Jako každý měsíc přichází čtyřicetiletý počítačový grafik Jan Cvrček za svým sedmdesátiletým otcem Ivanem, který pracoval jako biolog v zoologické zahradě. Jako každý měsíc se spolu vydají na dlouhou procházku Prahou, během níž probírají nejen současný život a vzpomínají na různá období rodinného soužití i nedávnou minulost. Dojde i na společný koníček, letadla, a na historky z jejich okolí. Jan vypráví o známém a jeho kumpánech, kteří se rozhodli ochutnat lidské maso a skutečně to udělali. Otec vzpomíná, jak v lázních úspěšně sváděl zdánlivě nesmělou vdovu a jak neslavně jeho pokus skončil. Oba vzpomínají na své lásky, hořké chvíle rozpadu rodiny i drobnosti, které osudově změnily jejich životy. Zatímco otec se netají touhou po vnoučeti, Jan se svěří s tím, že má již dospělého syna, o jehož existenci neměl donedávna ponětí. Ve stejnou dobu se setká Janova šestadvacetiletá přítelkyně Marta s jeho pětadvacetiletým synem, Slovákem Robertem. Než se jedna i druhá dvojice rozloučí, dojde k zásadním životním změnám, přestože podle Ivana se na světě už dvě miliardy let nic nového nestalo. (TV Nova)

Pitrsss

Za mě jednoznačně nejlepší český film posledních let. Skvělé herecké výkony v čele s Davidem Novotným a Josefem Somrem. Jedna dlouhá procházka po Praze a spousty více či méně úsměvných příběhů z dob současných i minulých. Přirozené a uvěřitelné dialogy. Solidní muzika. Pozvolné tempo a trocha té melancholie. Ze života. Tohle mi hodně sedlo. 100% ()

xxxvodnikxxx

Já nevim, prostě pecka :D Tak nějak hořko-sladká,. spíš hořká absurdní komedie o životě, možná, každého z nás. Aneb o tom, když už konečně něco chcete udělat tak, jak by jste měl, tak se to stejně po***e... ()

waits

Jaká radost sledovat takovouhle procházku otce se synem, dvou lidí, kteří se mají rádi a současně si trochu lezou na nervy! Hovory o ničem mohou dopadnout jako u Hrabala nebo taky jako v Ordinaci a tady jsme mnohem blíž k prvnímu uvedenému. Kdy jsem naposled sledoval napohled nenápadný dialog, který nechce provokovat nebo šokovat, ale který současně není úplně pitomý nebo nenudí? Po hodině a půl procházky obou pánů jsem měl pocit, jako bych je znal dávno a co víc, rád bych se s nimi ještě někdy potkal. Zbytečnou dějovou linku s dvěma plochými postavami (nesympatickým vnukem a troch divnou partnerkou) bych naproti tomu klidně oželel. Za boha nemůžu přijít na to, jestli je Hakl myslel jako hořkou kapku pro zdání syrovější reality nebo proč se vlastně touhle vedlejší linií vůbec zabýval.. ()

kamil.i

O rodičoch a deťoch je len rozhovor o živote otca a syna počas prechádzky. Doplnený o historky zo života a vedľajšiu dejovú líniu bezchybne vypovedá o citoch medzi otcom a synom. Nič viac, nič menej. V jednoduchosti je dokonalosť. ()

Vesecký

Ten dialog mezi otcem a synem byl příliš dlouhý na to, aby ho otec Josef Somr vydržel, když už ho po deseti minutách bolely nohy a jak známo, každé další pivo bolest nohou spíše zvyšuje. Prošli celou Prahou a museli přitom dle záběrů ujít alespoň 150 km. Jejich filozofická vyznání o smyslu života včetně zcela nesmyslného tlachání o tom, jestli je něco po životě, přestane člověka zhruba po hodině bavit a je hodně únavné. Samotný příběh by byl ještě dost zajímavý a asi bych ho hodnotil lépe, kdyby se tu opět nekydal hnůj na náš režim, nekritizovaly se oblíbené české seriály a televizní pořady (copak dnes se dá na ČT dívat vůbec alespoň na jeden?) té naší doby. A kdyby se tu zas povinně nepoukazovalo na zlý komunismus, který u nás ani tenkrát nebyl... Prostě nebyl to film pro nás, kteří jsme v této době v podstatě mrtví. ()

Saur.us

Chvíli mě trvalo než se si zvykl na tenhle styl, totiž styl konverzační komedie. Ale poté co se mi to dostalo do krve to bylo opravdu fajn. A že sem tomu ze začátku nedával moc velké naděje, kdy v první čtvrthodině žádný velký vtip ale pak, boom, první retrospektiva a pak první dialog, který mi byl nějakým způsobem známí. No jasný, slyšel sem ho doma. A takových dialogů je ve filmu spousta. Výběr herců opravdu vyčel, pan Somr je excelentní vědec v důchodu, syn David Novotný je mu kvalitativně v patách. A navíc ta podoba....všichni tři (Somr/Novotný/Kostelný) jsou opravdu jak jedna rodina. A na závěr Mariana Kroftová, která, jestli nebude už nikde hrát, tak mě pěkně na*ere. Nejen, že se na ni opravdu dobře kouká ale i docela dobře hraje. ()

atlet

Podle mě jeden z nejlepších českých filmů za posledních 10 let...Somr zde ukázal své mimořádné herecké schopnosti a pro mě do té doby neznámý Novotný jakbysmet...začal jsem tento film sledovat v televizi v domění, že ho po pár minutách přepnu jinam...a hle, zůstal jsem u něj přikovaný až do konce...výborné dialogy mě dostávaly do "ouzkých" a nějak se jsi začal uvědomovat, že se v tom filmu začínám docela vidět...možná proto je mé hodnocení takové, jaké je, ale Vladimír Michálek mě prostě dostal! ()

Money_too

Vynikající dějová linie, kdy během příjemného nenudícícho rozhovoru otce se synem pronikají záběry vedlejších údálostí,týkající se obou aktérů. Dle mého názoru jeden z nejvydařenějších novodobých českých filmů. Více takových filmů!! ()

Jeremiah

Největším lidským štěstím je umění mít někoho rád. Silný konverzační film, který mě opět ukázal jak pitomý život jsem vedl a vedu. Za to jsem mu vděčný a zároveň ho za to nesnáším, i když bych spíše měl nesnášet sám sebe / což se i děje /. Každý člověk má své rodiče, bohužel né každému se poštěstí mít děti. Vše záleží na nepřeberném množství faktorů, které ovlivní celý následující život. Hodně upřimný a pravdivý film, který si 4 hvězdičky určitě zaslouží. ()

TomasKotlant

Poměrně originální český počin s méně okoukanými tvářemi. Příběh je střídavě poutavý a nezajímavý. Význam obou dějových linek se postupně časem mění, až si vymění role v důležitosti. *** Ve zkratce: Skrytá reklama na České dráhy se slušnou omáčkou okolo. ()

Everyone

Nádherný niterný otevřený český film s excelujícím Davidem Novotným a Josefem Somrem. Nižší hodnocení jen potvrzuje fakt, že doma není nikdo prorokem. ()

FilmWave

Zprvu lehce snové, pak trefné ze života, ale posléze zcela rozmělněné se stále méně reálnými dialogy a zbytečným moralizováním. ()

vojo

Príjemná prechádzka neopozeranými zákutiami Prahy pri ktorej určite mnohí zažijú pocit podobných životných peripétií a poznatkov. Len kúsok chýbal a dal by som tomuto nenápadnemu filmu aj 5. hviezdičku - ide však rozhodne pre mňa o jeden z najlepších českých filmov posledných rokov. 80% ()

film-fancz

75%..v posledni dobe jeden z tech rozhodne lepsich ceskych filmu, pribeh postupne graduje k lepsimu. Dialogy ani herci divaka nenudi a nechavaji ho tak ve strehu pri sledovani. Jen ten konec mohl byt trochu lepsi a vyjasnenejsi. ()

Kolssteyn

Kdo nemá možnost si po delší době promluvit s rodiči, V. Michálek pro něj natočil film, aby mu to nebylo líto. I přes skvělé herectví Somrovo a Novotného je to film o tom, co lze na ulici vykoukat v obyčejný všední den. Bohužel, na mě je to ale málo, abych chodil do kina na to, co člověka obklopuje... ()

agassi68

Skrátka veľmi príjemný film. Somr je klasa a Kloftovú by som vôbec nekritizoval. Poznám x známych herečiek, ktoré by to nezahrali lepšie. Kostelného mám rád od Muziky. Nerušilo ma nič a to je známkou kvality.. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr