Život jde dál

Život ide ďalej

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 107 min

• ScarPoul

Romantika najhrubšieho zrna ktorej dvojhodinová sonda do duše zúčastnených s úmyslom objaviť zmysel bytia a podobných kravín my ako si unikol. To že má film dve hodiny je zarážajúce ale poznám dvojhodinové komédie ktoré majú výpovednú hodnotu - laska nebeská napríklad. Grantová natočila kvázi romantické, kvázi filozofické a kvázi vtipné niečo čo vlastne v spojitosti a celistvosti vytvára úplný miš maš či už na poli komédie, romantiky alebo filozofického štúdia. S hercov najviac vystihnúť Garner ale ona sama dobre vie že milá tvár film nerobí a Olyphantová strnulosť a dva osvedčené kukuč looky sú dosť málo čo sa týka či už jeho hereckého prejavu alebo stvárnenia postavy takže najlepšie s toho vychádza samotný Kevin Smith ktorého charakter má jediný oslovil a s ktorý ma na celom filme zaujal. Lenže to je dosť málo. Ako samozrejme dopozeral som to ale žiadny zázrak sa nekoná. Ono to totiž všetko padá na tom že to chce byť iné ako romantické komédie a pritom je to zmetänejšie ako moje rozbor pstruha riečneho. Má to poetické miesta to ano. záver klišovitý ako obvykle problém je že ten koniec tam zrazu je a nič mu nepredchádza. No neviem osobne ma to neoslovilo.(20.10.2008)

• ti88na

Vďaka zaujímavému scenáru by to možno bola veľmi slušná romantická dráma, ale herecké výkony a celková atmosféra to strhli do pozerateľného šedého priemeru. Timothy Olyphant síce hádže jeden uhrančivý pohľad za druhým a s Jennifer im to celkom pekne funguje, ale čo tie vedľajšie postavy. Hlavne tá utajovaná milenka so synom boli ako päsť na oko.(8.2.2015)

Mal som v pláne tomu dať viac. ALE! Do polky filmu bolo moje hodnotenie za 5*, lebo som unesený vývojovou líniou a zrazu z ničoho nič film stratil všetko zaujímavé a ku koncu som musel skonštatovať, že 3* budú akurát. Ten záver vážne moc nezapadal do tohto filmu. Jennifer moc nemusím, Olyphant bol skvelý ako vždy a Kevina Smitha som po prvý krát spoznal z opačnej strany kamery a spoznanie to bolo kvázi pozitívne.(13.1.2009)

• SexyAjinka

Už dlouho nemám Jennifer Garner ráda, no a teď ji nemám ráda ještě víc! Je to pěknej sajrajt zabalenej do lesklýho a načančanýho obalu. Taky dost nuda, žádný emoce (teda kromě velmi silné antipatie k Jennifer) jsem necítila. Prostě mi to bylo šumák. No a zápletka? Ráda bych řekla, že dost klišé, ale spíš byla dost sci-fi a nezajímavá. Ráda bych dostala těch 107 minut života zpět! A taky mě fakt štve, že když jde o trapnou komedii, tak dostane už z principu tak 2 hvězdy.. ale když jde o zpackaný drama, tak dostane 3?? Jako v čem je lepší?:D(10.8.2011)

Pri písaní tohto komentára som si uvedomil, že mi všetko z tohto filmu vyšumelo okrem príjemného pocitu z Olyphanta a romantiky ktorá vznikla medzi ním a Jennifer Garner. Kevin Smith má moje bezvýznamné plus za jeho humorne ladený výkon. Ako som povedal, zhliadnutie poteší a počítajte s tým že možno vám tento snímok neskôr vyšumí z hlavy.(31.10.2013)

• - Jennifer Garner byla během natáčení filmu těhotná.

• - Ponuku stvárniť Sama dostal pôvodne Jason Lee, ale odmietal, aby mohol prepožičať hlas postave Syndrome vo filme Rodinka úžasných (2004). Úloha bola následne ponúknutá Kevinovi Smithovi. (sWONDER)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Britské Kolumbii a Kanadě. (Terva)