Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Blood311

Válečné filmy mám hodně rád. Scénář tohodle snímku je geniální, herecké obsazení taky, zvukové efekty a efekty vůbec taky, není co dodat ()

marzilla

Vypnout mozek a nechat se unášet vizuální orgií,neboť tohle určitě není historické drama,i když se zakládá na skutečných událostech.Tohle je pouze popcornová,sakra dobrá záležitost.A jelikož jsem v kině udělal to,co jsem předeslal na začátku mé velmi stručné recenze,šel jsem domu absolutně uspokojen ()

sun.eagle

S dnešní technologií jde všechno líp, ale taky dráž a na ukor zbytku. Vizualně uchvatné ale ničím jiným vás film neohromí, postrádá hloubku či nějaké soucítění s hrdiny, ani jim nefandíte. Ja osobně jsem na film asi tak po 5 minutách po jeho skončení zapoměl a to je špatně. ()

randel

Tolik očekávaná 3-stovka sice obstojná, ale asi i díky onomu očekávání to není AŽ taková bomba. Myslím, že 4* jsou trefné:) ()

Astu.

Rozpohybovaný komix a zároveň fetišistická óda na lidské tělo. Zack Snyder vizuálně roztančil a silně přibarvil příběh o třech stovkách statečných. Týpci jsou nesmrtelný, kosí peršany po stovkách...je to prostě nadsazený, nelze to brát jako historický film, pro mě je to především estetický zážitek. Frank Miller a jeho komixy, podle kterých jsou často natáčeny adaptace, jsou prostě šílený (v kladným slova smyslu) a třeba v tomto případě i dost fašistický, což k podobnýmu filmu patří, nevidím to jako zápor. Linie s královnou kazí a natahuje film celkem dost, což vidím jako jediný větší mínus. Suma sumárum slabší čtyři. ()

f.AJimMy

Film který mě více než nadchl....Takhle kdyby se vyučoval dějepis tak si myslím že děti do školy chodí rády :) ()

botswana

Zack Snyder mě nejdříve úplně odzbrojil úsvitem mrtvých (a to moc nemusím zombie filmy), takže jsem s napětím čekala co přijde dál. Když jsem si přečetla, že chce převést na plátno comics Franka Millera 300, nevěděla jsem o čem je řeč (jediný comics, který jsem kdy četla je čtyřlístek). Ale potom co jsem viděla trailer, jsem se nemohla dočkat, až film dorazí do kin. A ten splnil vše, co jsem od něho po x-tém shlédnutí ukázek čekala. Sparta – město, ve kterém se muži už musí narodit jako bojovníci, jinak jsou v opačném případě zlikvidování hned po narození, případně zemřou při „zkoušce z dospělosti“, jejíž průběh sledujeme v úvodu filmu. Poté, co si rozpínaví Peršané budou chtít tyto hrdé válečníky podmanit, máme možnost sledovat, co to v praxi znamená, vrátím se se štítem nebo na štítu. Nečekejte žádnou lekci z dějepisu, protože ono to ve skutečnosti bylo všechno trochu jinak, ale akční nářez, plný cákanců krve, useknutých končetin a odhalených těl, to vše podkreslené údernou a temnou hudbou. Vizuální pojetí filmu je jeho nejsilnější stránkou, stejně jako přesné herecké obsazení, kterému vévodí Gerard Butler jako Leonidas. Co mi ale trochu kazilo dojem z celého filmu, byly všemožné nestvůry a hříčky přírody, kterými se hemžil hlavně Xerxesův stan. ()

adooo

Skvelé prevedené, obzvlášť vizuálna stránka a detaily bojov sú impozantné...samozrejme, že sú tam vseliakí tí dosť nereálny bojovníci, ale toto je film robený podľa komixu, čiže nejde tu moc o historickú podstatu a preto dávam za plných 5 :)) dokonca aj náš doc. PhDr. Pavol Valachovič, PhD. tento film vysoko ocenil :)) ()

Dusan-Be

This is Spartaaaa!!! a následný kop a pád do studny je jednou ze scén, která vejde do dějin, stejně jako zapomenete vatu, která film musela chtě nechtě nastavit. ()

Hladolet

Akční slátanina podle na motivy skutečné historické události. Tak by se v jedné větě dal zhodnotit tenhle "skvost". Film postrádá kromě historické pozadí. Nečekal jsem od tohoto snímku mnoho, přesto jsem byl zklamaný, že jsem na jeho shlédnutí obětoval vůbec nějaký čas. Z tohoto námětu tvůrci mohli vykřesat mnohem více. Film mohl alespoň trochu vykreslit pozadí konfliktu a proč vůbec k oné bitvě došlo. Tak, jak nám je film naservírován to vypadá, že král Sparty byl jen krvelačný šílenec se snem o vlastní neporazitelnosti. Efekty by se mohli stát pastvou pro oči nebýt jejich přehnanosti, nereálnosti a potoků krve budících dojem, že v těle dospělého člověka je jí více než 10 litrů a končetiny se dají sekat lehčeji než ztrouchnivělé větve. Onu pověstnou třešničku na dortu tvoří perský král, jeho vzhled rádoby drsný budí dojem, že jej právě pustili z vězení nebo z cirkusu. Jednu hvězdičku dávám za občas vydařené akční záběry a odvahu takovou slátaninu vůbec natočit. ()

qnnaire

Veľmi pôsobivý a efektný film, s množstvom bojovej akcie, skvelých záberov a vizuálov, výbornej hudby a jednoduchým príbehom, ktorý ponúka príjemne strávený večer a nenáročnú filmovú zábavu. ()

BigLoser

Těžká stylizace, těžké svaly, těžké bitvy, vizuální žrádlo. Bitvy jsou važně promakané ale chybí jim takové to fyzično. Koukat na nahého Butlera mě taky nějak nebralo, nicméne bylo zase jednou fajn ignorovat historickou přesnost s soustředit se jen na jedno, a to rozdrtit všechno a vše... Lepší 3* ()

whass

Asi nejlepší film z historické doby )teda když nepočítám Gladiátora) od zažátku do konce víte jak film skončí,ale opravdu skvěle vizuálně natočené boje vás do filmu vtáhnou natolik že na konci budete mít pocit jakoby neutekla ani třetina filmu. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

včera

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)