Nepříjemná pravda

Dokumentární

USA, 2006, 100 min

Al Gore

Michael Brook

Al Gore, Billy West (vyp.), George H. W. Bush (a.z.), George W. Bush (a.z.), Ronald Reagan (a.z.)

Al Gore vám vyvráti mnohé z mýtov a ukáže, ako to v skutočnosti s našou planétou vyzerá. Videl som aj iné dokumenty z druhej strany pohľadu, Al Gore u mňa vyhral. Čo ma mrzí, že mnohé fakty nespomína, nachádzajú sa v jeho výklade aj nejaké chyby, ide tu trocha aj o jeho sebaprezentáciu a všetkému, čo spomínal dopomáhajú aj iné faktory, navyše rastliny CO2 dýchajú. Je to až príliš kontroverzný dokument a ja mám až príliš málo informácií na to, aby som sa mohol týmto dokumentom oháňať ako o nespochybniteľnej pravde, keď ani používané argumenty neboli najsprávnejšie.(29.12.2011)

Jednoznačných 5* a proč? Jednoduše. Konečně někdo přenesl toto téma na filmové plátno a v této formě rozhodně osloví více lidí a konečně někdo možná pochopí kam náš svět směřuje. AL Gore, nás provádí svým světem a světem, který pomalu poznává co dokáže globální oteplování, velmi příjemně a není tak vnucený a sebevědomí jako všem známý Michael Moore. Množství dat je velmi působivé a některé údaje mi vyrazili dech. Jen tak dál ať se točí tyhle filmy a konečně se o problému začne snad více mluvit. Je to potřeba, protože dnes je 22. prosinec 2006 a ještě v Pardubicích nebyl sníh a až za 10 let budu psát jak se 22.12 opaluji bude pozdě.(22.12.2006)

Al Gore je fantastický a sugestívny rečník a svojou verbálnou prezentáciou by bezpochyby dokázal vierohodne presvedčiť aj o tom, že Čadské jazero sa fakticky rozpína:) Je mi sympatická jeho snaha a motivácia presviedčať ľudí spraviť niečo s "objektívnym" problémom globálneho otepľovania. Keď odmyslím tú "miernu sebareklamu", tak sa jedná o pútavo spracovaný dokument, ktorý zaujme a snáď prinúti aj premýšlať.(2.3.2007)

• Katullka

Ano, pravda? Je to pouhý kecal, který neví o čem mluví. Prolínat to příběhy z dětství a o tom, jak mu umřela matka. To udělám i já bombu z toho, že jsem blbá kráva. Jak tohle mu ti lidi můžou žrát? Vy ano, což je příšerné! Já jsem se celou dobu smála a měla prupovídky během celé kino projekce. Protože mě to přišlo tak absurdní a tak trapné. Hlavně, že pán držitel Nobelovy ceny má pěkný vysokozdvižní vozík, velkou plazmovou televizi (několik) a rád jezdím Bavorákem! Jedna hvězda, za to pobavení!(13.12.2009)

Gore si v dokumente očividne prihrieva politickú polievočku (bolo by ale zaujímavé pozrieť sa ako by vyzeral svet v nejakej alternatívnej realite kde sa stal Gore prezidentom), niektoré časti dokumentu sú dosť odveci (časti spomínajúce na jeho mladosť), pravdivosť väčšiny uvedených informácii neviem (resp. som lenivý) posúdiť. Osobne globálne otepľovanie považujem za problém (aj keď na takéto tvrdenie nemám dostatok empirických dôkazov) a ak tento dokument prinúti aspoň zopár ľudí (najmä tých žijúcich v Amerike) na prehodnotenie štýlu svojho života (nejazdiť na autách so spotrebou 100 litrov na 100 km atď), tak svoj účel splnil. Cause I need to move I need to wake up...(25.9.2007)

• Al Gore