Život jde dál

Život ide ďalej

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 107 min

• ScarPoul

Romantika najhrubšieho zrna ktorej dvojhodinová sonda do duše zúčastnených s úmyslom objaviť zmysel bytia a podobných kravín my ako si unikol. To že má film dve hodiny je zarážajúce ale poznám dvojhodinové komédie ktoré majú výpovednú hodnotu - laska nebeská napríklad. Grantová natočila kvázi romantické, kvázi filozofické a kvázi vtipné niečo čo vlastne v spojitosti a celistvosti vytvára úplný miš maš či už na poli komédie, romantiky alebo filozofického štúdia. S hercov najviac vystihnúť Garner ale ona sama dobre vie že milá tvár film nerobí a Olyphantová strnulosť a dva osvedčené kukuč looky sú dosť málo čo sa týka či už jeho hereckého prejavu alebo stvárnenia postavy takže najlepšie s toho vychádza samotný Kevin Smith ktorého charakter má jediný oslovil a s ktorý ma na celom filme zaujal. Lenže to je dosť málo. Ako samozrejme dopozeral som to ale žiadny zázrak sa nekoná. Ono to totiž všetko padá na tom že to chce byť iné ako romantické komédie a pritom je to zmetänejšie ako moje rozbor pstruha riečneho. Má to poetické miesta to ano. záver klišovitý ako obvykle problém je že ten koniec tam zrazu je a nič mu nepredchádza. No neviem osobne ma to neoslovilo.(20.10.2008)

Dost mě překvapilo, že do takového posmutnělého filmu se nakvartýroval zrovna Kevin Smith. Ale na druhou stranu musím říct, že těmi svými pozitivními kecy celý film zvedal přesně tam, kam ho asi každý chtěl mít. Život jde dál je přesně o takových situacích v životě každého z nás, kdy se něco radikálně posere. V tomto případě Vám umře někdo hodně blízký. Tento film ale takový příběh odvyprávěl s obrovským soucitem a hlavně s obrovskou nadějí, která donutí každého přiznat si, že život musí jít dál.(22.6.2015)

• Torgal

Začiatok je veľmi sľubný - miesto plánovanej svadby sa koná pohreb snúbenca a nevesta sa musí nejak pozbierať a žiť ďalej. K tomu jej majú pomôcť traja priatelia zosnulého z ktorých jeden ju tajne miluje, druhý je tajomný zdanlivo hrubý fešák a tretí je vtipný element. Problém je ten, že filmu totálne chýba dejový oblúk - absentuje tu akákoľvek gradácia, katarzia a v podstate ani poriadny happyend. Celý film len tak plynie a nič zaujímavé sa nedeje. Dokonca ani objavenie ukrývaného potomka zomrelého do deja neprinesie žiadny závan čohokoľvek zaujímavého. Popritom samozrejme nechýbajú očakávané romantické klišé, v tomto prípade ale riešené dosť absurdne (vôbec som nepochopil nečakane rýchlu vzájomnú náklonnosť medzi Jennifer Garner a Timothy Olyphantom). Napriek tomu si myslím, že je ten film celkom priemerný a nižšie hodnotenie mu dával len preto, že ma nedokázal nijak zaujať a vo viacerých svojich úrovniach ma priam iritoval. 5-/10(21.1.2012)

Kéž by filmu vydržel černohumorný dech prvních 20 minut až do konce, bohužel :-( Po polovině přichází už jen romanticko-rodinná kašička, ble. Ale co, Kevin Smith nahrává či odpaluje jednu hlášku za druhou, Jennifer Garner se opět snaží, ale tak úplně jí to nejde, Timothy Olyphant je kůůl a Juliette Lewis standardně weirdó na entou. Tohle dílko prostě balancuje někde mezi komedií a dramatem, to první je v pohodě, to druhé bohužel ne. 55%(17.12.2007)

Technicky na úrovni, myšlenkově však mimo dosah... Susannah Grant to zřejmě v lásce neměla jednoduché a rozhodla se z toho vypsat a vyrežírovat. Daří se jí zachytit netradiční úvodní situaci, ale postup hrdinky skrz děj je nesystematický a postrádá jakékoliv záchytné body. Mohli bychom to považovat za originální, stejně jako postavu "věčného kamaráda" Dennise, která je určitě "ze života", ale právě díky přehuštěnosti zápletky a okatě přímočarému řešení v posledním aktu, nelze Catch and Release stavět nad průměr. Na to až příliš klopýtá a musí to maskovat slušnými hereckými výkony - Olyphant je fajn, Jennifer je roztomilá a Kevin Smith solidní... tahle trojka to spolehlivě odtáhne. Otázkou je kam... jestli venku zrovna prší, můžete to zkusit zjistit sami. (50%)(2.7.2007)

• - Jennifer Garner byla během natáčení filmu těhotná.

• - Ponuku stvárniť Sama dostal pôvodne Jason Lee, ale odmietal, aby mohol prepožičať hlas postave Syndrome vo filme Rodinka úžasných (2004). Úloha bola následne ponúknutá Kevinovi Smithovi. (sWONDER)

• - Gradyho, ktorého vidieť iba na fotografiách, hrá Chris Henrikson, manžel režisérky Susannah Grant. (sWONDER)