Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

J!b

Skvělá pohádka, která vlastně pohádkou vůbec není a už vůbec není pro děti. Drsný svět dospělých během jedné z nejhrůznějších etap 20. století se odráží v chvílemi jen o něco méně děsivé dětské fantazii. V tomhle filmu mě dostalo skoro všechno od vizuální stránky, hudby, hereckých výkonů, hutného příběhu až po mou oblíbenou hispánštinu, kterou až tak často v kině neslyšíme:) ()

Zerthimon

Tohle píšu asi třicet minut potom co jsem to dokoukal, co jsem dokoukal dost možná nejlepší film, který jsem kdy viděl. Dokonalý příběh, skvělý herci, perfektní hudba ... a tak dále pokračujme v superlativech. ()

jiziczek

Zpočátku se to tváří skoro jako pohádkový příběh, ale dětem by se asi nelíbil...:D Konec je očekávatelný, nicméně se k němu směřuje klikatými cestičkami. ()

Olafa

Tak odporné a krásné zároveň! Příběhem jsem byla dojata i okouzlena a fantazií del Tora fascinována. Prostě jde o úžasný zažitek, který by si neměl nikdo nechat odepřít. ()

Išak

Poté co se mi film dostal do ruk a jen jsem ho letmo proletěl byl jsem hodně zklamaný.Před tím jsem si sice přečetl obsah, ale asi jen pár řádku.Usoudil jsem, že film bude o boji s partyzány a když se k tomu připočetlo celkové hodnocení bylo rozhodnuto.Nečekal jsem, že tam budou na jedné straně pohádkové bytosti a na straně druhé krutá realita partyzánského odboje, ale byl jsem mile překvapen jak se povedlo něco takového tak dobře skloubit.Opravdu hezký a zároveň zvláštní filmeček, který můžu vřele doporučit.Hodnocení 90%, ale jelikož nejde dát půl hvězdy musel sem tam fláknout pět. ()

p.paja11

Takovéto spojení dvou úplně odlišných sfér by mě v životě nenapadlo a možná i jenom tato myšlenka sama o sobě předpovídá zajímavý film, který shlédnete jedním dechem. Víc snad ani k tomu přidávat nebudu protože tento film byl výborný a faun, respektive jeho postava mi leží v hlavě pořád ..... I skutečnost že po dlouhé době jsem si oddechnul od angličtiny, kterou slyším snad ve všech filmech nebo seriálech byla vítaná, takže tento film má u mě 85% ()

Jardys88

Zhrnul bych to tak, že je to velmi živá a syrová fantasy. Hodně pohádkové ale byla to spíš pohádka od Andersena protože tolik mrtvých sem dlouho nikde neviděl. Smrt a beznaděj jde cítit z každé minuty filmu ale konec byl vlastně vysvobozením pro všechny... ()

Fanfán

Velice silný snímek, u kterého jsem čekal jen víc kouzel než tý reality... Závěrečné vyvrcholení smrti nenechá nikoho chladným a já si prostě jen říkal, jestli si ta kouzla holka vymyslela nebo ne, pro což hráli hlavně ty dveře, kterými se dostala ze zamčenýho pokoje ()

BadJoke

Potom co som zhliadol Hellboya 2 so vsetkymi tymi krasne prepracovanymi bytostami som sa rozhodol aj pozret si del Torov Faunov labyrinth. Trailer vyzeral velmi slubne, takze som ocakaval velky zazitok. Z traileru som usudzoval ze cely dej sa bude odohravat v labyrinte ale to som sa mylil. Niezeby by ma to zarmutilo. Dej zasadeny vo fasistickom Spanielsku bol od prveho momentu zaujimavy a istym sposobom (aky pozname z Hellboya) iny, nez ostatne spektakle ktore sa prehanaju kinami. Pri prvom stretnuti Ofelie s Faunom som jasal nadsenim, presne takeho Fauna som ocakaval. Doug Jones pod kostymom odviedol skvelu pracu (ako vzdy) a ja som sa nadsenim a zaujmom sledoval Ofeliu ako sa snazi splnit vsetky tri ulohy. Popritom ma dost zaujala aj postava Kapitana, jej otcima. Tomuto spanielskemu, mne neznamemu, hercovi som zbastil vsetku jeho tvrdost a krutost aj s navijakom. Cely film ma potom pohltil a na jeho konci mi bolo uprimne luto ze to skoncilo. P.S.: Pri scene kde sluzka Mercedes rozreze Kapitanovi usta mi prisiel na um pamatny citat od genialneho zlocinca Jokera: “Do you know how I got this scars?” ()

estella

Strhující počin na pomezí hororu a pohádky. I když některé scény z filmu jsou na muj vkus az prilis desive, nic z toho filmu neubira z jeho snovosti. Velmi kladne hodnotim "necernobilost" postav (snad krome kapitana). Do posledni chvile jsem nemela jasno v tom, zda je Pan alter egem kapitana nebo ne. Krasny scenar a zpracovani - vily a Pan (a ta prisera u stolu s jidlem!!!) jsou dokonali. ()

afroman001

Tak to je super filmeček. Moc se mě líbilo vše od scénáře, režie, hudba, herecké výkony. Nádhera vážně mooc pěkný. Podsvětí jako útočiště pro malou holčičku, které zemžel otec ve válce a její matka no ehm.. (nebudu prozrazovat). Tak to podsvětí, se jeví jako lepší varianta před ZLEM války, kde navíc v očích Ofélie je hlavní nestvůra její otčím Kapitán. Vřele doporučuju i když NE pro děti!!!!! Hlavně jak Kapitán mlátí 30 sekund tupým předmětem jednoho rolníka do halvy až stříká krev na kameru. To bylo docela nečekané a i pro mne drsné. ()

LooX

Bohužel musím přiznat,že jsem byl filmemdost zklamán.Očekával jsem něco jako parafrázi na Alenku v Říši divů,která se bohužel nekonala.Místo toho nám bylo naservírováno pro mě takové nemastné neslané drama,s občasnými výlety do Podzemní Říše,které sice působí skvěle (zvlášť pasáž s pojídačem dětí která je na celém filmu asi nejpůsobivější),ale snímek nezachrání.Bohužel. ()

Flopps

Nebudu komentovat vzhled a vybavení DVD, které se má koncem března u nás - vřele všem anglicky znalým doporučuji verzi, která již vyšla v Německu a obsahuje kromě originálního zvuku v DTS 5.1 i anglické titulky. Obrazová kvalita: plně remasterovaný obraz připravený pro použití na Blu-ray disku a velké množství bonusových materiálů. DVD vychází ve speciální edici v plechové krabici, dvoudisková verze. ()

VanDeath

Tento film mě naprosto pohltil svou atmosférou již od samého počátku. Ty necelé dvě hodiny jsem se vůbec nenudil a s napětím jsem očekával finále. V závěru mě pak trošku přepadla i deprese, ale to vůbec nic nemění na mém hodnocení tohoto výtečného snímku. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia