Život jde dál

Dvojitý život

Život ide ďalej

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2006, 107 min

Tato romantická komedie (překvapivě z USA) je perfektním klišé snad ve všech směrech, které vykrádá mnoho svých předchůdců a vše se to snaží naoko zamaskovat v trochu jiném kabátě. Největším plusem je samozřejmě (jak už bylo řečeno vícekrát) herecké obsazení, a tím myslím zejména Kevina Smithe, který prostě válí. Zkrátka nehorázně předvídatelné, ale zároveň milé a sympatické.(9.8.2011)

Nemůžu říct, že bych se nepobavila. K filmu mě přitáhl hlavně opravdu sexy Timothy Olyphant, který mi místy nečekaně hodně připomínal Jacka Nicholsona. Jennifer Garner má krásný úsměv. Jinak filmově to ale bylo opravdu průměrné, ale ne nějaká extra kravina.(9.8.2011)

Scénáristka/režisérka Susannah Grant dovedla vytvořit ze stejného výchozího bodu něco jiného než druhé "péesajlavjů", a jelikož se tu dějí věci zvláštní, ale takové, že si dovedete u jednotlivých minizápletek říct "no jo, vlastně proč ne, vždyť skoro přesně tohle jsem sám zažil nebo vím, že by se to stalo", je z toho celkově takový dost dobrý feeling. A pokud se jí většina z těch věcí přímo stala, tak omlouvám to, že se z toho potřebovala vypsat, protože s ohledem na výsledek je tohle výjimka potvrzující pravidlo, že tuhle sebeočistnou praxi je potřeba zakázat (s ohledem na výsledky obvyklé, tj. dost hrozné). Pozitivní zjištění je, že to zjevně není náctiletá emoblbka ani přestárlá yaoistka, i když k dokonalosti to má daleko, a postavu Kevina Smithe bych si do svého filmu nepřibíral ani za zlaté prase. Ačkoliv, při dnešních cenách zlata... No nic, zpátky k věci. Řemeslně fakt dost dobré, Boulder v Coloradu vypadá jako fajn místo s pěknou přírodou, Jennifer kromě fešného vzhledu i solidně hraje, a pan "OK, za Hitmana bych se měl stydět, ale když oni mi fakt dobře zaplatili" působí jako obvykle sympaticky a taky hraje slušně. Juliette Lewis mě celý film deptala, ale to byl zřejmě účel, že?:) A jelikož bych neměl problém podívat se za nějaký čas znova (teda samozřejmě kdyby se to objevilo v televizi, když bych se u ní zrovna nacházel, ne že bych sháněl DVD nebo tak něco), není důvod nedat 70%.(18.8.2011)

Koukal jsem na to hlavně kvůli Kevinu Smithovi, kterej si tady střihnul jednu z normálnějších rolí a celkem mu to šlo, ale tichej Bob, je tichej Bob, to se prostě nedá nic dělat. Jinak ale co se týká filmu, tak neni o co stát, takový průměrný romantický drama, kde vyniká hlavně Jennifer Garner, který to tu kupodivu docela sluší a celkově to nenudí, ale ani to nijak nezaujme(21.2.2009)

• SexyAjinka

Už dlouho nemám Jennifer Garner ráda, no a teď ji nemám ráda ještě víc! Je to pěknej sajrajt zabalenej do lesklýho a načančanýho obalu. Taky dost nuda, žádný emoce (teda kromě velmi silné antipatie k Jennifer) jsem necítila. Prostě mi to bylo šumák. No a zápletka? Ráda bych řekla, že dost klišé, ale spíš byla dost sci-fi a nezajímavá. Ráda bych dostala těch 107 minut života zpět! A taky mě fakt štve, že když jde o trapnou komedii, tak dostane už z principu tak 2 hvězdy.. ale když jde o zpackaný drama, tak dostane 3?? Jako v čem je lepší?:D(10.8.2011)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Britské Kolumbii a Kanadě. (Terva)

• - Gradyho, ktorého vidieť iba na fotografiách, hrá Chris Henrikson, manžel režisérky Susannah Grant. (sWONDER)

• - Ponuku stvárniť Sama dostal pôvodne Jason Lee, ale odmietal, aby mohol prepožičať hlas postave Syndrome vo filme Rodinka úžasných (2004). Úloha bola následne ponúknutá Kevinovi Smithovi. (sWONDER)