poster

O kohoutkovi a slepičce

Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1953, 13 min

Režie:

Zdeněk Miler

Předloha:

Marie Majerová (kniha)

Scénář:

Zdeněk Miler

Kamera:

Zdenka Hajdová
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • NinadeL
  ***

  Filmové herectví Růženy Naskové cele respektuju, v Ahasverovi a Příkladech táhnou jsem si ji velice oblíbila, ale jako vypravěčku pohádek... k tomu bych měla určité reservy. Neb je to tak teskné a tak plačtivé.(11.11.2011)

 • ripo

  Další z českých kreslených pohádek, které si naše děti tolik oblíbily. Film bude uvítán jako doplněk promítání pro děti v závodních klubech, osvětových besedách i školách. Filmový přehled 21/1954(14.1.2009)

 • Stegr
  ****

  80%(9.10.2007)

 • Marthos
  *****

  Klasika, která neomrzí. Růžena Nasková je cosi jako vypravěčský fenomén.(21.2.2016)

 • HellFire
  ***

  Krásná animace. Pohádka, která alespoň ze začátku reflektuje dnešní politiku :).(5.4.2011)

 • Una111
  ****

  Sešla se samá zvučná jména a výsledek stojí za to!(11.2.2018)

 • džanik
  ****

  Ovšem to mluvené slovo, to mi připomíná počátky zvukového filmu.(17.11.2010)

 • easaque
  **

  klasická lidová pohádka v Milerově podání mi nesedla. Animace je velmi dobrá, ale příběh znám trochu jinak a tento mi zaváněl ideologickým moralizováním. Taky mi vadilo, že kromě vypravěčky tam nebyly žádné zvukové efekty či hudba. Prostě takové nedomrlé 2hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](14.8.2012)

 • tomtomtoma
  ****

  Erbenovská pohádka "O kohoutkovi a slepičce" má vícero variant, ale stejný cíl. Všudypřítomná temnota spisovatelovy podstaty je přiblížena lítostivým žalozpěvem Růženy Noskové. Výchovný charakter je i přes drobné zaškobrtnutí srozumitelné, byť cesta ke spáse by v realitě byla nemožná. Výtvarná podoba Zdeňka Milera podtrhuje zvolenou tesknou atmosféru. Okouzlující svým zvoleným stylem.(25.1.2018)

 • Matematicka
  ****

  Klasická pohádka o kohoutkovi, který se téměř zadávil svým sobectvím a slepičce, která mu z lásky nezištně pomohla, je tu v úpravě Marie Majerové v budovatelském hávu. Kohoutek je až moralistně pranýřován za to, že byl sobecký (vlastnost pro kolektiv značně nevhodná) a slepice-údernice obejde mnohem méně stanovišť, zato vše dožene svým úderným vyhrabováním zaneseného potoka. K tomu "ladí" také poněkud budovatelský komentář. Přesto je kladem krásná animace i zpracování i přes úpravy stále ještě klasické pohádky. Obojí stále ještě nezestárlo, a proto stojí za vidění :-)(16.11.2012)

 • lubospoti
  ****

  Jeden z prvních animovaných filmů otce Krtečka Z. Milera.Už i v tomto snímku se dá najít podobná animace.Pro všechny co kritizují průvodní slovo R. Naskové - ani já z něj nejsem příliš nadšen.Ale musí si člověk uvědomit,že filmu už je 60 let a tenkrát ta dikce byla trochu jiná.(8.3.2013)

 • alambert
  *

  Ta drůbež je velice slušně animovaná, kor na rok 53. Škoda, že jinak je to taková debilita. Ještě s kolektivistickým podtextem.(3.6.2014)

 • filmator
  ***

  Výtvarně a animačně paráda, Miler zatím jen částečně rozpoznatelný. Vypravěč nadbytečný, stačily by jen dialogy. Nemám rád, když nám někdo popisuje to, co sami vidíme.(28.1.2018)

 • pekas
  *****

  Klasická pohádka s prehistorickým datem vzniku. Vypráví se vůbec ještě dnes dětem? 90%(26.8.2013)

 • Kat_u_lik
  *****

  Ta animace, ty detaily! Nejvíce se mi líbí na začátku jak kohoutek otevře dvířka, oklepe se, a slepička za ním dvířka lehce zavře a pírka opráší :) Ale máte pravdu, to mluvené slovo je strašné, zbytečně to ubírá na roztomilosti a celkovému dojmu...(11.6.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace