Nepříjemná pravda

Dokumentární

USA, 2006, 100 min

Al Gore

Michael Brook

Al Gore, Billy West (vyp.), George H. W. Bush (a.z.), George W. Bush (a.z.), Ronald Reagan (a.z.)

Geniální dokument. Al Gore je perfektní řečník a dokáže celkem složité téma vysvětlit zcela jednoduchým a názorným příkladem. Skutečně mu věřím, věřím jeho grafům, věřím odborníkům, s kterými spolupracuje. On je do tématu zasvěcený a že si chce udělat vlastní minikampaň? Pochopitelně, protože pouze jeho větší věhlas může ještě více prosadit toto téma. Snad si někdo nemyslí, že dvojnásobný kandidát na amerického prezidenta má ještě choutky k větším cílům? Globální oteplování existuje a může za něj výraznou měrou člověk. To jen Klaus a podobní kreténi tupé masy přesvědčují, že není, ačkoliv k tomu nemají postavení, vzdělání ani pověření. Někdo to dělá pro vlastní slávu, druhý pro vlastní zisk, ono přeměnit veškeré továrny, způsob života a automobily by bylo přece tak složité, tak proč si raději nezesrat celou planetu, když já to už nepocítím. Důkaz za všechno, počet věděckých článků za posledních 10 let o tom, že globální oteplování není hrozba - 0%, počet bulvárních článků, že globální oteplování není hrozba - 50%. Prevence nikoho nezabije, následky ano. 90%(20.3.2011)

Jako film či dokument nic moc. Mám na mysli zpracování, zapůsobení na diváka a celkovou úroveň. Přeci jenom taková one man show Ala Gorea s úlety do jeho osobního života mě příliš nenadchly, ale na druhou stranu jsou jeho přednášky kvalitní a používá některé opravdu dobré argumenty. Nesouhlasím s ním na 100%, ale určitě jsem na jeho straně...(17.4.2007)

Podívejte, já osobně do tohoto tématu nevidím nikterak hluboce. Vnímám dvě protichůdné teorie odborníků, z nichž někteří tvrdí, že se řítíme do pekel, a jiní nás naopak chlácholí tím, že není třeba dělat si starosti. Jak se v tom všem má vyznat lajk? Jsme zaplavováni nepřeberným počtem grafů, tabulek, expertiz a prognóz. Jediné, co nám, nezasvěceným, může pomoci při analýze, je selský rozum. A ten můj mi říká, že Al Gore byl maximálně přesvědčivý, ba až děsivě přesvědčivý. Jeho americké ovečky se sice řechtaly tomu, že jsou v mnoha ohledech tím největším znečišťovatelem na světě, o to více to na mě však zapůsobilo. Je totiž patrné, že si většina lidí nepřipouští jakékoli nepříznivé změny, natož pak jistou spoluúčast na nich. Ač je možné, že v některých věcech nemusí mít pravdu, mě si Al Gore získal. A komukoli, kdo by se mě snad pokusil přesvědčit o opacích toho, co říkal, by dalo hodně zabrat, než by mě zaujal stejným způsobem.(21.2.2011)

• havLord

Tak mě bývalý budoucí prezident USA přesvědčil a ode pozítří převádim žabičky přes D11 a poutám se ke stromum... ne, vážně... příští pondělí jedu na LANku, takže si tam s sebou beru kolo, montuju ho na generátor a elektřinu si vyrábim sám. Pot budu zadržovat, abych výpary neznečišťoval životní prostředí. Nebudu dýchat, abych neprodukoval CO2. Ne, vážně... Big Gay Al má jedinou pravdu v tom, že iniciativa je na vás. Jestli se má něco změnit, tak jediný, kdo s tím může něco dělat, jste vy. Takže, vy hovádka, ode dneška se postíte.(12.7.2007)

Jednoznačných 5* a proč? Jednoduše. Konečně někdo přenesl toto téma na filmové plátno a v této formě rozhodně osloví více lidí a konečně někdo možná pochopí kam náš svět směřuje. AL Gore, nás provádí svým světem a světem, který pomalu poznává co dokáže globální oteplování, velmi příjemně a není tak vnucený a sebevědomí jako všem známý Michael Moore. Množství dat je velmi působivé a některé údaje mi vyrazili dech. Jen tak dál ať se točí tyhle filmy a konečně se o problému začne snad více mluvit. Je to potřeba, protože dnes je 22. prosinec 2006 a ještě v Pardubicích nebyl sníh a až za 10 let budu psát jak se 22.12 opaluji bude pozdě.(22.12.2006)

• Al Gore

• - Dokument je natočený na základe rovnomennej knihy od Ala Gorea. (Greenpeacak)

• - Prezentace, kterou ve filmu uvidíte, je naprogramována v Keynote, prezentačním programu Apple. (HellFire)

• - Aj vďaka tomuto dokumentu získal Al Gore v roku 2007 Nobelovu cenu mieru. (Greenpeacak)