Beat Takeši žije hektickým životem filmové a televizní celebrity. Jednoho dne potká nesmělého pokladního ze supermarketu jménem Kitano. Ten se zatím marně pokouší prosadit jako herec a touží být stejně úspěšný jako jeho slavný protějšek. Oba dva jsou si samozřejmě, až na barvu vlasů, k nerozeznání podobní. Po jejich setkání se Kitanovi začíná zdát, že je Beat Takeši. Nebo je všechno jinak? V absurdním a trochu surreálném příběhu si nemůžeme být zcela jistí, co je skutečné, kdo je kdo, kdo koho hraje. Rozverná zpověď režiséra Takešiho Kitana v mnohém připomene slavný film 8 1/2 Federica Felliniho. (Febiofest)

arcticsky

Výstižný komentář napsal GodComplex....Osobně nevím, co k tomu napsat - je to přinejmenším podivný příběh, který mne ale zvláštním způsobem vtáhl do téměř zmatečného děje.... ()

pend

Přiznávám, že chvílemi jsem se v tom ztrácel. Film má řadu skvělých momentů, na druhou stranu při divadelní scéně jsem skoro usnul...Jak už tu zaznělo, 2/3 filmu jsem byl zvědavý, co se objeví v následujícím záběru. ()

FilmWave

Těžko stravitelný výlet do Takeshiho podvědomí. Začátek ještě jde, ale pak se to zvrhne v nekontrolovanou sérii surrealistických výjevů. Pár velmi dobrých scének se v tom najde, ale víc nic. ()

Akana

Hodně šílené a to skoro lynchovským způsobem. Přitom je dost důvodů se domnívat, že i odvážně autobiografické. Nejsem žádným znalcem Kitana (dva filmy a ani jeden jsem stoprocentně nepobral), ale tohle mě bavilo. I když to někdy působilo dost surreálně, cítím v tom strukturu a jasný záměr. To, že mi uniká, není tak podstatné. Kitanova imaginace i smysl pro atmosféru jsou úžasné, třeba jen to prolínání záblesků po výstřelech do souhvězdí. Kdyby nic jiného, tenhle film mě nalákal na další režisérovy opusy. ()

JimiH

Kitanův schizofrenní metafilm mě chvílemi neskutečně bavil, ale také trochu zklamal nevyužitým potenciálem, kterou toto pojetí nabízelo. Z komediálního Beata Takešiho se oproti lehce nedoceněnému Všichni to dělají stal sarkastický auteur bojující se syndromem vyhoření. ()

Inozuka

Haluz jako prase, proti níž jsou Lynchovy filmy něco jako Špejbl s Hurvínkem. Ale zároveň zábavné, fanoušci Takeshi Kitana se budou bavit, zbytek to v půlce vzdá... ()

karlee

SKvěle jsem se bavil, i když jsem určitě většinu vtípků a odkazů nepochopil. Jen v poslední třetině už se na můj vkus až příliš stepuje a střílí. Scény z konkurzů výtečné. ()

Krčma

Tak toto určitě není pravý Takeshi Kitano, jak ho známe. Ale to rozhodně není důvodem k tomu, abychom tento film zatratili. Právě naopak. Takeshi se rozhodl, že se svým způsobem ohlédne za svoji dosavadní kariérou a natočí velmi vydařenou parodii na sebe sama. A v každém záběru je vidět, že si to Takeshi velmi užívá. Jistě, film má několik much (bez několika zbytečných zcén by se jistě obešel), ale přesto jsem se velmi bavil. ()

pikacu

Krásny mój, tak tu som sa ti úplne stratil. Normálne som bludisko sám v sebe...Nepochopil som, nedorástol som asi. ()

jasa

Pěkná skládačka, kterou si každý může poskládat podle svých potřeb. Mišmaš stylů, úspěšný pokus jak nás diváky utáhnout na vařené nudli, úšklebek člověka nad všemožným pinožením. Navíc mi velice chybí znalost mafiánských (jakuzáckých) filmů, takže mi určitě určitě uniklo množství narážek a citací. Přesto jenom tři ***. ()

tygr!

