Nepříjemná pravda

• USA An Inconvenient Truth (více)

Všichni sedíme na časované bombě. Pokud mají pravdu pesimistické hlasy, představované drtivou většinou světových klimatologů, máme přibližně deset let na to, abychom odvrátili ekologickou katastrofu nedozírných rozměrů, kterou by doprovázelo extrémní počasí a jež by nenávratně změnila tvář naší planety a život na ní. Pokud jste se teď zarazili, určitě vás zaujme hit filmového festivalu v Sundance, Nepříjemná pravda režiséra Davise Guggenheima. V ní popisuje zanícený souboj jednoho muže s mýty a nepravdami obklopujícími fenomén globálního oteplování a jeho návod na únik ze slepé uličky. Tím mužem je bývalý americký viceprezident Al Gore, který po neúspěšných prezidentských volbách v roce 2000 přesměroval kormidlo svého života vstříc záchraně planety před nezvratnými změnami. (oficiální text distributora)

shudeee

Velmi působivé, metodologicky nepřesné, ale obecně mířící doufejme správným směrem. Uvidíme za 50 let, nakolik byla vědecká "fakta" skutečná a nakolik je problém složitější. A nebo možná také neuvidíme, protože už tu nebudeme :) ()

Barak

Jednoduché, výstižné, jasné. Al Gore s přehledem zvládl uvést diváka do problematiky globálního oteplování - a udělal to zábavným a jasným způsobem, který by měl pochopit i mamlas, a navíc zajímavě, takže i ten, který nemá vůbec zájem něco takového poslouchat a říká si, že to bude nudný dokument a nic se nedozví (btw, přesně takhle skeptický jsem byl zpočátku i já), za pár minut zjistí, že se šeredně mýlil. Jediná věc mi vadila - záznam přednášky byl natolik zajímavý, že vůbec nebylo potřeba tam plést Gorův osobní život, mě by stačilo se dívat jen na tu přednášku, protože něco tak poutavého jsem už dlouho neviděl. Nepříjemná pravda zasáhne na tom správném místě a donutí vás přemýšlet.... ()

Torgal

Al Gore je výborný rečník a táto jeho "prezentácia" na tému globálneho otepľovania sa veľmi dobre pozerá. Nechýba jej nadhľad a vážne témy sa nebojí odľahčiť (dostala ma scéna požičaná z Futuramy). Na rozdiel od Michaela Moora sa nesnaží za každú cenu šokovať ale prináša hodnoverné fakty. Určite jeden z najlepších dokumentov čo som videl. 8/10 ()

truby

Tak to nebylo ani trochu nepříjemné. Velmi přesvědčivé, působivé a také velice pěkně zpracované. Ne úplně ve všem bych s panem Gorem souhlasil, ale celkově ano. Pokud toto nebylo úplné pokrytectví a čistá prozíravost, čemuž nevěřím ani trochu, tak američané udělali obrovskou chybu, ksyž si zvolili prezidentem Bushe, který neuměl do pěti počítat. ()

Skleni

Si navždy budem pamätať keď som to po prvý raz videl v televízií. Išlo to niečo po jednej v noci a stihol som to nejako od polovice. A aj tak ma to strhlo tak, že som vydržal do konca a ani raz som nežmurkol, čo som sa bál, že stratím nejaký obraz či prezentáciu ktorú mí do pamäti nahrával "PÁN" Al Gore. Potom som o tom asi 3 roky vôbec nepočul, pretože to nik nepoznal a i keď som sa strašne snažil to nájsť, nevedel som názov a nik mi nevedel pomôcť. No pred nejakou tou dobou som to znova našiel a teda musím povedať, videl som to so zatajeným dychom i napriek tomu, že som vedel, o čom bude nasledujúca veta. Naprosto súhlasím so všetkým čo Al od prezentoval a bol som šokovaný ako zaujímavo to urobil a teda nevyužil len nudné prezentácie a strohé obrazy. Ja som bol teda na 100% spokojný. Paráda. Dal by som to ako povinný dokument pre všetkých! ()

VerenaLord

Překvapilo mě, že politik takového rázu jako je Al Gore se opravu vší silou snaží o změnu systému, o osvětu v ohledu globálního oteplování. Je pravdou, že on se odjakživa lišil a vymykal chápání běžné definici slova ,, politik". Jen mám obavu, že ani tak velká a známá osobnost nic nesvede, pokud je v podobném boji jen s pár pěšáky. Takováto změna potřebuje víc, než pár příznivců. Nehledě na fakt, že kdo může věřit, že Al Gore si tímhle řečněním jen nebuduje další politickou kariéru. ()

kondor77

Eko fašistická manipulativní agitka, která ze svého tvůrce udělala milionáře. Al Gorovi nelze upřít obchodní talent a schopnost dělat pitomce z mas (zdravím všechny, kdo dokumentu dali více než dvě hvězdičky). ()

Mata

Jako exekolog bych z tohoto snímku udělal povinnou projekci (přestože tenhle institut nesnáším). A to ze dvou důvodů - 1. děsivá a vůbec ne nereálná vize. 2. - šílenství, kterým si lze jediným vysvětlit to, že schopný a jak to vypadá i přemýšlivý rétor mohl být volebně poražen cvičeným šimpanzem. Ano je tu americký patos (závěe, kde al gore chválí, co vše dokázali) a některá data jsou mírně "upravena" - gronsko skutečně není tak velké jako severní amerika, i když to na "rozprostřené" projekci globusu tak mohlo skutečně vypadat, ale i tak jsem příjemně překvapen, že za louží lidé i přemýšlí a nej jen řvou :) (just kiding) ()

mazic

chytil jsem posledních 40 minut a byl jsem překvapen, jak je vše, na první pohled složité, vysvětleno jasně a jednodušše. nedokážu ovšem říci, zda jsem se nestal obětí propagandy :-)) ()

milianriedel odpad!

„Při hledání nového nepřítele, který nás sjednotí, nás napadlo, že se k tomuto účelu dá využít znečištění, hrozba globálního oteplování, nedostatek vody, hladomor a podobně… Skutečným nepřítelem je však lidstvo jako takové. “Takto začíná 75. strana publikace Římského klubu „První globální revoluce“ (1991). ()

waska

Perfektně zpracovaná one man show jednoho z nejlepších a nejsympatičtějších amerických politiků. Když se tak dívám na Ala Gorea, zase mě napadá otázka : Al Gore prohrál volby s Bushem, Jsou ty amíci vážně blbý??! ()

mudvayner

Al Gore nám ukázal pěknou prezentaci, politicky-ekologická agitačka na mě ale moc nezapůsobila. Vyzdvihuju jeho skvělou výslovnost, krásně jsem mu rozuměl. K dokumentu.... Půlka přednáška plná grafů a fotek, půlka politická propagace Ala. A co se týče obsahu, tak něco na tom asi bude, ale zdá se mi, že ty argumenty jsou vybrány dost jednostranně. Nikdo z nás neví, jak to skutečně je. Nepřesvědčilo mne to, zas se nenechám tak lehce ovlivnit. ()

danny_21

Ekologická agitace pana Gora, přesvědčivého to řečníka / manipulátora ? Háže se tam čísly a grafy, jeden by se z fleku vrátil zpátky k prvotně pospolné společnosti. Zajímalo by mě, jaký má na tuto problematiku názor pan profesor Klaus a jestli pana Gora konfrontoval se svými teoriemi, když jde takřka o kolegu z branže :-) No ale zpět k dokumentu, je líbivě a svěže natočen, sype informace jednu za druhou, bohužel v oblasti globálního oteplování danny není odborníkem jako jiní a tudíž nemůže zodpovědně posoudit jestli je to velká PRAVDA nebo jen maskovaná LEŽ - 60 %. ()

keane

Chvílemi to sice smrdí sebepropagací Al Gora, ale jsem přesvědčen, že bojuje za správnou věc a je jedno jestli to udělá on nebo někdo jiný. Maximální počet budů si to zaslouží už jen za to, že se ukazuje, co je skutečný problém - ne to, že vám ráno ujel autobus nebo opustila přítelkyně, ale to, že likvidace téhle planety je průšvih, který se musí řešit! Navíc je to natočeno velmi poutavě, pro diváka srozumitelně. Povinnost pro každého se podívat!! ()

winstonik odpad!

Vidím dobre? Že vy ste mu ten brainwashing zožrali aj s chlpmi?! Niekedy sa divím, kto sa tu považuje za dostatočne zdatného, aby mohol hodnotiť filmy, keď neodhalí tento primitívny a demagogický žvást od známeho podnikavca Gorea. Prosím ešte 5 hviezdičiek OKRESU NA SEVERU! ()

JamesLeon

Al Gore působí velmi přesvědčivě a lidi kteří o problému globálního oteplování nevědí více, lehce přesvědčí o vlivu člověka na něj. I já jsem podlehl tomu tlaku. Ale když jsem si pak přečetl několik publikací na toto téma, změnil jsem názor. Gore globální oteplování používá jen jako populistický nástroj a já teda spíš věřím vědcům, kteří se na tu oblast specializují.. Film nepřipouští jinou variantu, nezmiňuje se o vlivu sluneční aktivity ani vodní páry.. A nejhorší je to citové vydírání - lední medvěd marně hledající kru. To už je moc.. ()

TomJ

Fantasticke ako dokument. Odporucam ako ucebnu pomocku. Navyse to tu Gore Bushovi pekne a inteligentne ukazuje ako sa veci maju. Kde sa hrabe Moore a jeho priblbly a propagandisticky natoceny Fahrenheit. ()

Ravenus

Všechno záleží pouze na tom, jestli globální oteplování je nepříjemná pravda, nebo nehorázná lež. Po shlédnutí Zeitgeistu si nejsem jistý. Ovšem jestli to je pravda, tak s řítíme do p****e. Doporučuju vidět!!!! ()

Rodin

Mňo... Naneštěstí pro režiséra a Ala o věci opravdu hodně vím. Takže jsem zhlédnul něco podobného, jako byly Dänikenovy Vzpomínky na budoucnost. V podstatě všechno, co se zde podává, je pravda. Nenechme se zmást tím, že pravda je rovněž asi tak dalších 75% věcí, které Al pod dohledem režiséra do tohoto svěžího dílka nevybral (oproti zde přítomným 25%). Proč nakonec mást veřejnost něčím, co se nám nehodí do krámu, že? PO OPĚTOVNÉM ZHLÉDNUTÍ SNIŽUJI RATING NA 1. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky