Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

bee.el

Film zároveň drsný i krásný... Role Ofélie je neuvěřitelně zahraná - před Ivanou Baquero fakt klobouk dolů. Záporňák je pořádně záporný, člověku je sice dost věcí od začátku jasných, ale to filmu rozhodně neubírá. Po třetím shlédnutí stále 99%. ()

triscimy

Velmi zajímavý film, který se nese v takovém snovém duchu balancujíce mezi pohádkovou baladou a hororem. Na druhou stranu se superlativy bych zase šetřil. Vyzuální stránka parádní, i co se hudby týče nemám co vytknout. Nepotěšily mě ale hlavně určité dějové mezery a nelogičnosti. Jedná se zkrátka o kvalitní podívanou, které do plného hodnocení něco chybí - 76 %. ()

ghostwo

Docela zajímavé, trochu bizardní, trochu drsné, originální.Nicméně mě to až tak nebavilo, takže za 3*. Nabízí se zde samozřejmě otázka, komu je film určen, vzhledem k tomu, že se jedná částečně o pohádku, proloženou několika drsnými scénami (nebo spíše celkově je to takové drsné). Asi třeba mě, že, když jsem si film pustil. ()

Hrmak

Skutočne pekná rozprávka pre dospelých. Odporúčam pozerať v španielčine, žiadny dabing inak prídete o zamatový hlas rozprávača v úvode a Faunovo predstavenie sa dievčine je tiež v španielčine uchu lahodiace. ()

AmySegan

No je to velmi zajímavý snímek, už jen proto, že mi Faun připadá jako jedna velká metafora války, ale kdo ví, třeba jsem ten film špatně pochopila a byla to jen ztráta času....Ale jinak naprostá fantazie ()

Killy

Velice zvláštní příběh, původně jsem se na něj dívala jako na pohádku, avšak po prvních pár minutách jsem změnila názor. Už prostředí ve kterém se příběh odehrává je dosti drsné, některé scény až příliš brutální ale tyto extrémy dělají z filmu něco zvláštního a neobvyklého. Naprosto mě uchvátily hororové masky, od začátku jsem přemýšlela zda je onen faun hodný nebo zlý. Vlastně ani po několikanásobném shlédnutí filmu si tím nejsem 100% jistá. Film se okamžitě zařadil mezi mé nejoblíběnější filmy vůbec, protože jestli existuje pohádkový svět, pohádkové bytosti, tak vypadají přesně takhle. Na konci jsem uronila slzu...ne jednu. Víc "pohádek" jako je tato! ()

wayne_79

Prekrásny film, hlavne pre tích, ktorí majú fantáziu, a radi snívajú. Určite inak tento film bude hodnotiť realista. Na pozadí krutostí, ktoré sa vo filme odohrávajú je to krásna rozprávka, ktorá sa končí, ale aj nekončí smutne. Záleží na divákovi. Dojem umocňuje krásna hudba Javiera Navarreteho, z ktorej sa človeku chce až plakať. Efekty sú skvelé. To, ako sa Del Toro snaží vyhýbať digitálnym efektom, a ako to v konečnom výsledku nakoniec vyzerá, je skutočný filmársky talent. K tomu skvelá kamera...a nakoniec jeden z najlepších záporákov, akého som kedy vo filme videl...Sergi Lopez ()

teodor81

Nejsem si jisý, jakou škatulku filmového žánru bych tomuto filmu přiřadil. Na jedné straně velmi krutá a syrová realita válečného Španělska, na straně druhé barvitá bohatá fantazie malé Ofélie, utíkající před despotickým otčímem do světa snů a příběhů svých knížek. Krásná atmosféra snové říše prolínající se krutým světem válečných zvěrstev zanechá v divákovi rozporuplné dojmy. Opravdu příjemný filmový zážitek. (90%) ()

disstanda

Vzhledem k hypeu kolem filmu jsem čekal hodně, ale stejně jsem byl příjemně překvapen. Věřím, že klasická americká produkce by film natočila jinak a nebylo by to ono. Byť jsem viděl na 2x, tak mě děj pokaždé chytil a výborně jsem se bavil.. ()

burg

Od Duillerma del Tora jsem před tímto snímkem nic neviděl a byl jsem příjemně překvapen. Ivana Baquero se do své role výborně hodí, jsem zvědav kam se dívenka posune dál a jestli se bude její kariéra rozvíjet. Film byl pro mě unikátní i svým zpracováním a imaginací. Moc hezky se na něj koukalo. ()

eNesiss

Španělská tvorba.. tudíž všudypřítomná angličtina je nahrazena úžasnou španělštinou.. hlavně v podání samotného Fauna. Doporučuji titulky ! Nevím jak film popsat.. zkusím to co nejjednodušeji. Dvě dějové linie.. kouzelný pohádkový svět mladé dívenky prolínající se s krutou realitou světové války. Ale opravdu skvěle natočené ! ()

CampaHD

Tu nie je čo písať, to treba zažiť................. Pre mňa top, vec ktorú milujem, neskutočná hudba a výborný odkaz i hĺbka. Film ktorý treba pozrieť keď je treba, asi tak ako čítať malého princa. Nedám dopustiť. Vrchná časť mojej top 10. ()

terezkys

Nebrečela jsem jen kvůli tomu, že vedle mě seděli rodiče, protože kdybych to udělala, budou se mi smát. Ale knedlík v krku jsem měla pořádný. Navarretův soundtrack se velmi hodí. Jak už tu někdo zmínil, bez té fantasy roviny by to byl těžko tak dobrý film, ale ta rovina tu je a nechává diváka jen bezmocně čučet na plátno ( potažmo televizi). ()

mikado007

Za sebe musím říct, že jsem úplně nevěděla, co si o filmu myslet, kam ho zařadit a případně, komu ho doporučit. Místama se tvářil jako pohádka, ale vzápětí přišly tak morbidní scény, že pro děti by určitě vhodný nebyl. Kdejaký dospělý by ho zase podle mě nezkousl právě kvůli mysteriózním scénám. Mám z něj opravdu velice smíšené pocity. Skvělé nápady, dotažené, vše velice působivě udělané, ale nevím, kam si film zařadit. ()

eli.s

Po shlédnutí jsem cítila obrovské nutkání přehrát si film znovu. Nádherný příběh, nekonečná fantazie skvělého Del Tora, působivá hudba a jedinečný filmový zážitek v jednom. Tleskám! ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia