Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

lapage

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Spojení války a fantasy...perfektní! Skvěle skloubená realita se světem faunů a králů. Nedá se u toho nudit (chvíli tvrdá realita a krev a pak místo útěku do fantasy světa přijde masožravá potvora). Závěr mě vždycky dostane, skončí to dobře a přesto je to smutné. ()

Radussee

Jako pohádka to není tak hrozné, i když malé děti by si z provedení pohádkových bytostí mohli taky ukápnout do gaťat. Pro někoho možná zajímavý příběh z druhé stránky scénáře o boji španělských důstojníků s paragány. Mně ani jedno ani druhé opravdu nezaujalo... Hodnotil bych za dvě, díky příšeře s očima na dlaních má o hvězdu víc. ()

lacerta

Po několika doporučeních jsem se rozhodla, že se na to podívám. Měla jsem asi velká očekávání, protože mě ten film šíleně zklamal. Víc bych ocenila, kdyby to byl tedy film o válce/odboji a netahala se do toho hloupá holčička s přebujelou fantasií. Nebo kdyby to byl rovnou rodinný film o holčičce (kterej bych se nenamáhala sledovat). Na jednu stranu nechutný a brutální - na druhou stranu infantilní. Možná, kdyby to nebyl tak vyzdvihovanej film, ale takhle si říkám, že jsem to asi nepochopila. Ještě možná, kdyby tam nebyl ten fantasy - halucinogenní konec, ale takhle si to za mě nezaslouží ani ty *** Souhlas s Spielbergo. ()

oiuoiu

Fantasy výhonek zasazený do nejvhodnější půdy - do snů dítěte, prožívajícího smrtelné úzkosti, aniž jejich zdrojům může pořádně porozumět. Natočené je to poutavě, nicméně zůstalo u výhonku, příběh (fantasy linie i otřesná realita) kolabuje na určité nucené uhlazenosti. Snaha dát filmu vpravdě umělecký tvar ho podle mne obsahově připovykuchala, což si tento námět nezasloužil. Jsem nicméně ráda, že jsem to viděla, čtyři hvězdy. ()

rigby

Nádherný příběh, bezchybné filmové zpracování, má to hloubku a vyšší poselství. Ale plnému počtu hvězdiček stále něco brání, jakýsi malinkatý drobný krůček, který by to všechno povznesl někam výše. I přes veškeré kvality je to pro mne stále zapomenutelný film. Tak aspoň plus k té čtyřce... ()

Merenre

Tohle je takový mysteriózní dramatický filmek, jak má sakra být! A takový je opravdu jeden z mála (asi tak ze dvou nebo z jednoho). Frustrační kompozice tak typická pro současnou kinematografii se nekoná a divák odchází od filmu s pocitem zadostiučinění, na který už dávno zapomněl. Vynikající temná atmosféra, skvělé obrazy i příběh. ()

Bruce_cz

Obyčejný, nepříliš zvratový příběh z konce druhé světové doplněný o halucinogenní linku malé holky. Slušné kostýmy, několik (celkem dost) nechutností, nic o čem bych psal domů. ()

hejpockej

Jeden z nejlépe povedených filmů co jsem kdy viděla! Celých 114 minut jsem koukala zabořená v křesle s otevřenou pusou a ani nepípla. Tento vymazlený snímek jsem viděla snad 15x a pořád nemám dost. Ofélie je čistá dívenka, která miluje svět pohádek, bohužel v době občanské války...coo? Jooo přesně...to všechno vás bude odrovnávat po celou dobu tohoto filmu. Nikdy jsem neviděla žádný film, který by se aspoň špetku přibližoval tomuto filmařskému zázraku :) Tohle se musí vidět! Nic vás tak nechytí za srdce a nevtáhne do děje jako Faunův labyrint! ()

Tomko87

Neskutočne emotívna a atmosferická rozprávočka, ktorá vlastne nieje ani rozprávočka. Labyrint sa dá brať dvojako. Ako čistokrvý fantasy príbeh, kde sa deje to čo malá vidí, alebo proste Ofélia sa uchýlila vo vlastnom svete fantázie ako únik pred krutou realitou drsného sveta. Vizualizácia je vyšperkovaná do najmenšieho detailu. Scéna s hodovacím stolom a obludou má máta do dnes. Tak ma vydesila. Opakujem Del Toro je pre mňa boh s veľkým B ()

brasek

Ťažko hodnotiť tento snímok, má podľa mňa dve tváre. Tvár magického sveta je zaujímavá, s krásnou atmosférou a príbehom. Tvár reálneho sveta nie je priamym opakom, ale plytké vykreslenie a za uši pritiahnuté gradovanie deja dosť ubližujú snímku. ()

ludovit14

K tomuto dielu som sa dostal úplnou náhodou, ale bol som milo prekvapení! Jedna sa vskutku o veľmi slušné dielo. Príbehovo dobré. ako aj réžia a herecky taktiež dobre. Spokojnosť a to po každej stránke! HOD:78%.PS: zázračná krieda by sa my vskutku zišla! ()

Scaevola

Visuální orgie, která sice nedává moc smysl, ale zapomenout na ni nedokážu. Z mého úhlu pohledu jde o takovou děsivější pohádku na dobrou noc. ()

Humans

Silný příběh, malé holčičky, která uniká z tohoto neideálního světa. Dětská představivost je úžasná. Perfektní filmový zážitek a ještě když jsem od toho filmu vůbec nic nečekal, tak to bylo o to silnější. ()

Skylwalker42

Ďáblova páteř byla jen předehra, předehra k tomuto nádhernému filmu. Jedinečná atmosféra (velký podíl má hudební doprovod) a krásný pohádkový příběh. Leč vyprávěno dospělým způsobem, ale nezapomenu na ty silné momenty (požírač dětí nebo mučení partyzána). Fascinující režie. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia