Síly temna

Súmrak: Sága vyvolených

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2006, 93 min

• LaciLC

Dlho som sa rozhodoval medzi ** a ***, nakoniec som volím tú slabšiu možnosť. Žáner som jednoznačne určit nevedel, k hororu má podľa mňa ďaleko, tak by som to opísal ako "teenagerský skorohoror". Samotný film ma veľmi nezaujal, aj keď mal dosť vydarené triky. Jednoducho od režiséra Smrtonosnej pasce 2, Cliffhangera i atmosférických Lovcov myšlienok som čakal niečo viac.(2.7.2007)

• petero

Veľmi slabá záležitosť. Že to bude béčko so slabými efektmi a hereckými výkonmi bolo jasné od začiatku ale človek sa na to teší hlavne kôli takým scénkam ako zrážka auta s kamiónom z traileru. Začiatok ešte vyzeral sľubne, scénka auto vs. kamión sa odohrala asi v 10 minúte. Telekinetické schopnosti nie sú nijak vysvetlené, negraduje to, hlavný zlý predstaviteľ je bez akejkoľvek charizmy, logika dostáva cez hubu a finále je úplne trápne. Ešte som nemal možnosť zhliadnuť Harlinovho Exorcistu, ale toto je jeho určite najbiednejší film, ktorý natočil ako keby bez záujmu.(2.11.2006)

• teutates

The Covenant by musel mať rozpočet minimálne nejakých tých 80 miliónov dolárov, pár známych tvári a lepší scenár aby z toho niečo bolo - film má potenciál! 20 miliónov nemohlo stačiť ani len na bežné výdaje! Herci sa ani len nesnažia to nejak zahrať, vyzerajú ako keby boli povyberaní z nejakých reklám na prádlo a scénar je odfláknuty! Renny Harlin sa snažil, ale nedalo sa ztoho viac "vyžmýkať"!? Pochvalu si zaslúži aspoň tých pár akčných scén, ktoré vyzerajú celkom dobre!!!(17.11.2007)

No ja si myslím, že Harlin z tohto trápneho béčkového scenára s minimom originálnosti vyťažil maximum. A to najmä za pomoci trikov a kvalitne našliapnutej hudby. Bolo jasné, že herci mali počas nakrúcania skôr bližšie k reklamám na spodné prádlo, ale aspoň sa na tom dalo s chuťou a úsmevom pozerať. Takže u mňa fajn. 55%.(16.4.2008)

• Popluh

Těžko říct, jestli se najde nějaký demenější film po stránce děje a vůbec vnitřní logiky filmu. Proto nezbývá než smeknout před Harlinem, který potvrdil jak neskutečně zručný béčkař je a kromě pár šílených digi-hrátek tuhle sci-fi hororovou pseudo sračku s partou modelek (obou pohlaví) utáhl a dokázal jí i vtisknout nějaký styl. Je škoda, že už nedostává tolik prostoru v áčkovějších vodách, u nějakého "druhořadého" blockbusteru do 100 mega rozpočtu by se rozhodně neztratil.(6.10.2010)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 42. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Filmové kopie, které mířily do kin, byly označeny pod krycím názvem "Full Power". (formelin)