Pro studenty elitní školy Spenser Academy jsou členové spolku Synové Ipswiche ti nejzkaženější studenti na škole. Ale to není jediné, co mají společného. Tito čtyři přátelé spolu sdílejí ještě jedno 300 let staré tajemství. Ve skutečnosti jsou totiž čarodějové - mladí následovníci čarodějnického sabatu ze 17. století. Takže když se z dlouhého vyhnanství nečekaně vrací pátý člen spolku a hrozí zabitím jejich blízkých, všichni si uvědomují, že musí čelit velmi silnému nepříteli, který má dost síly nejen na to, aby je oslabil, ale aby jejich sílu získal sám pro sebe. (oficiální text distributora)

Le_Chuck

Harlin rastie pre seriál. Tento Fínsky remeselník so vstupom do nového millénia definitívne zabalil filmový vkus a servíruje tragickú zlátaninu, ktorá si koleduje o nálepku "made by Uwe". Alebo inač. Zmetená epizóda so seriálu s manekýnmi (čítaj nehercami) v hlavných úlohách, s vyslovene debilnými dialógmi natiahnutá na úmorných 97 minút bez hlavy a päty. A finálny súboj (metanie slzičiek) len podrthuje dojem zo sračkovitosti celej tejto "komédie". Ruky preč, pokiaľ Vám nie je 10 rokov a nieste nadšení zo všetkého, čo sa na plátne hýbe. ()

topr harley

Až na pár lepších momentů je film vyložená nuda a je tak nějak celkově nedodělaný. Pořád jsem čekal, že se to nějak rozvine a pořád nic. Celý film akorát kecají o uplných kravinách až film po dlouhé době přejde do finální bitky a tím to skončí. Je to jednoduše nedodělané. Divím se, že ten film nedělal David DeCoteau, to by byl přesně jeho styl. ()

Z0oMb3E

Harry Potter a jeho banda nám dospeli do veku, kedy si už konečne začali vnímať aj prírodou obdarené samičky rovnakého druhu. Po úvodných dvoreniach a romantických odbočkách prichádza do popredia realita. Prítomnosť rovnako plodných a vekovo rovnocenných samčekov však zo sebou prináša teritoriálne súboje. Pri netalentovaných jedincoch je boj o dominanciu vcelku jednoduchý. S prispením pravdepodobne voperovanej čarovnej paličky do ruky z toho robí priam hračku. Problém však nastáva, keď sa na scéne objaví konkurent s rovnakou výbavou. Samčeky sa utiahnu do úzadia od kamier mobilných telefónov a youtubu, aby nastal súboj testosterónov, samozrejme v prítomnosti trofeje....Tak ako nám dospievajú potterovský šialenci, filmári sa snažia zarobiť aspoň na dozvukoch ich ošiaľu z "mládí". Časť ich samozrejme konvertovala na twilightových emákov, ale ortodoxným čáry-máryfilom treba ponúknuť vekovo korektných hrdinov. Covenant je toho jasný pokus. Bohužiaľ celým filmom sa nesie podpis toho, že tuctový šablónový scenár bol zbúchaný narýchlo. Herci ani efekty nemali dokonca ani priestor, aby nejak extra vynikli. Preto z toho vznikla len nudná zlátanina maximálne tak pre mladé teenky, keďže kde-tu sa objavý nejaký ten stiahnutý zadok či fešný blonďák hore bez. ()

nash.

Už je to tak. Modrý filtr a banda manekýnů nestačí. I na televizní produkt to má neuvěřitelně pitomoučký scénář a bezzubou režii, která zamrzí, když si člověk uvědomí, že ji má na svědomí muž podepsaný pod takovými filmy jako Dlouhý polibek na dobrou noc, Cliffhanger nebo Smrtonosná past 2. Není to ani napínavé, ani zábavné a navíc jsou si hlavní dobrý a hlavní zlý manekýn tak podobní, že jsem většinou nevěděl, který je který. ()

lennyd

Čtyři spolužáky z jedné střední školy spojuje prastaré tajemství. Každý z nich patří do rodiny, která zakládala městečko Ipswich a každá z těchto rodin si také něco začala s magií - a tuto schopnost všichni čtyři zdědili. Ale jednoho dne se kolem nich začínají dít podivné věci, které nemá na svědomí žádný z nich. Za pomoci svých přítelkyň zjišťují, že zakladatelé nebyli čtyři, ale bylo jich pět - a ten pátý, vyvržený se vrací aby se pomstil ... Tohle že natočil stejný člověj co Die Hard či Cliffhangera? Tomu se mi nechce věřit. Teenagerovský horror, vida - to bych od Rennyho Harlina nečekal. No každopádně, tohle se moc nepomohlo - samotný scénář by ještě nebyl tak marný, ale nevhodně vybraní herci (hlavní hrdina je co do vizáže velmi podobný hlavnímu padouchovi, a jelikož se půlka filmu odehrává v noci, tak se dost pletou) či hloupá závěrečná bitka celkový dojem docela pokazily. Pochválit bych ale určitě chtěl triky, které jsou na dost vysoké úrovni - náraz (a průlet) autem skrz náklaďák naložený kládama je výborný, a pavoučci jsou taky docela hezký (no spíš oškliví :)... ()

• Filmové kopie, které mířily do kin, byly označeny pod krycím názvem "Full Power". (formelin)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 42. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)