Život jde dál

Dvojitý život

Život ide ďalej

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 107 min

Scénáristka/režisérka Susannah Grant dovedla vytvořit ze stejného výchozího bodu něco jiného než druhé "péesajlavjů", a jelikož se tu dějí věci zvláštní, ale takové, že si dovedete u jednotlivých minizápletek říct "no jo, vlastně proč ne, vždyť skoro přesně tohle jsem sám zažil nebo vím, že by se to stalo", je z toho celkově takový dost dobrý feeling. A pokud se jí většina z těch věcí přímo stala, tak omlouvám to, že se z toho potřebovala vypsat, protože s ohledem na výsledek je tohle výjimka potvrzující pravidlo, že tuhle sebeočistnou praxi je potřeba zakázat (s ohledem na výsledky obvyklé, tj. dost hrozné). Pozitivní zjištění je, že to zjevně není náctiletá emoblbka ani přestárlá yaoistka, i když k dokonalosti to má daleko, a postavu Kevina Smithe bych si do svého filmu nepřibíral ani za zlaté prase. Ačkoliv, při dnešních cenách zlata... No nic, zpátky k věci. Řemeslně fakt dost dobré, Boulder v Coloradu vypadá jako fajn místo s pěknou přírodou, Jennifer kromě fešného vzhledu i solidně hraje, a pan "OK, za Hitmana bych se měl stydět, ale když oni mi fakt dobře zaplatili" působí jako obvykle sympaticky a taky hraje slušně. Juliette Lewis mě celý film deptala, ale to byl zřejmě účel, že?:) A jelikož bych neměl problém podívat se za nějaký čas znova (teda samozřejmě kdyby se to objevilo v televizi, když bych se u ní zrovna nacházel, ne že bych sháněl DVD nebo tak něco), není důvod nedat 70%.(18.8.2011)

Snímek, který se dotýká nebe, třebaže stojí oběma nohama pevně na zemi. Nevím, jak to dokázal, když jeho základním stavebním prvkem není peří, ale kamení. Asi to bude tím, že se nebojí. Nebojí se vycházet z docela zásadní tragické události a propojit smích se slzami, přičemž jeho spolupráce s dramatem je velice úzká a upřímná. Připravte se na trošku netypickou, vkusnou a decentní komedii, která jen tak brouzdá neprobádanými hlubinami lidské duše ... 4,5*(15.3.2013)

Posledny film, ktory som videl s Jennifer Garner bol JUNO (2007), kde si zahrala zenu tuziacu po dietati a v tejto usmevnej drame si zahrala podobny typ ulohy, smutnu Gray, ktorej zomrel snubenec a odstupom casu po jeho smrti zistila rozne sokujuce informacie. Okrem toho sa pocas filmu zalubila do Fritza v podani Timothyho Olyphanta HITMAN, SMRTONOSNA PASCA 4.0. (obe 2007). Myslim si, ze film je ladeny predovsetkym pre zenske publikum a druha polovica filmu je lahko predvidatelna a zaver rozpravkovo sladky, az nerealny. Chvilkami je film nudny, kde obcas bezia prijemne melodie (nic v zlom, v noci by som asi zaspal :-), inak ukecany Sam v podani Kevina Smitha, ktoreho poznam ako mlcanliveho Boba z filmu DOGMA (19999 mi obcas zlepsil naladu...14.08.2008 ______ Jennifer Garner - (Gray) +++ Timothy Olyphant - (Fritz) +++ Kevin Smith - (Sam) +++ Sam Jaeger - (Dennis) +++ Juliette Lewis - (Maureen) +++ Fiona Shaw - (Paní Douglasová) +++ Joshua Friesen - (Mattie) +++ Hudba: Tommy Stinson, BT +++(14.8.2008)

• ti88na

Vďaka zaujímavému scenáru by to možno bola veľmi slušná romantická dráma, ale herecké výkony a celková atmosféra to strhli do pozerateľného šedého priemeru. Timothy Olyphant síce hádže jeden uhrančivý pohľad za druhým a s Jennifer im to celkom pekne funguje, ale čo tie vedľajšie postavy. Hlavne tá utajovaná milenka so synom boli ako päsť na oko.(8.2.2015)

I když jsem absolutně netušila o jakej film jde, název dával tušit. Pak jsem viděla Jennifer Garner a mírně jsem si oddechla - ne že bych jí milovala, ale aspoň jsem věděla, co od ní můžu nebo nemůžu čekat. Nakonec musím uznat, že jsem se bavila. Nebylo to ubrečený a ufňukaný, jak by si někdo mohl podle tématu myslet a líbilo se mi, jak to mezi hlavními hrdiny jiskřilo (jeden z moc povedených filmových polibků:)) A už jsem se zmiňovala, že Timothy Olyphant je fakt kus? Mňam:)(31.10.2008)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Britské Kolumbii a Kanadě. (Terva)

• - Jennifer Garner byla během natáčení filmu těhotná.

• - Ponuku stvárniť Sama dostal pôvodne Jason Lee, ale odmietal, aby mohol prepožičať hlas postave Syndrome vo filme Rodinka úžasných (2004). Úloha bola následne ponúknutá Kevinovi Smithovi. (sWONDER)