Nepříjemná pravda

Dokumentární

USA, 2006, 100 min

Al Gore

Michael Brook

Al Gore, Billy West (vyp.), George Bush (a.z.), George W. Bush (a.z.), Ronald Reagan (a.z.)

Podívejte, já osobně do tohoto tématu nevidím nikterak hluboce. Vnímám dvě protichůdné teorie odborníků, z nichž někteří tvrdí, že se řítíme do pekel, a jiní nás naopak chlácholí tím, že není třeba dělat si starosti. Jak se v tom všem má vyznat lajk? Jsme zaplavováni nepřeberným počtem grafů, tabulek, expertiz a prognóz. Jediné, co nám, nezasvěceným, může pomoci při analýze, je selský rozum. A ten můj mi říká, že Al Gore byl maximálně přesvědčivý, ba až děsivě přesvědčivý. Jeho americké ovečky se sice řechtaly tomu, že jsou v mnoha ohledech tím největším znečišťovatelem na světě, o to více to na mě však zapůsobilo. Je totiž patrné, že si většina lidí nepřipouští jakékoli nepříznivé změny, natož pak jistou spoluúčast na nich. Ač je možné, že v některých věcech nemusí mít pravdu, mě si Al Gore získal. A komukoli, kdo by se mě snad pokusil přesvědčit o opacích toho, co říkal, by dalo hodně zabrat, než by mě zaujal stejným způsobem.(21.2.2011)

velmi príjemný rychle ubíhající dokument ve stylu prednásky se vsazenymi scenami s Goreova zivota.. Vlastne prijemny je jen po filmove strance, co se tyce latky, kterou probira, ta moc prijemna neni.. Opravdu bysme meli neco delat, protoze tahle planeta pujde do sracek jak ve 2012 nebo jeste hure (Simpsonovi ve filmu - jasny priklad i s Lizou jako predstavitelkou Gorea :-d, lide jsou takovi Homeri, jen jeste mene sympaticti) Ruzne rozmistene vtipky tomu dodavaji potrebnou stavu (zaba, atd) a skvely song na konci (oscarovej) + pekne vyzvani, aby jsme neco delali, tento dokument zarazuje mezi nejlepsi v ramci demagogicky ladenych dokumetu (ano, myslim na tebe strycku Moore) Jenze tady je ta demagogie pravdiva a bylo by uzitecne nechat se ji ovlivnit. 4 hvezdy PS: vyhra oscara za nejlepsi dokument taky necemu nasvedcuje :-)(31.8.2009)

Al Gore vám vyvráti mnohé z mýtov a ukáže, ako to v skutočnosti s našou planétou vyzerá. Videl som aj iné dokumenty z druhej strany pohľadu, Al Gore u mňa vyhral. Čo ma mrzí, že mnohé fakty nespomína, nachádzajú sa v jeho výklade aj nejaké chyby, ide tu trocha aj o jeho sebaprezentáciu a všetkému, čo spomínal dopomáhajú aj iné faktory, navyše rastliny CO2 dýchajú. Je to až príliš kontroverzný dokument a ja mám až príliš málo informácií na to, aby som sa mohol týmto dokumentom oháňať ako o nespochybniteľnej pravde, keď ani používané argumenty neboli najsprávnejšie.(29.12.2011)

neska rano sem vstal..a kdyz sem se nadech...zdalo se mi jako kdyby Země ztratila kus kysliku....je to hrozny ja vim....mozna tomu nekdo zvas nebude verit..ale ja sem na takovyhle veci obzvlast citlivej..jako trebakdyz najdu v polivce babiccin vlas....nebo deduv chlup z nosu....ponevac babka nedavno cvicila na gumovym balonu co dostala k vanocum a vykloubila si rameno.....tak ted ma ruku zafacovanou a vari deda....babka mi to vsechno licila...jak nemohla najit ruku....a jak se nemohla ani hnout.....akorat sotva dosahla na topeni tou zdravou rukou...tak na nej trikrat zabusila...jako aby dedek pribeh....ten byl ale zrovna v kotelne.....a kdyz babka busila na topeni...myslel si...jako ze babka naznacuje ze je to malo....tak misto aby sel napomoc....prilozil do kamen.....babka este asi ctvrt hodiny prerusone busila...dedek taky este asi trikrat prilozil.......noa nakonec vsechno dobre dopadlo...takze jak povidam.....tydle planete dochazi kyslik...ja to vim...ja to cejtim...tak prestante se chvili starat kazdej sam vo sebe...a podte na chvili zadrzet dech.....aspon tak na patnact minut.....nebo ho uplne vycerpame a chcipnem tady... A NEPODVADET!(2.10.2007)

Tomuhle dokumentu se snad ani nedá nic vytknout. Bývalý budoucí prezident USA zde prezentuje fakta, ať už ta vědecky doložená nebo i ta na první pohled každému zřejmá, v podstatě ve správných a takřka nezkreslujících souvislostech. Navíc je to všechno podáno velmi srozumitelnou formou. Al Gore prostě znovu dokazuje, že není žádný uspávač hadů a umí oslovit širokou veřejnost. 90%(31.8.2008)

• Al Gore

• - Al Gore sa venuje ekológii už 20 rokov a samozrejme tieto poznatky využil aj v dokumente. (Greenpeacak)

• - První dokumentární film, který získal dva Oscary. (HellFire)

• - Animovaný úryvek vysvětlující problém globálního oteplování je ze seriálu Futurama, přesněji z dílu „Crimes of the Hot“. V této epizodě se objeví i Al Gore. (HellFire)