Jsem kyborg, ale to nevadí

(festivalový název)
  • Jižní Korea Ssaibogeujiman gwaenchanha (více)

Při pracovní směně na montážní lince v továrně na rádia uslyší Young-goon hlas, který jí radí, jak sestrojit baterii pro dobití. Dívka uposlechne rady neznámého hlasu, dle návodu propojí své zápěstí s kabely baterie a zapojí se do zásuvky. Young-goon tak konečně získá dostatek energie k aktivaci své pravé podstaty - kyborga. Nadlidské schopnosti musí použít k záchraně své babičky, která byla odvezena do psychiatrické léčebny. Po ukončení „dobíjecího procesu“, tedy ve chvíli, kdy se Young-goon probere z bezvědomí po zásahu elektrickým proudem, zjistí, že byla odvezena do téhož ústavu pro duševně choré. Soustředí se tedy na svůj úkol – likvidaci personálu léčebny a záchranu babičky. Lékaři jí však do cesty kladou velké překážky jako například povinnost jíst, hrozí jí tedy nebezpečí poškození robotického zařízení. Naštěstí pro ni jeden z pacientů, Park Il soon, vyrobí přístroj k přeměně jídla na elektrickou energii a Young-goon může najít svůj pravý smysl života. (Ketri)

Pirkaf

Tento film mě okouzlil, a to nejenom díky Lim Su-jeong, která je jako kyborg naprosto skvělá. Již úvodní neotřele zpracované titulky dávají tušit, že nás čeká originální jízda, a to přesto, že se jedná o mnohokrát zpracované a viděné prostředí psychiatrické léčebny. Jenže po korejsku a po parkovsku to znamená nápaditou vizuální stránku a kameru a vůbec různé nápady a vychytávky, jimiž se to jen hemží při prolínání dvou světů. Tedy toho takzvaně normálního, který vidí všichni, a toho, který má každý pro sebe sám. Ale možná se někdy stane, že i tenhle svět nám někdo pomůže sdílet... ()

italka63

Velmi rozporuplný film, kdy se vám v hlavě honí myšlenky o absolutní pitomosti, po připitomělý úsměv, nevěřícně zírání, až k dojmutí na závěr. Teda jódlující Korejec...leč cesty Páně jsou nevyzpytatelné, tak jako stezky lidské duše. Co na tom, že je v ní ukryt třeba kyborg. Výborné obsazení i režie, jen trochu neobvyklý film od Parka. ()

decouble

V podstatě velký souhlas s uživatelem Gimp. Vizuálně skvělé. Emocionálně působí jen scéna s operací a následné první sousto hlavní hrdinky. Takže nakonec zklamání - možná i proto, že jsem tak trochu nepochopil konec filmu;-). Chan-wook Park byl v mém top seznamu režisérů po volné trilogii o pomstě hodně vysoko. Teď si nejsem jist, kam ho mám zařadit a budu napjatě čekat na jeho další film. ()

dawe04

Kouzelně roztomilé představení z jednoho blázince. Vtipné postavičky zahrané vskutku skvělými herci v ulítlém, ale city vyplněném příběhu. ()

Laurent

Je to velice těžko hodnotitelný snímek.. Určitě bych ho však doporučil fanouškům snímků, jako jsou Věčný svit neposkvrněné mysli, nebo Amélie z Montmartru. Tento snímek totiž hraje na stejné nástroje. Já, bohužel, nejsem takovým obdivovatelem. 3,5* ()

Carlossss

Jestli byl někdy film, který po prvním zhlédnutí aspiroval na místo v první desítce mých nejoblíbenějších filmů, tak to byl Saibogujiman kwenchana. Tímhle dílem mne Park doopravdy dostal... zakomponoval sem totiž všechno, co má správný skromný trhák mít. Sympatickou ústřední dvojici (obzvláště slečna Su-jeong Lim byla k sežráni), plno vedlejších postaviček, které ani zdaleka nepůsobili rušivým dojmem, jak se často stává, vynikající příběh plný laskavého humoru a dokonce i akční kyborg-sekvenci, která dala vzpomenout na časy OldBoye a Vengeance filmy. Výsledkem je velice krásný snímek plný lidskosti a porozumění. ()

honajz2

Z takového nápadu mohla vzniknout skvělá komedie, ale to by ji nesměli točit Korejci. Pár absurdních scén sice pobaví, ale jinak to má divnou kameru, celé je otravně a místy i zmateně sestříhané, všechny postavy jsou nesympatické, celkově to neskutečně nudí a je to i bůhvíproč strašně uječené. Příběhově se to nějak pohne, ale pořádný konec to nemá ani náhodou, Tudíž ani na pošesté jsem tu "úžasnost a kouzlo" korejských filmů nepochopil. Ten film mi kromě neskutečné nudy a pár absurdních scén nic nedalo, znova bych se na to už rozhodně nepodíval a celkově jsem z něj jen otrávený. V seznamu filmů, co chci vidět, mám ještě nějaké korejské filmy, ale zatím si stojím za tím, že jdou úplně mimo mě. Ale aspoň tu nebyl trapný humor, na rozdíl od jiné, velice úspěšné a těžce nadhodnocené korejské komedie. A jestli jsem to správně pobral, tak to ani sci-fi ve finále nebyla... Slabé 2* ()

Martin741

Dalsi dovod, preco nemam rad juhokorejsku kinematografiu, respektive korejska kinematografia je u mna tak na pol ceste - vysloveny odpor mam k Cine a cinskej kinematografii, Japonske filmy zboznujem. Prilis ujete, nic sa tam dohromady nedeje, herecke vykony su mizerne. Zlata Europa /Belmondo, Gabin, Bergman/. 10 % ()

dezorz

Dobri reziseri nam starnu. Park mal nakrutit kyborga ked bol maldy, mozno by to bolo veldielo formanovskeho preletu nad kuk. hniezdom, tak je to len standard rezisera. ()

moviefreak

Tak a znova dokazal reziser, ze akciou dokaze v minimalnej stopazi prekonat vsetky akcne megahity USA za minimalne jeden rok. Este aj uvodne titulky ma lepsie ako polka celych filmov. ()

Silverluv

Tuhle Parkovu psycho hříčku jsem na první shlednutí moc nepobral. Nějak mi unikl účel toho všeho. Dám tomu druhý pokus někdy. ()

Aquarius

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že Parka je na takéto Améliovské Gondryovky škoda. Film má skvelé farby, niektoré postavy sú skutočne zábavné (najviac sa mi páčil týpek, ktorý sa všetkým ospravedlňoval a mal vo zvyku hovoriť úplne zbytočné veci ako 'ping-pong je o dávání a přijímání' alebo 'Kočka je především chlupatá') a niektoré scény fakt pôsobivé (alebo som jediný, otváral ústa, žuval a prehĺtal spolu s hlavnou hrdinkou?). Naproti tomu som sa občas pekne nudil. Cyborg nevtiahne, nepohltí. Po emocionálnych bombách akými boli Oldboy a Sympathy for Lady Vengeance, kde sa smejete cez slzy a plačete s úsmevom, pôsobí námet nezaujímavo, povrchne. Film je taktiež dosť sebastredný, neopodstatnený a miestami trápny. ()

Los

No, musím přiznat, že jsem se u filmu docela dobře bavila, taková šílenost se jen tak nevidí (pokud člověk nezařazuje korejské filmy každý den), zajímavý nápad, každý šílenec byl naprosto šílený (opravdu bych někdy chtěla vidět takový blázinec, z toho by jedem zcvoknul). Scéna, kdy si Young-goon představuje, že je kyborg a střílí na všechny strany prsty je skvělá. No ale stejně jsou to pouze silnější tři hvězdičky. 6/10 ()

Redi

Tak tady mi Park vůbec nesednul. Dlouho jsem se u něčeho tak nekousal nudou. Nicméně to má několik dobrých scénárorežijních nápadů, pár vtipných magorů z léčebny (ten co musel chodit pozadu byl prostě LOL), ale stejně jsem byl už moc rád, když se rozjely závěrečné titulky. ()

Saku

Ten Park...na to se proste dobre kouka. Uz jenom pocatecni titulky posunou koutky smerem nahoru, Su-jeong Lim je od zacatku az do konce skvela (krasna), mnohdy sem se pristihl jak mi unika dej nejake sceny, protoze moje oko se chytlo nejake ujete rekvizity (strom na stene v jidelne apod.). Par hluchych mist se urcite naslo, ale rozhodne se na to podivam jeste jednou (rad bych mel stejny strom ve vlastni kuchyni :)) abych se utvrdil na tech 4,5. ()

Brandon

Ach jo. Další zklamání od jinak skvělého Parka. V Cyborgovi zvítězila na plné čáře forma nad obsahem. Zpracováno excelentně, Park si vyhrál s každým detailem, ale ten děj, hrůza. A to jsem fakt magor, takže k aktérům mám blízko. ()

Brain-D

Tak tenhle film o jedné holce co je Cyborg v blázinci mě dostal. Rukupis Parka je znatelný a je to krása. Film je krásně pestrý, šílený, humorný a poetický. Bylo tu pár hluchých míst, ale to odpustím. Mě se to zatraceně líbilo. ()

Kalidor_

Krásná scéna řešení nespokojenosti pacienta se zdravotnickým personálem - prostě natáhnu ruce jak Fantomas a hezky ty sestřičky a doktory pokropím olovem :-) ()

Wachowští na vás pošlou nindžu

Wachowští na vás pošlou nindžu

16.02.2008

Už jsme se tak nějak smířili s tím, že Speed Racer sourozenců Wachowských (Andy & Larry) bude pestrobarevná omalovánka pro celou rodinu. Jejich další projekt (byť jej budou pouze produkovat … (více)

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)