Kamenný klíč (TV film)

Pohádka / Rodinný

Česko, 2005, 57 min

• 5150

Točit takovéhle pohádky nedává smysl aneb pár lidí okolo filmu si potřebovalo vydělat..))(25.12.2005)

• Aven

Až se divím kolik známých tváří se nechalo do téhle hovadiny navést.(18.7.2009)

• Mariin

Pokus o moralizování, ale bez pevného morálního základu. O tom svědčí na jedné straně přísné potrestání dítěte na podílu trestného činu, na druhé straně klení osob be z rozdílu stáří a stavu (zejména představitel zákona). To by se ve filmech pro děti (a nejen v nich) nemělo u tzv. kladných postav vůbec vyskytovat. Největší "úchylku" mizerného scénáře Pavla Aujezdského ale vidím v tom, že hlavní viník, totiž Tomášův otec, je po celou dobu v závětří; nakonec se nijak nepřiznal, ani svému synovi a Romům se neomluvil. Myšlenka zasazení děje nové pohádky do konkrétní současnosti (Moravský kras a město Blansko) sice není špatná, sama o sobě však nestačí. Na víc se totiž autoři, bohužel nezmohli. Dle mého názoru se jedná jen o jednu z mnoha dalších umělých pohádek, které se marně o něco snaží - nemají však žádný pevný bod - a podle toho to vypadá.(27.2.2008)

• Jufonka

Celkem náhodou jsem se koukla na tenhle krátký český film určený pro děti... A ačkoliv to opravdu nebylo nic extra, nemůžu pochopit zdejší hodnocení "odpad". Na čt1 běží každý den tolik STUPIDNÍCH věcí pro děti, které by měly dostat stonásobný odpad. Tak proč zrovna tenhle film? Sama ho nehodnotím nějak kladně, přece jen pouhé dvě hvězdičky jsou špatným hodnocením, ale opravdu si nemyslím, že by si zasloužil něco horšího. Scény ve skále, v podsvětí (či jak to nazvat) jsou celkem dobré a věřím, že děti to zaujme, navíc pokud bych měla hodnotit např. hudbu, tak ta se tam vyloženě hodí, masky hadů jsou podle mě také v rámci možností dobře vymyšlené. Nemůžu asi hodnotit úplně objektivně, když je film pro děti, ale podle mě plní svou funkci a děti se při sledování nudit nebudou. Horší jsou ale výkony některých herců, především rodičů dvou dětských hrdinů. Jako by to byli herci amatéři, přitom patří mezi oblíbené české herce.(16.7.2009)

• otík

Měla-li toto být pohádka na nedělní odpoledne, tak si to, vážení autoři a hlavně pane Cieslare, strčte .... za klobouk. To snad ani možné, že někdo na toto uvolní peníze. Možná zajímavý nápad pro uměleckou pohádku, ale v neděli po obědě chci vidět klasickou televizní pohádku. Hudba: Petr Hapka(12.7.2009)