poster

Faunův labyrint

 • Španělsko

  El laberinto del fauno

 • Mexiko

  El laberinto del fauno

 • USA

  Pan's Labyrinth

 • angličtina

  The Labyrinth of the Faun

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Faunov labyrint

 • Nový Zéland

  Pan's Labyrinth

 • Kanada

  Pan's Labyrinth

 • Velká Británie

  Pan's Labyrinth

 • Austrálie

  Pan's Labyrinth

Drama / Fantasy / Válečný / Horor / Mysteriózní

Španělsko / Mexiko / USA, 2006, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Nejvyrovnanější i nejlepší del Torův snímek. Navíc s hlavním hudebním motivem jak z Cirkusu Humberto. Komorní příběh z války s řádnou špetkou posmutněle pohádkového fantastična. Problém je délka, jelikož zvláště v první hodině je tempo pozvolné až příliš. Naopak druhé polovině již není co vytknout; vše je bezchybné. Je to takový zdařilý mix Prince bez království s nezaměnitelnou poetikou příběhů z pera Neila Gaimana.(26.12.2006)

 • Isherwood
  *****

  Unikátní pohádkový namět se svým osobitým zpracováním nabízí spíše odrostlejšímu publiku, které dozajista nejenom že skousne dekadentní atmosféru, ale rozhodně si užije i spousty vymazlených detailů, kterými vdechuje svému fantasknímu světu režisér Del Toro oduševnělost a celkový feeling dokonalé propracovanosti. Úžasná výprava, masky či kontrast občanské války s fantasy světem je jenom klouzací plocha. To pravé se skrývá pod povrchem, kde je třeba zapojit i diváckou fantazii a mozek. Bravo!(24.8.2007)

 • BadoXXII
  ****

  Nejdřív ti nebudu moct věřit. Ale jak použiju toto (ukáže kladivo), přiznáš pár věcí. Když se dostaneme k tomuto (ukáže kleště), vytvoříme spolu, jak bych to nazval, bližší vztah. Jako bratři. Vždyť uvidíš. No a když se dostaneme k tomuto (ukáže nůž), uvěřím ti všechno, co mi řekneš...... Po všetkých tých Narniách, Potteroch a neviem čoho ešte je tu konečne DOSPELÉ fantasy ! V žiadnom prípade to nie je pre deti ! Nádherná výprava, krásne masky (v tomto je Del Toro macher a som veľmi rád, že nie je všetko len predigitalizované, ale vidieť aj ručnú prácu, ktorá má veľké čaro), dobrá akcia a poriadne hnusný záporák. Má to atmosféru, má to peknú myšlienku, je v tom násilie (nečakal som to) a aj hororové prvky (čo som nečakal tiež). No aj napriek všetkému dobrému a peknému mám pocit, že sa z toho dalo spraviť niečo viac a preto nedávam maximalne hodnotenie. Rozprávka pre dospelých.(23.8.2011)

 • Cival
  ***

  Hezký film, ale nechápu jeho vynášení do nebes, když Del Toro natočil už dávno to samé. Zatímco Ďáblovu páteř moc lidí nezná, Faunův labyrint sbírá Oscary a v zámoří se o něm vypráví jako o filmu desetiletí, kteroužto rétoriku do velké míry přebrala i domácí média. Přitom Faunův labyrint je v mých očích doopravdy tím samým v bledě modré barvě, a to doslova. Jásá se tu nad učesanější (čti nudnější, leč populárnější) variací na dávno vyslovené, v níž se z Del Tora stává docela obyčejný pohádkář, který přišel o svoji hrubší podstatu. Ta se vtěsnala jen do pár brutálních scén. A to je málo. V nitru zůstalo u uhlazeného a neškodného příběhu o děvčátku, které když se bude hezky chovat, přitulí se zase k mamince. Pche. Hellboye na ně!(18.8.2007)

 • Boss321
  *****

  Pan's Labyrinth mi poskytl jeden z nejnetradičnějších filmových zážitků. Nikdy jsem si nedovedl představit, že lze skloubit období nacismu s dětskou fantazií!! A po shlédnutí mohu s ledových klidem říci, lze a sakra dobře. Guillermo del Toro potvrdil, že to není jen kvalitní režisér, ale i velmi dobrý scénárista. Příběh se přilévá z takřka pohádkové dětské fantazie do násilného a krutého světa plného násilí a fašismu. Opravdu jsem neočekával žádný velký zázrak, ale po zkouknutí mohu říci, že mne to dokonale odrovnalo, protože del Torova režie dala snímku opravdu mnoho a když si k tomu přičtete výborné triky, perfektní scénář, bombastickou kameru (zasloužený Oscar), skvělé herecké výkony a v neposlední řadě nádhernou hudbu, která snímku dodává magickou atmosféru, nemůžete být prostě zklamáni. Už se celkem nedivím, že Pan's Labyrinth je v TOP250 na imdb, myslím, že zalouženě a jak jsem již napsal na začátku, netradiční, ale o to poutavější filmový zážitek..........(17.11.2008)

 • - Na festivalu v Cannes obdržel film 22minutový potlesk. (Kulmon)

 • - Film sa natáčal od 11.7. do 15.10.2005 v lesoch Scots Pine, ktoré sa nachádzajú v pohorí Guadarrama, v centrálnom Španielsku. (Greenpeacak)

 • - Poslední film společnosti New Line Cinema, který vyšel na oba formáty nové generace (Blu-ray i HD DVD). Od ledna 2008 totiž NLC podporuje již pouze formát Blu-ray. (DaViD´82)