohohle hereckého koncertu dam francouzského filmu jen 4 *. A to jen a jen kvůli tanečním kreacím Catherine Deneuve. Ale nakonec jsem její nemotornost kompletně přehodnotila, vždyť k její kráse, eleganci a šarmu, ještě umět tancovat .... tak to už by byl vrchol nespravedlnosti :-) .(11.1.2006)

 • - Když Louise ukazuje fotku svého bývalého zaměstnavatele, tak ukazuje fotku Romy Schneider. (Teres)

 • - Roli Augustine měla hrát francouzská herečka Marléne Jobert, ale odmítla. Roli tak získala Isabelle Huppert. (Terva)

 • - Kostýmy byly vyrobeny podle módního katalogu z roku 1953. (cubajz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace