Síly temna

Súmrak: Sága vyvolených

The Covenant

Akční / Fantasy / Horor

USA, 2006, 93 min

První polovina filmu je zatraceně cool. Kombinuje příjemně ponurou atmosféru s nadpřirozenými schopnostmi atraktivní čtveřice (no, spíš trojice, protože Toby Hemingway zrovna moc kouzlující není) a vypadá velmi nedějně. Zázrak se však nekoná a druhá polovina připomíná časovanou bombu. Atmosféra je pryč, vizuální stránka ztrácí kouzlo, děj začíná znatelně váznout a zamotávat se sám v sobě, takže nejednou přemýšlíte, proč to ten "záporák" vlastně všechno dělá... Ale rozhodně nemůžu říct, že bych se nebavila. Dobrých scén se dá najít dost (úvodní titulky, noční honička s policií, soubojík v uličce za barem, autonehoda, iluze v dívčině pokoji...) herci jsou sympatičtí, ro(c)ková hudba má grády a před efekty upřímně smekám, neboť filmy tohoto typu na tom bývají - co se triků týče - obvykle hóóóódně špatně.;-)(3.10.2010)

• topr harley

Až na pár lepších momentů je film vyložená nuda a je tak nějak celkově nedodělaný. Pořád jsem čekal, že se to nějak rozvine a pořád nic. Celý film akorát kecají o uplných kravinách až film po dlouhé době přejde do finální bitky a tím to skončí. Je to jednoduše nedodělané. Divím se, že ten film nedělal David DeCoteau, to by byl přesně jeho styl.(27.6.2011)

• Genero

Když v sobotu odpoledne zapnete televizi a vidíte odporné pavoukovce vylézat z půvabných líček tuningové brunety, pochopitelně ustrnete a s napětím očekáváte další tajemné události. Ale pokračování příběhu nabírá zcela nečekaný spád! Čáryfuk by bledl závistí a jeho hrudní košíček se stáhl nervozitou, kdyby dorazil jen v bílém elastickém tílku na homosexuální orgie při čarodějnickém sabatu na Harlinových kamenech. Tolik vysvalených a hladce oholených adeptů černokněžnického řemesla by nedohledal ani v nejnovějším čísle magazínu LUI. Kam se poděl ten starý dobrý Renny, který nechal Willise balancovat na omrzlém křídle startujícího Boeingu? Je na tom už tak bídně, že točí za mrzký peníz náborová videa pro Colour Planet? Teprve po tomto děsivém zážitku si uvědomuju, že i hluboce pronuděné zrození vymítače ďábla byla vlastně óda na filmové napětí a hrůzu.(20.2.2012)

• imf

Partička modelů ve filmu, který ze všeho nejvíc připomíná Underworld a ohání se scénářem, jehož blbost byste nerozpárali ani motorovou pilou. Hodně jsem přál Rennymu Harlinovi zas nějakou pecku, ale jeho údělem zřejmě zůstane lavírovat mezi nadějnými (Lovci myšlenek) a beznadějnými béčky. A tohle je bohužel ten druhý případ. Tentokrát výjimečně můžeme distributorům poděkovat, že česká kina od tohoto "zázraku" uchránili.(3.12.2006)

Neviem ako je to možné, ale tento film sa mi páčil. Nebol originálny ale dokázala som ho pozerať veľakrát. Možno je moje hodnotenie ovplyvnené aj tým, že som ho pozerala s priateľmi a veľmi som sa pri tom bavila. Na vyplnenie chvíle je to film, ktorý poskytuje všetko. Pekných chlapov( aj to sa musí), príjemné herecké výkony, troška toho lietania a efektov, pár chvíľ keď viete, že sa stane niečo zlé a chvíle pri ktorým môžete bez váhania opustiť izbu. Počas pozerania som sa ani nepohla. Ovplyvnene 90%(16.6.2007)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 42. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

• - Filmové kopie, které mířily do kin, byly označeny pod krycím názvem "Full Power". (formelin)