Prej, pane Tygr, vám se ten Takeshi líbil? No co bys mu na to řek? A ten Kitano, co to je za klauni? Dyk voni tam byli dva, jesimi rozumíš? Sem měl pocit, že si myslel, že se to udělá samo, jesli víš, vo čem mluvim. ()

Miloško

Z Kitanovej tvorby som videl len Battle Royale a Samuraj,takže nie som neaký znalec jeho filmov.A to v tomto prípade je asi potrebné.Pretože rozne scény tu asi súvisia s jeho minulými filmami.Je to humorná sebeparódia.Inak neviem fakt tento film ohodnotiť,že čo to vlastne malo byť.Až na pár humorných scén,napr. pri film.skúškach,to Kitano myslím trochu prehnal.Napr.tá neustála streľba mi už liezla na nervy... ()

muti

surreálna zmeska prisnená loserovi, ktorý nikde nemá úspech. a velmi mu ani nepomáha podobnosť so samotným režisérom Kitanom. Ale čo keby dostal šancu? porotkyňa mu ju ale nedáva. A keby sa cez všetko prestrielal? Ktovie... Mozajka ponúka mnoho možností a ciest, pricom keď sa na ňu pozriete zďaleka tak možete jasne vidieť len jeden obraz - Takeshiho tvár. nezabudnutelné scény: preplnený taxi, stepovanie pred vlakom na kolajnici a stepovacie trio & DJ breast. Pri nielen tychto si poviete wtf? nuz, that's art... kind of... zaujimave komenty: kitano a Flipper. ()

lasida

Pripojuji se k hodnoceni prumernym poctem hvezdicek. Film na me pusobil opravdu rozporuplne. Genialni sceny a okamziky filmu jsou bohuzel stridany stejnym poctem scen, kdy si rikate - " bud odejdu, snad to za chvili skonci a nebo tak tohle Takeshi skutecne prestrelil! ". Pokud melo jit o nejakou sebereflexi, sebekritiku ci parodii na sebe sama, ok, ale proboha proc tolik zdlouhavych nicnerikajicich prestrelek zahrnutych do zmeti strestenych kabaretnich vyjevu? Proste vyvazenost + a - me nuti hodnotit film jako prumer, prestoze se o obsahove prumernem filmu hovorit skutecne neda. Pro mne asi nejvetsi zklamani letosniho febia! ()

karnifex

Velmi surrealistické a (místy) velmi vtipné, jen ke konci snad až příliš zdlouhavé. Absurditu některých scén pro mě ještě zvyšovala neznalost japonských reálií. A mnoho gagů mě skutečně rozesmálo - třeba to "zastřelení" příliš hlučných cikád. ()

AlDelon

A opravdu, mě to Osm a půl v mnohém připomnělo. Jen oproti již zmíněnému filmu F.Felliniho jsem tento film rozhodně ne z více jak čtyř pětin, ale více našel, oproti němu ale taky zřejmě není zcela stejně umělecký. No takže když jsem nyní Takešiho Takeshis shlédnul podruhé: opravdu echt dílo Kitanova stylu. Tak se nenechte zmást nízkými procenty a dejte na kritiky..... ()

JoudaCZ

Trochu pocta, trochu výsměch sobě samému. Kitana mám vysoko ve své TOP10, viděl jsem všechny jeho filmy (kromě Getting Any, na to jsem dosud neměl odvahu), ale tady jsem fakt tápal. Spousta citací z jiných Takeshiho filmů, spousta absurdně vtipných scén (růžové taxi, míč na pláži...), spousta WTF momentů. Napoprvé 3*. Možná to dám ještě jednou. A možná už jsem připravený i na to Getting Any... ()