Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

tehol

tezke hodnotit. rozhodne to nepovazuju za nejake prevratne genialni dilo, vlastne povrchni pocity rikaji, ze to bylo trochu nudive. na druhou stranu, kdyz se zamyslim a ohlednu za jednotlivymi scenami, tak zjistuju, ze jsem se skvele bavil.. ()

Milonak

Zvláštní, přesněji řečeno velice zvláštní a ojedinělý film - a takové já mám rád. Spojení války a fantasy nemělo chybu - buď je režisér génius, nebo geniální manipulátor. V každém případě to stálo za to. ()

Ofbeatbratt

Temná pohádka o odvážné holčičce s bujnou fantazií a válce. Originální námět, že? Film je chvílema děsivý, spíše ale děsivě krásný. Silné emoce ve mně zůstaly ještě pár dní po skončení filmu. Navíc film nabízí, abyste si vy sami rozmysleli, zda se to celé odehrálo ve skutečnosti nebo v hlavě hlavní hrdinky. ()

To_byn

Čekala jsem víc, o HODNĚ víc... Hlavně jsem si myslela, že bude příběh více ve fantasii, než ve válce. Zbytečně brutální, absolutně nelogické narážky (např. když doktor naráží na to, že dítě by mohlo být dívčího pohlaví, a pak je to stejně kluk.) a chování postav. Nejlepší scéna mi přišla s požíračem dětí, na kterého jsem se upřímně dost těšila - i ta mě ale dost zklamala, protože tam byl tak maximálně 5 minut. Na to, že potřeboval Faun dívku prověřit, úkoly byly neskutečně triviální a kdyby holčina přemýšlela, tak by jimi jednoduše prošla bez chyby. Film se mi nelíbil - námět měl velký potenciál ve světě fantasie, který absolutně nevyužil. Spojení s válkou dle mého nebylo absolutně třeba, zbytečně ta hrála velkou roli. Film mě nebavil, znovu bych se na něj rozhodně nepodívala. ()

Pyraghon

Miluji filmy, které přináší směs několika žánrů, které nejdou jednoduše smíchat. Pohádka a horor? To je stále ještě v normě, ale přidat válečné prvky nárazem na realitu Španělské občanské války? To už je potřeba velké filmové umění. Navíc si jednotlivé žánry nevadí, ale navzájem se doplňují a vzájemně na sobě v příběhu navazují. Nejlépe je ale vymyšlen scénář tak, aby si člověk mohl vybrat, zda se ty nereálné prvky skutečně dějí, jsou metaforou nebo jsou pouhou fantazií hlavní postavy. ()

opatstviolov

Z Faunovo labyrintu se vyklubal úplně jiný film, než jsem očekával. Ale musím podotknout, že nejstrašidelnější monstrum z celého filmu byl kapitán Vidal. 9/10 ()

MatoPalkes

Nevyhľadávam filmy po ktorých mi je smutno, tu som tak nejako nevedel do čoho idem. Už viem. Film, ktorý už nikdy nechcem vidieť. Tá brutalita mi prišla dosť zbytočná a logika správania bola viackrát dosť mimo. Vizuálne boli príšerky super. ()

Salsecnew

Pěkný snímek se zajímavým nápadem a dvěmi strašidelnými prostředími. Jedno je pohádkový horor a druhé je španělský fašistický horor a právě to prostředí fašismu je skličující. Hlavní záporák je bestie, ano, avšak až do konce té holčičce neublížil. Vždycky něco, čím se nechovala podle jeho představ, nechal nepotrestané, což by se od něj vůbec nečekalo na to jaký to byl sadista. Samozřejmě to byl vojenský důstojník a kdo chce dělat toto zaměstnání během války, nesmí být měkký. Nicméně nakonec ho ta holčička vyprovokovala, když mu vzala to nejdražší, co měl. Čekal jsem, že na ni bude hajzl, nakonec na ni byl jemnější než jako na nikoho jiného. ()

ezop1012

Prvý krát videné v roku 2007, potom neskôr ešte asi dva krát. Je to výborný film s výbornou hudbou, kamerou, hercami, scenárom. Je to dojímavý príbeh dievčaťa a jej predstavivosti počas občianskej vojny v Španielsku. Tomuto filmu nie je, čo vytknúť a je len dobre, že to nebola hollywoodska produkcia. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia