Za dávných časů, v divokých hvozdech Japonska začíná mýtický boj mezi rozrůstající se civilizací lidí a zvířecími božstvy, která vládnou lesům. A také příběh lásky lidského dítěte vlčí bohyně - princezny Mononoke - a válečníka věřícího v mír mezi lidmi a přírodou - prince Ashitaky. (oficiální text distributora)

kaygen.it

Tak konečně jsem to viděl. A jsem naprosto spokojen. Fantastické dílo, jakoby z jiného světa a doby. Vzrušující zážitek. ()

Daae

Nádherná animák, který ve mně na rozdíl od běžných pohádek něco ponechá. Ve filmu Cesta do fantazie (také Miyazaki) jsem byla udivena tou obdivuhodnou animací, ale větší emoce jsem k němu necítila. Avšak Mononoke mě celou unesla. Tenké linie obrazů tvoří krásnější dílo nežli všechny Disneyovky (a to k nim mám velmi osobní vztah) a hudba mě vrhala do nostalgie, neboť mi hodně připomínala hru Heroes of Might and Magic, na které jsem taktéž vyrůstala. Je to asi zvláštní přirovnání, ale obě díla hudby tvoří krásnou pohádkovou atmosféru. Tvář Ducha Lesu si nemůžu zcela vybavit a asi by to tak mělo být. Kdyby lidé uměli točit takové hrané filmy, svět by byl opravdu zase o něco krásnější. ()

kwoky

Musim se priznat, ze neco tak vyborneho jsem necekal. Zacina to stejnou animaci, jako vetsina animaku z dalneho vychodu, ale pak nastoupi napinava zapletka a je zde tolik akce a zaroven romantiky, ze jsem byl prikovany k zidli a desil se chvile, kdy tahle bajecna pohadka pro dospele skonci. Musim uznat, ze hlavne zvirata jsou zde naprosto uzasna. Ode dneska bude kazda moje prochazka lesem trochu jina nez driv... ()

Mauric

Ihned po shlédnutí bych označil Princeznu Mononoke jako nejlepší pohádku,co jsem kdy viděl.Nadčasový příběh o nezastavitelném příchodu nové doby,která drtí všechny pilíře doby staré,o zvířecích démonech,které vlastně vytvořili lidé,o velkém putování plném smrti,kde se na konci skrývá život.Vše je navíc zabaleno do hávu krásné japonské animace a úžasně podmanivé hudby.Osobně jsem se nemohl přenést přes příchod nové doby,ve které již zvířecí bohové a bohyně,tajemné mýty a kouzelný svět přírody nemají místo.Možná i proto ve mě Princezna Mononoke zanechala tak silný dojem. ()

Káronoš

Dalších 130 min v Miyazakiovém světe, spíše ve sladké a příjemné fantazii plné pohádkových bytostí a chrabných hrdinů, jenž touží po míru mezi přírodou a lidskou paličatostí. Skvělý příběh a postavy, úžasná animace (hlavně tedy okolí, které bere dech), dobrá prvotní myšlenka a úžasná atmosféra. Přišlo mi to trochu slabší nežli "cesta do fantazie", ale pořád stejně geniální. Hodnocení: 9/10 ()

Prochy38

Jedním slovem: Paráda. Moc jsem nevěděl, do čeho jdu. Ale z mé strany nadšení. Důležité poznamenat, že pro děti to opravdu není. Krásný příběh, moc hezky animováno. Fakt dobré! 90% ()

unagi

V podstate môžem povedať, že keby sa tento film mal hodnotiť profesionálnym očkom....myslim, že je bez chýb! Mňa zaujal od začiatku až do poslednej kvapky! Obdivujem fantáziu režiséra Hayao Miyazaki a hlavne ako ju vie preniesť na filmové plátno. ()

D.Snake

První Miyazakiho film ke kterému jsem se dostal a vlastně i jedno z mých prvních anime. A i přesto že od té doby co jsem ho poprvé shlédl uplynulo už mnoho let, považuju Mononoke za nejlepší anime celovečerák. Skvělý příběh zasazen do nádherného světa, který je neméně skvěle zanimován. Postavy si hned oblíbíte, jsou výborně namluvené (minimálně v japonštině), hudba skvěle doplňuje celkovou atmosféru. Žádný jiný anime film už Mononoke v mých očích nepřekonal, to se nepovedlo ani samotnému režisérovi tohoto mistrovského kousku. Škoda že už se Miyazaki nikdy nevrátil k dospělejšímu pojetí, jak to předvedl právě u Mononoke. 10/10 ()

FARGO

Toto je naprosto geniální film. Protnutí lidské zloby a nenávisti s krásou a něžností přírody a jejími duchy. Zatím sem neviděl nic lepšího, epičtějšího a víc emocionálního! ()

yarrod

Moje už několikáté setkání s Miyazakim a asi i proto dávám jen 4*. Film je řemeslně velmi dobře zpracovaný. Animace jsou krásné a mytické bytosti působivé. Co mi ale vadí, je šablonovitost děje. Protože už od první části filmu víceméně víme, jak to všechno dopadne. Stejně jako v Naušice nebo Cestě do fantazie. Nechci tím ale říct, že by film byl nudný. Koukalo se na něj krásně – prostě japonská animovaná pohádka. Další věc, která mi občas na Miyazakim vadí, je kritika lidské společnosti za chování k životnímu prostředí. Už jsem se toho ve filmech přejedl. ()

Hyb_rid

Můj nejoblíbenější Miyazakiho počin, anime a možná i jeden z filmů vůbec. Výborný příběh dokreslený přenádherným soundtrackem ... prakticky už není co vylepšit. ()

Janie1K

Opravdu jedinečný animovaný film. Neobyčejný příběh, který nutí k zamyšlení. A nemůžu nepřipomenout nádhernou hudbu. Navíc se jedná o můj první film od Hayao Miyazaki, který jsem viděla poprvé o několik let zpátky. Už tenkrát mi celý příběh připadal kouzelný. Teď je pro mě tenhle animák ještě dvakrát tolik cenější. Pravděpodobně jde o můj nejoblíbenější. :) ()

PetkaW.

Kam se hrabou lecjaké moderní animáky s 3D rozměrem. Miyazaky dokáže pomocí par barev a tahů vykouzlit světy, o kterých se nám ani nezdálo. Jeho představivost je neuvěřitelná a i když po zhlédnutí více jeho filmů člověk vidí jisté vzorce, které rád opakuje, pořád dokáže ledasčím překvapit. Líbí se mi, že dokáže do příběhu dát emoce. Skvěle si hraje s charaktery postav, jeho pojetí dobra a zla je výborně vykreslené... Po pár minutách jen sedíte a vznášíte se v úplně jiném světě. Mono mám z jeho tvorby nejradši. Jsem ráda, že mě přivedla k dalším jeho filmům, které taky rozhodně stojí za to, aby je člověk viděl. ()

VeliiQ

Tuto pohádku jsem milovala, když jsem byla vážně malá. Po celkem dlouhé době jsem se k ní opět dostala a musím říct, že je pořád stejně úžasná. Postavy, prostředí, děj - všechno mě na ní uchvacuje. ()

bloodcountes

Jako nějaký nezaplacený dluh jsem si to nakonec pustila, protože všichni o tom básnili a protože s jarem mám chuť překročit svoje dosavadní hranice. Nicméně do animáků se přeci jenom nepustím, tady se u mě asi nic nezměnilo. Koukala jsem to asi na tři kusy a ani jednou mě nenapadlo, že se těším, co bude dál. Ostatně to se celkem dalo tušit, co bude. Dobře to dopadne a Stázina se dostane Kubovi za ženu. No dobře, svatba nebyla, to možná překvapilo, ale celkem mě to už bylo nějak jedno:) Pěkná byla ta nečernobílost, opravdu film určený k přemýšlení, přinášející mnoho zásadních otázek a jen málo odpovědí. Například když budou stavě nové město, bude ještě pevnější a železnější, než to první? Odpověď mi vyšla nepotěšitelná a vůbec - jak se přitom člověku vybavily reálie dnešního světa, měla jsem čím dál větší chuť vypráskat všechy ty lidi z lesa, z hor a z planety vůbec...Jo a ty stromový strašidla - ty teda byly hodně hustý...málem se mi o nich zdálo a kdykoli si na ně vzpomenu, (a na TEN ZVUK) přejde mě mráz:)) ()

Wishkah

Výborný film, který nutí člověka přemýšlet, kdo je tady vlastně kladný hrdina. Jeden z vrcholů historie stříbrného plátna. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

30.11.2010

Miyazakiho pidilidi

Miyazakiho pidilidi

22.12.2009

Blíží se Vánoce, čas pohádek. Jednu tady pro vás máme. Ačkoliv, asi všichni víme, že filmy japonského studia Ghibli nejsou tak docela pro děti. Naši potomci, kterým televize promítají utrhávání hlav… (více)