V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

F.man

Tak tohle jsem vážně nečekal. Hard Candy je v jedné větě minimalistické dramatické cvičení na minimálním prostoru s minimálním počtem herců, vystavěné na zajímavém, i když trochu uměle vypointovaném scénáři. To by nebylo ještě nic zase tak úžasného, ale díky určitým parádním vychytávkám režiséra Slada dám Hard Candy nakonec čtyři hvězdy. V první řadě to je díky námětu - mladičká nevinná holka a seriózní chlap, o kterých si divák vybuduje v prvních minutách poměrně solidní a pevné mínění najednou dostane facku a změní úhel pohledu o 180°. Příjemný šok. Druhou věcí spojenou také s postavama je jejich vývoj. Přistihl jsem se, že jsem mnohokrát měnil svůj soud nad tím, kdo je vlastně špatný - jestli mladá "psychopatka" nebo úchylný pedofil. Závěr sice vyzní poměrně jasně a diváci se asi nakoce schodnou, komu fandit, ale v průběhu to mnohdy nebylo vůbec tak jednoduché. No a třetí parádní věci na Hard Candy je herectví hlavních postav Patrick Wilson jasně, ok, ovšem hlavně Ellen Page opět hraje naprosto skvěle a řekl bych, že má před sebou ještě hodně velkou budoucnost plnou charakterních rolí. Jedinou výraznější vadou tak pro mě je scénář, který sice má spád a je hodně chytlavý, ovšem nemá na to aby udržel 103 minutový film. Proto jsou do něj zapleteny různé umělé krdlinky, mnohdy jen na efekt, které mě osobně sem tam rušili a atmosféru spíše podkopávali. Přesto je pro mě tahle jednohubka obrovským překvapením, ke kterému se ještě určitě rád vrátím. This is what they make those federal laws for, Jeff. This is officially sick. ()

schizmo

Musím uznat, že už hodně dlouho jsem nehltal žádnej film jako tenhle minimalistickej psycho thriller! Proč minimalistickej? Protože se defacto odehrává uvnitř jednoho domu, mezi dvěma lidmi. Atmosféra by se dala krájet, film má spád jak prase a drama vrcholí v jednom kuse. Na jedné straně bezmoc oběti, na druhé straně šílenost psychopata a na třetí straně vaše dychtění po odhalení skutečné podstaty věci, protože tady asi nebude vše, jak se na první pohled zdá.... Pro milovníky psycháren doporučuju! ()

Desiree

V tomto filmu vyplouvá na povrch více než dost otázek okolo zneužívání mladistvých, ale na většinu z nich si musíte nakonec odpovědět sami. Otázka trestu, pomsty a nevinnosti je zde hlavním motivem. V mnoha případech zůstával můj rozum stát nad chybami, kterých se mladá "mučitelka" dopouštěla, ale zároveň mne šokovala svým neskutečným rozhledem a slovníkem, který připomínal spíše řeč zkušené vyšetřovatelky FBI a psycholožky s dlouholetou praxí, než slovník amerických náctiletých děvčátek. Ačkoliv chápu, že v americkém školství jsou komunikační schopnosti považovány za jedny z nejdůležitější... vcelku to na mne působilo nevěrohodně. ()

selfesteem

Více takových holčiček! Více takových jiných forem spravedlnosti! Perfektní film, který vás nenechá v klidu. Hayley je holka chytrá, dokáže najít nejcitlivější místo a pak do něj bodnout, neústupná, sarkastická, občas i vtipná a hlavně přesvědčená o vlastní pravdě. Pochybuju, že by se tady našel někdo, kdo by přál úspěch té druhé straně ... ()

nirvana91

Herecké výkony perfektné. Ellen Page bez debaty, Patrick Wilson rovnako. V iných filmoch som ho nemusela, ale tu ma fakt dostal. Myšlienka filmu zaujímavá a v dnešnej dobe dosť aktuálna, hlavne keď sa to po svete hmýri ktovieakými indivíduami, ktoré dokážu ľahko človeka oklamať umelým úsmevčekom a sladkými rečami. Človek nikdy nevie na koho na internete natrafí. Nie vždy je predsa všetko tak ako vyzerá. Čo sa môže vykľuť z takého neplnoletého dievčaťa, či postaršieho chlapa ... ()

Defaultovna

Po technickej stránke ma film doslova uchvátil, kameraman sa vyhral najmä s detailnými zábermi a švenkujúcou kamerou. Priznávam, že konverzačný psychothriller je pre mňa novinkou, ale určite veľmi vítanou. Obaja herci si na svojich úlohách dali záležať, s prehľadom zvládli ťahať celú dejovú linku a dalo sa im veriť všetko. Čo sa však nedá povedať o scenári, niektoré scény boli vyslovene pritiahnuté za vlasy, no v konečnom dôsledku to až tak neprekážalo. Slušný zimomriavkotvorný kus. Respect, Ellen! 8/10. ()

keddy79

Aneb, když se potkají dva vyšinutí magoři. Divák neví, co si má myslet, sympatie v průběhu přebíhají z jedné strany na druhou a když pozná postavy více, zůstane u toho, že by nechtěl potkat ani jednoho. Poutavě a chytře zpracované až mi běhá mráz po zádech. Nicméně, po shlédnutí, nezůstane z filmu víc, než dvě necelé hodinky, které jsme strávili přikovaní v křesle. ()

Krissty

Nic extra... Námět velmi dobrý, ale to zpracování... Navíc mi tentokrát překážela i rozklepaná kamera nemluvě o tom, že jsem fandila raději Jeffovi, i když záměr tvůrců byl možná opačný. Napětí jsem necítila téměř žádné, znechucení také ne, emoce nezapracovaly ani trochu. Uznávám, že se jedná o docela zdařilý snímek, ale Interview je pro mě o několik tříd výš. Velmi slabé 4*. I když... Asi radši nebudu přehánět. ()

Z0oMb3E

Veľmi dobrá psycho-dráma, zo zaujímavým vyvrcholením. Bravúrne herecké výkony oboch hercov robia zrazu z filmu geniálny psychologický film dokonca s výchovným posolstvom. Vrelo odporúčam. ()

SaNcHeZ_cz

Stylisticky parádní hra na kočku a na myš ve které se ocitá po chvíli i samotný divák. Pod naleštěným zevnějškem se jedná o slušný psychologický thriller který nemá nouzi o zvraty a jediné čím trpí je fakt, že je snímek poněkud delší než by musel být. Aneb ukázka toho, jak se dá postavit slušná atmosféra v komorním prostoru jednoho bytu za pomoci dvou skvělých hereckých výkonů. ()

havLord

Atmosféra hustá, že by se dala krájet, excelentní kamera a střih, hudba (žádná tam nebyla - geniální tah), výběr interiéru a v něm se odehrávající herecký duel Elleny Page a Patricka Wilsona, bombastický scénář s opravdu originální zápletkou, což už se dnes nestává často, brilantní psychologie postav a jejich vývoj v průběhu filmu. Několik nečekaných zjištění a skvělé rvačky dělají z tohohle filmu nezapomenutelný zážitek, hodinu a 3/4 jsem nedýchal. 99% ()

Asgy

Výborně zahrané, s napětím které by se občas dalo krájet a plné nečekaných zvratů. Bohužel dost daleko od reality. Hlavně bych rád viděl takhle inteligentní 14-ti letou "teenagerku"... V některých částech mi kamera přišla spíš jako v reklamě na auto, či ve videoklipu, ale výsledný dojem to nějak nekazilo, spíš naopak. P.S. Po napsání tohoto komentáře jsem si přečetl ten Legasův a plně s ním souhlasím :) ()

ArsenalEagle

Zajímavé pojetí zajímavého dramatu, které mě opravdu překvapilo, protože jsem čekal jinou úlohu obou hlavních postav .. :) Jak už tu bylo zmíněno, 14-tiletá holčina by toto nejspíš nedala, ale to je jen lehká chyba, bez které by to asi natočit nešlo.. Jinak jako vždy skvělá Ellen Page a výborný Patrick Wilson ()

GodComplex

"4 out of 5 doctors agree that I am actually insane." Hard Candy velmi silne podporuje legendy o zenach/divkach, ktere maji ve svem hysterickem amoku tendence vam uriznout koule. Tohle uz je xty film, ktery podobne tema naznacuje a pokud jste v tomto smeru paranoidni a bojite se vedle koho usinate, tak tenhle film vasi paranoiu rozhodne nevyleci, naopak. Zaroven si oprasite radu do zivota - zasadne nepijte, co si sami nenamichate. Ellen Page nemam rad, je mi nesympaticka a jeji "hrani" je neuveritelne krecovite prehravajici, kdy se snazi byt co nejvic "prirozena" ve svem teenage holcicim stylu, ale presne tohle se proti ni ve vysledku obraci. Ja ji to vubec nezeru. v Juno to byla 1:1 stejna zoufalost, tady to hroti uplne stejne. To je tedy primarni minus filmu. Dale uz jsou to ale prevazne plusy - solidni muzska role, uzasna rezie, napeti, barvy, spravne vyladeny faktor uchylnosti a brutality. Mozna to bylo s ohledem na delku az prilis jednoznacne simple, dalo so to rozvest do mnohem komplexnejsich rozmeru. Zajimava byla diskuze o postizich pro pedofily - "It'll ruin my career, it'll ruin my life!".... "Well, didn't Roman Polanski just win an Oscar?". 6/10 ()

Mr. Filuta

Chtěl jsem dát 3*, ale přidávám hvězdu za to, kolikrát mě film donutil změnit stranu sympatii z jednoho psychopata na druhého, jenom abych zjistil, že se vlastně nedá fandit ani jednomu. Zážitek je to jinak intenzivní. ()

numi

Tak trochu je na snadě srovnání s filmem 8 mm. Ale opravdu jen trochu. Snad zvolenou tématikou. A možná i filmovou brutalitou, ale zatímco tady je přímá a viditelná, tak v 8 mm byla pouze cítit. A o to byla děsivější. Hard Candy je možná dobře natočený a dobře zahraný film, přičemž zdůrazňuji slovo možná, ale rozhodně se nejedná o film dobrý. Vždyť už samotné téma, že čtrnáctiletá pohublá puberťačka mučí dvoumetrového chlapa je absurdní. A nebudu tady spoilerovat, i když si myslím, že by to vůbec filmu neuškodilo, ale aspoň naznačím, že pokud jde někomu o život a nedokáže se během dvou minut vyvléci z pout, je to opravdu smutné. Ale smutnější je, že když už je po všem, tak se mu to podaří bez problémů za deset sekund. Ale zase tak film může trvat déle, tak proč to řešit, ne? Tenhle film je plný tak ohavných logických nesmyslů a neuskutečnitelných věcí, že atmosféra může být jakkoli dobře podaná, ale film jako celek nebude nikdy fungovat. [říjen 2006] ()

Ender66

Zaujímavo rozohraný príbeh, ktorý ale miestami pôsobí až príliš prekombinovane, viacero veľmi silných scén (kastrácia), ale najmä výborné herecké výkony posúvajú tento thriller medzi najlepšie čo som mal možnosť v poslednej dobe vidieť. Ellen má neuveriteľnú charizmu, výborne vyzerá (teda aspoň ja mám pre tento typ slabosť:-)) a nadovšetko výborne hrá. Táto slečna má pred sebou veľkú budúcnosť a verím tomu, že sa v budúcnosti bude hovoriť práve o Hard Candy ako o filme, ktorý ju pre filmový svet objavil. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila