Život jde dál

Dvojitý život

Život ide ďalej

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 107 min

Scénáristka/režisérka Susannah Grant dovedla vytvořit ze stejného výchozího bodu něco jiného než druhé "péesajlavjů", a jelikož se tu dějí věci zvláštní, ale takové, že si dovedete u jednotlivých minizápletek říct "no jo, vlastně proč ne, vždyť skoro přesně tohle jsem sám zažil nebo vím, že by se to stalo", je z toho celkově takový dost dobrý feeling. A pokud se jí většina z těch věcí přímo stala, tak omlouvám to, že se z toho potřebovala vypsat, protože s ohledem na výsledek je tohle výjimka potvrzující pravidlo, že tuhle sebeočistnou praxi je potřeba zakázat (s ohledem na výsledky obvyklé, tj. dost hrozné). Pozitivní zjištění je, že to zjevně není náctiletá emoblbka ani přestárlá yaoistka, i když k dokonalosti to má daleko, a postavu Kevina Smithe bych si do svého filmu nepřibíral ani za zlaté prase. Ačkoliv, při dnešních cenách zlata... No nic, zpátky k věci. Řemeslně fakt dost dobré, Boulder v Coloradu vypadá jako fajn místo s pěknou přírodou, Jennifer kromě fešného vzhledu i solidně hraje, a pan "OK, za Hitmana bych se měl stydět, ale když oni mi fakt dobře zaplatili" působí jako obvykle sympaticky a taky hraje slušně. Juliette Lewis mě celý film deptala, ale to byl zřejmě účel, že?:) A jelikož bych neměl problém podívat se za nějaký čas znova (teda samozřejmě kdyby se to objevilo v televizi, když bych se u ní zrovna nacházel, ne že bych sháněl DVD nebo tak něco), není důvod nedat 70%.(18.8.2011)

Mal som v pláne tomu dať viac. ALE! Do polky filmu bolo moje hodnotenie za 5*, lebo som unesený vývojovou líniou a zrazu z ničoho nič film stratil všetko zaujímavé a ku koncu som musel skonštatovať, že 3* budú akurát. Ten záver vážne moc nezapadal do tohto filmu. Jennifer moc nemusím, Olyphant bol skvelý ako vždy a Kevina Smitha som po prvý krát spoznal z opačnej strany kamery a spoznanie to bolo kvázi pozitívne.(13.1.2009)

• made1

Na začátku filmu jsem nemohla nevzpomenout na P.S. Miluji tě, ale jak čas postupoval, víc a víc jsem si uvědomovala diametrální rozdíly mezi těmito dvěma filmy. Nebyla jsem dojatá, a kromě scény v koupelně ani rozveselená. Chápu, že se na tom někomu líbí ta opravdovost, že život není zábavný, ale tohle byla až trochu moc velká nuda.(24.5.2009)

Na tenhle film mě zaujaly už ukázky v televizi. Utkvělo mě to v paměti, kdy přesně ho budou dávat, tak jsem se na to podívala. Nejdřív jsem od toho neměla vůbec žádný očekávání. Začátek se rozjížděl hezky pomalu, ale pak to přišlo. Fakt hodně super. Romantika a drama to je něco pro mě. Herecký obsazení taky výborný. Pro Jennifer mám vážně slabost a nakonec mi byl sympatickej i Timothy. Nejdřív to vypadalo na tři, ale nakonec dávám 4 hvězdičky kvůli tomu krásnýmu romantickýmu konci :-).(8.8.2011)

• Ceberus

Kromě povinného závěrečného happyendu mi film naopak přišel jako sled různých druhů zklamání, takže na mě působil poněkud depresivněji. Olyphant patří mezi mé oblíbené herce, tak jsem byl zvědavý na jeho působení v romantickém filmu. V tomto případě však neměl ani čím oslnit a do role se dal obsadit prakticky kdokoli. Přestože film disponuje Kevinem Smithem, humor je zde velmi jemný a spíše se špatně hledá - osobně bych možná ani kategorii komedie pro tento snímek nepoužil.(24.10.2013)

• - Ponuku stvárniť Sama dostal pôvodne Jason Lee, ale odmietal, aby mohol prepožičať hlas postave Syndrome vo filme Rodinka úžasných (2004). Úloha bola následne ponúknutá Kevinovi Smithovi. (sWONDER)

• - Gradyho, ktorého vidieť iba na fotografiách, hrá Chris Henrikson, manžel režisérky Susannah Grant. (sWONDER)

• - Jennifer Garner byla během natáčení filmu těhotná.