Život jde dál

Dvojitý život

Život ide ďalej

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 107 min

Pri písaní tohto komentára som si uvedomil, že mi všetko z tohto filmu vyšumelo okrem príjemného pocitu z Olyphanta a romantiky ktorá vznikla medzi ním a Jennifer Garner. Kevin Smith má moje bezvýznamné plus za jeho humorne ladený výkon. Ako som povedal, zhliadnutie poteší a počítajte s tým že možno vám tento snímok neskôr vyšumí z hlavy.(31.10.2013)

• ScarPoul

Romantika najhrubšieho zrna ktorej dvojhodinová sonda do duše zúčastnených s úmyslom objaviť zmysel bytia a podobných kravín my ako si unikol. To že má film dve hodiny je zarážajúce ale poznám dvojhodinové komédie ktoré majú výpovednú hodnotu - laska nebeská napríklad. Grantová natočila kvázi romantické, kvázi filozofické a kvázi vtipné niečo čo vlastne v spojitosti a celistvosti vytvára úplný miš maš či už na poli komédie, romantiky alebo filozofického štúdia. S hercov najviac vystihnúť Garner ale ona sama dobre vie že milá tvár film nerobí a Olyphantová strnulosť a dva osvedčené kukuč looky sú dosť málo čo sa týka či už jeho hereckého prejavu alebo stvárnenia postavy takže najlepšie s toho vychádza samotný Kevin Smith ktorého charakter má jediný oslovil a s ktorý ma na celom filme zaujal. Lenže to je dosť málo. Ako samozrejme dopozeral som to ale žiadny zázrak sa nekoná. Ono to totiž všetko padá na tom že to chce byť iné ako romantické komédie a pritom je to zmetänejšie ako moje rozbor pstruha riečneho. Má to poetické miesta to ano. záver klišovitý ako obvykle problém je že ten koniec tam zrazu je a nič mu nepredchádza. No neviem osobne ma to neoslovilo.(20.10.2008)

• Hpatrik

Film jako by nevěděl čeho se chytnout, věci a lidi se chovají nahodile, obvykle bez většího smyslu, příběh je neuvěřitelně prokouknutelný, režisérka postrádá jakýkoliv cit pro gradaci příběhu, nejsou tu emoce ve chvílích, kdy jsou potřeba, no a ta všudypřítomná "relaxační" hudba mě přímo iritovala. Technická stránka je na úrovni a na Jennifer Garner se pořád pěkně kouká, ale jinak jedna velká dlouhá nuda.(16.8.2015)

Vkusně natočená a zahraná svěží letní komedie obsahuje několik kroků, které vedou k pětihvězdičkovému hodnocení. Invenční scénář je nenucený, i přes mírnou kýčovitost uvěřitelný a neslyšela jsem jediné sprosté slovo!! Hudba nerušila a herecký ansámbl byl vybrán stejně pečlivě, líbili se mi všichni. Jenny je prostě kus s kouzelným úsměvem a nedivím se, že z ní byli všichni paf, Timothy zářil jak neóny ve Vegas a jiskry lítaly všude kolem. První líbací scénu doufám nedělal Ben, že ne?! A první postelová byla něžně nasnímaná a vtipně proložena pendlujícím nonstop žroutem, s citem vlastní jedině ženské duši. Vtipné hlášky taky nechyběly - "Dřív jsem neustále fotil." "Proč jsi přestal?" "Začali mi platit." "Volala Persefa, ani vtipná ani chytrá, možná ti ho vykouří." - z té poslední jsem definitivně vyměkla: "Co tě tak zdrželo?"☺(9.8.2011)

• Ceberus

Kromě povinného závěrečného happyendu mi film naopak přišel jako sled různých druhů zklamání, takže na mě působil poněkud depresivněji. Olyphant patří mezi mé oblíbené herce, tak jsem byl zvědavý na jeho působení v romantickém filmu. V tomto případě však neměl ani čím oslnit a do role se dal obsadit prakticky kdokoli. Přestože film disponuje Kevinem Smithem, humor je zde velmi jemný a spíše se špatně hledá - osobně bych možná ani kategorii komedie pro tento snímek nepoužil.(24.10.2013)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Britské Kolumbii a Kanadě. (Terva)

• - Ponuku stvárniť Sama dostal pôvodne Jason Lee, ale odmietal, aby mohol prepožičať hlas postave Syndrome vo filme Rodinka úžasných (2004). Úloha bola následne ponúknutá Kevinovi Smithovi. (sWONDER)

• - Jennifer Garner byla během natáčení filmu těhotná.