poster

Nepříjemná pravda

 • USA

  An Inconvenient Truth

 • Slovensko

  Nepríjemná pravda

 • Velká Británie

  An Inconvenient Truth

Dokumentární

USA, 2006, 100 min

Scénář:

Al Gore

Hudba:

Michael Brook

Hrají:

Al Gore, Billy West (vyp.), George H. W. Bush (a.z.), George W. Bush (a.z.), Ronald Reagan (a.z.)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zeck
  *****

  Geniální dokument. Al Gore je perfektní řečník a dokáže celkem složité téma vysvětlit zcela jednoduchým a názorným příkladem. Skutečně mu věřím, věřím jeho grafům, věřím odborníkům, s kterými spolupracuje. On je do tématu zasvěcený a že si chce udělat vlastní minikampaň? Pochopitelně, protože pouze jeho větší věhlas může ještě více prosadit toto téma. Snad si někdo nemyslí, že dvojnásobný kandidát na amerického prezidenta má ještě choutky k větším cílům? Globální oteplování existuje a může za něj výraznou měrou člověk. To jen Klaus a podobní kreténi tupé masy přesvědčují, že není, ačkoliv k tomu nemají postavení, vzdělání ani pověření. Někdo to dělá pro vlastní slávu, druhý pro vlastní zisk, ono přeměnit veškeré továrny, způsob života a automobily by bylo přece tak složité, tak proč si raději nezesrat celou planetu, když já to už nepocítím. Důkaz za všechno, počet věděckých článků za posledních 10 let o tom, že globální oteplování není hrozba - 0%, počet bulvárních článků, že globální oteplování není hrozba - 50%. Prevence nikoho nezabije, následky ano. 90%(20.3.2011)

 • bouncer
  ***

  Jako film či dokument nic moc. Mám na mysli zpracování, zapůsobení na diváka a celkovou úroveň. Přeci jenom taková one man show Ala Gorea s úlety do jeho osobního života mě příliš nenadchly, ale na druhou stranu jsou jeho přednášky kvalitní a používá některé opravdu dobré argumenty. Nesouhlasím s ním na 100%, ale určitě jsem na jeho straně...(17.4.2007)

 • Pepinec
  *****

  Podívejte, já osobně do tohoto tématu nevidím nikterak hluboce. Vnímám dvě protichůdné teorie odborníků, z nichž někteří tvrdí, že se řítíme do pekel, a jiní nás naopak chlácholí tím, že není třeba dělat si starosti. Jak se v tom všem má vyznat lajk? Jsme zaplavováni nepřeberným počtem grafů, tabulek, expertiz a prognóz. Jediné, co nám, nezasvěceným, může pomoci při analýze, je selský rozum. A ten můj mi říká, že Al Gore byl maximálně přesvědčivý, ba až děsivě přesvědčivý. Jeho americké ovečky se sice řechtaly tomu, že jsou v mnoha ohledech tím největším znečišťovatelem na světě, o to více to na mě však zapůsobilo. Je totiž patrné, že si většina lidí nepřipouští jakékoli nepříznivé změny, natož pak jistou spoluúčast na nich. Ač je možné, že v některých věcech nemusí mít pravdu, mě si Al Gore získal. A komukoli, kdo by se mě snad pokusil přesvědčit o opacích toho, co říkal, by dalo hodně zabrat, než by mě zaujal stejným způsobem.(21.2.2011)

 • havLord
  odpad!

  Tak mě bývalý budoucí prezident USA přesvědčil a ode pozítří převádim žabičky přes D11 a poutám se ke stromum... ne, vážně... příští pondělí jedu na LANku, takže si tam s sebou beru kolo, montuju ho na generátor a elektřinu si vyrábim sám. Pot budu zadržovat, abych výpary neznečišťoval životní prostředí. Nebudu dýchat, abych neprodukoval CO2. Ne, vážně... Big Gay Al má jedinou pravdu v tom, že iniciativa je na vás. Jestli se má něco změnit, tak jediný, kdo s tím může něco dělat, jste vy. Takže, vy hovádka, ode dneška se postíte.(12.7.2007)

 • Djkoma
  *****

  Jednoznačných 5* a proč? Jednoduše. Konečně někdo přenesl toto téma na filmové plátno a v této formě rozhodně osloví více lidí a konečně někdo možná pochopí kam náš svět směřuje. AL Gore, nás provádí svým světem a světem, který pomalu poznává co dokáže globální oteplování, velmi příjemně a není tak vnucený a sebevědomí jako všem známý Michael Moore. Množství dat je velmi působivé a některé údaje mi vyrazili dech. Jen tak dál ať se točí tyhle filmy a konečně se o problému začne snad více mluvit. Je to potřeba, protože dnes je 22. prosinec 2006 a ještě v Pardubicích nebyl sníh a až za 10 let budu psát jak se 22.12 opaluji bude pozdě.(22.12.2006)

 • Al Gore

 • - Dokument je natočený na základe rovnomennej knihy od Ala Gorea. (Greenpeacak)

 • - Prezentace, kterou ve filmu uvidíte, je naprogramována v Keynote, prezentačním programu Apple. (HellFire)

 • - Aj vďaka tomuto dokumentu získal Al Gore v roku 2007 Nobelovu cenu mieru. (Greenpeacak)