Život jde dál

Dvojitý život

Život ide ďalej

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 107 min

Dost mě překvapilo, že do takového posmutnělého filmu se nakvartýroval zrovna Kevin Smith. Ale na druhou stranu musím říct, že těmi svými pozitivními kecy celý film zvedal přesně tam, kam ho asi každý chtěl mít. Život jde dál je přesně o takových situacích v životě každého z nás, kdy se něco radikálně posere. V tomto případě Vám umře někdo hodně blízký. Tento film ale takový příběh odvyprávěl s obrovským soucitem a hlavně s obrovskou nadějí, která donutí každého přiznat si, že život musí jít dál.(22.6.2015)

• ti88na

Vďaka zaujímavému scenáru by to možno bola veľmi slušná romantická dráma, ale herecké výkony a celková atmosféra to strhli do pozerateľného šedého priemeru. Timothy Olyphant síce hádže jeden uhrančivý pohľad za druhým a s Jennifer im to celkom pekne funguje, ale čo tie vedľajšie postavy. Hlavne tá utajovaná milenka so synom boli ako päsť na oko.(8.2.2015)

• Hpatrik

Film jako by nevěděl čeho se chytnout, věci a lidi se chovají nahodile, obvykle bez většího smyslu, příběh je neuvěřitelně prokouknutelný, režisérka postrádá jakýkoliv cit pro gradaci příběhu, nejsou tu emoce ve chvílích, kdy jsou potřeba, no a ta všudypřítomná "relaxační" hudba mě přímo iritovala. Technická stránka je na úrovni a na Jennifer Garner se pořád pěkně kouká, ale jinak jedna velká dlouhá nuda.(16.8.2015)

I když jsem absolutně netušila o jakej film jde, název dával tušit. Pak jsem viděla Jennifer Garner a mírně jsem si oddechla - ne že bych jí milovala, ale aspoň jsem věděla, co od ní můžu nebo nemůžu čekat. Nakonec musím uznat, že jsem se bavila. Nebylo to ubrečený a ufňukaný, jak by si někdo mohl podle tématu myslet a líbilo se mi, jak to mezi hlavními hrdiny jiskřilo (jeden z moc povedených filmových polibků:)) A už jsem se zmiňovala, že Timothy Olyphant je fakt kus? Mňam:)(31.10.2008)

• ScarPoul

Romantika najhrubšieho zrna ktorej dvojhodinová sonda do duše zúčastnených s úmyslom objaviť zmysel bytia a podobných kravín my ako si unikol. To že má film dve hodiny je zarážajúce ale poznám dvojhodinové komédie ktoré majú výpovednú hodnotu - laska nebeská napríklad. Grantová natočila kvázi romantické, kvázi filozofické a kvázi vtipné niečo čo vlastne v spojitosti a celistvosti vytvára úplný miš maš či už na poli komédie, romantiky alebo filozofického štúdia. S hercov najviac vystihnúť Garner ale ona sama dobre vie že milá tvár film nerobí a Olyphantová strnulosť a dva osvedčené kukuč looky sú dosť málo čo sa týka či už jeho hereckého prejavu alebo stvárnenia postavy takže najlepšie s toho vychádza samotný Kevin Smith ktorého charakter má jediný oslovil a s ktorý ma na celom filme zaujal. Lenže to je dosť málo. Ako samozrejme dopozeral som to ale žiadny zázrak sa nekoná. Ono to totiž všetko padá na tom že to chce byť iné ako romantické komédie a pritom je to zmetänejšie ako moje rozbor pstruha riečneho. Má to poetické miesta to ano. záver klišovitý ako obvykle problém je že ten koniec tam zrazu je a nič mu nepredchádza. No neviem osobne ma to neoslovilo.(20.10.2008)

• - Ponuku stvárniť Sama dostal pôvodne Jason Lee, ale odmietal, aby mohol prepožičať hlas postave Syndrome vo filme Rodinka úžasných (2004). Úloha bola následne ponúknutá Kevinovi Smithovi. (sWONDER)

• - Jennifer Garner byla během natáčení filmu těhotná.

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Britské Kolumbii a Kanadě. (Terva)